Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt választani country-hoz?

Gitárt választani country-hoz?

Figyelt kérdés

Country zenéhez vennék gitárt, használtan. Valószínűleg csak pengetővel használnám főleg. Nem vagyok kezdő gitáros, de akusztikusom még nem volt, jelenleg egy Washburn elektromos gitárt használok.

Kérlek ajánljatok valami használhatót max. 50-60 ezerig.


Előre is köszönöm!



2019. márc. 11. 10:44
1 2
 1/15 Trogdor ***** válasza:
100%

Azt hittem ebben az országban csak én hallgatok country-t :D

Jó tudni, hogy más is

2019. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mojjo ***** válasza:
100%

@1: Én is :) Imádom :)


@Kerdező: akusztikus, vagy elektromos gitárt néznél?

2019. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mojjo ***** válasza:
100%
Hopp, látom, akusztikust. Bármilyen tömör fenyő fedlapos jumbo, vagy dreadnought. Fender CD-60S (az S végű, ez fontos!), Cort Earth-70, ha esetleg rövidebb menzúrást akarsz, Epiphone Pro-1.
2019. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mojjo ***** válasza:
100%
Egyébként megy egyszer szerezz majd be egy Telecastert. Annál country-bb gitár nem létezik :)
2019. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Trogdor ***** válasza:
Apám, ez király! Mármint, hogy ti is country kedvelők vagytok :)
2019. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Mojjo ***** válasza:
100%
@Trogdor: Kedvenc előadók? :)
2019. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Trogdor ***** válasza:
37 vagyok, gyerekkoromban örökségül kaptam a country szeretetet, úgyhogy a classic country és blue grass előadókat mind szeretem. A mai hígabb countryból Brad Paisley, Tim Mcgraw, Alan Jackson .. bármi igazából. Darius Rucker pl, Őt kevesen ismerik el country zenészként, pedig nagyon jó. Chris Stapleton ( a felkapott Tennessee Whiskey láz előtt is már szerettem )
2019. márc. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem gondoltam volna, hogy country klubot alapítok a kérdésemmel... :-)

Én amúgy zenészként sok műfajt szeretek, a country-t apám is szereti, tehát onnan is jön, de most különösen John Denver miatt bolondultam bele, a Country Roads és Annie's song a két kedvenc éppen.

2019. márc. 11. 13:52
 9/15 Mojjo ***** válasza:
@7: Majdnem egyidősek vagyunk :) És igen, ők nálam is nagy kedvencek. John Denver is alap. Meg vannak még páran :)
2019. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Aj, volt egy Tennessee Whiskey... Rayburn Anthony jegyezte, az 1986-os (?) budapesti LP-n nagyon tetszett. Ez itt csak a saját árnyéka:

https://www.youtube.com/watch?v=ahbCD7Z9_88

2019. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!