Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ez a gitár még...

Szerintetek ez a gitár még megmenthető?

Figyelt kérdés

Találtam egy rokonnál egy soha nem használt, régi guitalelének kinéző valamit. Fél éve kezdtem el gitározni, nem vagyok hozzáértő. A húrok használhatatlanok, a hangolókulcsok úgyszintén. Semmi márkajelzés nincs rajta. Hülyének néznének, ha besétálnék egy ilyen-jelenleg-ócskasággal a hangszerboltba, hogy segítsenek hozzá alkatrészeket találni?


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. márc. 11. 17:55
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
Teljesen megmenthető. De ne hangszerboltba sétálj be, hanem pl a guitar.clinic-be, vagy a Vintage52-be, vagy a Medgyesy Hangszerbe.
2019. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a kulcsok használhatatlanok? Szerintem áldozz rá egy szett húrt kezdetnek, aztán meglátod, ér-e ennél többet. Lehet valami régi Cremona (vagy Kremona, ezeket mindig keverem), nekem is volt hasonló, szörnyű kidolgozású és beállítású, de meglepően jó hangú volt. Egy szakszerű beállításal használhatócá lehet tenni.

Ha szánsz rá némi pénzt és fáradságot, látogass el a Hangszerelem oldalra, és vedd fel a kapcsolatot Tell Vilmossal. Ő nem fog kiröhögni, arról közismert, hogy minden hangszernek látszó zárgyból kihozza a maximumot.

2019. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Dehát ez egy gitár. Mi baja a kulcsoknak?
2019. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mojjo ***** válasza:
Amúgy igen, ez egy kutyaközönséges gitár, nem pedig egy guitalele :D De ez már részletkérdés.
2019. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat:)


A kulcsok nem forgathatóak, teljesen be vannak ragadva, és pár közülük meghajlott.

Igazából szeretném én egy hozzáértő ismerős segítségével megcsinálni, nem pedig beadni egy szervizbe és készen visszakapni. Azért érdeklődöm, hogy ez lehetséges-e. Ha nem, természetesen megjavíttatom.

A hangszerboltot is azért írtam, hátha tudnak segíteni milyen vastagságú/fajtájú húrokat kéne rárakni, ilyesmi.


Mondtam, hogy laikus vagyok a témában. Azért feltételeztem, hogy egy guitalele, mert sokkal kisebb az akusztikus gitáromnál viszont 6 húrja van ( [link] )

2019. márc. 11. 18:42
 6/11 Mojjo ***** válasza:
@5: Ez egy 1/2-es gitár. Vagy talán 3/4-es.
2019. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szuper, ma is tanultam valamit.


Na de szerintetek akkor külső segítséggel megoldható magamtól is a dolog, vagy mindenképp a szerviz a jó megoldás?

2019. márc. 11. 18:53
 8/11 Mojjo ***** válasza:
@7: Annyiból, ami a képekről átjön, simán megoldhatónak tűnik házilag.
2019. márc. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg feles, az első képekből nem látszott a mérete. A kulcsokat szét lehet szedni, megtisztítani, kigyengetni, használható lesz az. Sokat nem áldoznék rà, egy húrkészlet+beállítás.
2019. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget!:)
2019. márc. 11. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!