Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 10 éve gitározom és még...

10 éve gitározom és még mindig nem vagyok elégedett azzal szinttel, amin vagyok. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Napról napra mindig rajövök, hogy mi mindent lehetne még fejleszteni magamon és tanulni gitározás téren. Érdekelne más zenészek véleménye, hogy ők is így vannak-e ezzel. Egyáltalán elérhető az az állapot, hogy "na én én egy tök jó zenész vagyok már nincs mit tanulnom, uncsi az egész már" ?

2019. ápr. 3. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lehetsz jobb. Ahogy egyre jobb vagy az újabb változás egyre hosszabb időbe telik. Mivel én énekesekkel foglalkozom, ebből hozok példát. Beesik valaki nulla tudással, hogy szeretne énekelni. Van hozzá érzéke, tehetsége, így pár hét alatt hallgatható lesz a hangja. De kell legalább 2-3 hónap, mire magabiztosan menni fog minden hang amit fizikailag képes kiénekelni (ez egyénenként változó, hogy ki mennyit tud), ha nagy a hangterjedelme és fel tud menni az egekbe, akkor 8-10 hónap is lehet. Ezen a ponton már ki lehet engedni színpadra, tetszeni fog az embereknek. De még minimum fél év innentől, mire a hangjára jellemző egyéni rezgés megjelenik. Ha idáig eljutott, el lehet kezdeni az operaénekesi hangképzést, ami laza 8 év.
2019. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éve gitározom, és én sem vagyok elégedett magammal sőt sztem nem is leszek. Mindig van új, még a profiknak is. Pár éve volt szerencsém egy profi dobossal beszélni, befutott együttes, de még mindig jár dobtanárhoz.


Szóval ha 10 év után így érzed az nem bosszantson.

A kérdésedet kicsit átfogalmaznám, és a tök jó zenész helyett szinteket lőnék be magamnak, és azokat próbálnám elérni, én legalábbis így csinálom. Olyan meg hogy nincs mit tanulnod, nem nagyon lesz, de ez nem a te hiányosságod hanem a szakma sokrétűsége. (remélem jól fogalmaztam)

2019. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én totál így vagyok vele, úgy, hogy most se gitározok szarul, és májusban lesz 10 éve, hogy játszok. Egyszer elmentem egy tehetségkutatóra, elnyomtam Yngwie Malmsteentől az Evil Eye-t és Paul Gilbert Technical Difficulties-t. Ez volt valami 3 éve. A zsűri utána azt mondta, hogy "Mindent amit lehet tudni tudsz a gitározásról" és lejött személyesen Yngwie magyar hangtechnikusa, hogy megnézzen és miután végeztünk gratulált meg minden, mert nem gondolta volna, hogy valaki így elfog itt nyomni egy Malmsteen számot. Egy másik csávó aki nálam 15 évvel volt idősebb utánam következett de azt mondta, hogy ezután legszívesebben hazamenne. Na mindegy, ezt csak azért írom, hogy lenne okom arra, hogy elégedett legyek, de valahogy mégsem vagyok. Egyébként a tehetségkutatón egy rohadt mellékdíjat nem kaptam. Olyan 15-16 évesek kapták a fő illetve mellékdíjakat akik Mötley Crüe-t, Guns n Roses-t vagy Ac/Dc-t játszottak. Ugyanis a zsűri nálam egyedül a megjelenést kritizálta, hogy rövidnadrágban voltam nyáron a 30 fokban egy zsúfolt teremben és, hogy én inkább ülve játszottam, mert nem akartam, hogy a játékom romlására menjen, mert akkoriban még nem tudtam állva normálisan játszani. Valahogy összegabalyodott a pengetőkezem, főleg ha izgultam. Na mindegy. Régebben az volt a célom, hogy minél gyorsabban és technikásabban tudjak játszani, úgy mint Pg vagy Malmsteen. Az már kb megvan. Most inkább valami mást szeretnék. Jó dalszerző lenni elsősorban, a másik pedig szeretném magam az akusztikus gitár világába is beleásni, mert nagyon tetszik pl Igor Presnyakov, Jon Gomm játéka. Ahogy egész zenekarként szólaltatnak meg egy darab gitárt, dobolnak rajta meg minden. Jon Gomm már tényleg csak a fä$zát nem veri ki játék közben.


https://www.youtube.com/watch?v=OFBuWtcfDiM

https://www.youtube.com/watch?v=5vCcZIARw9k

https://www.youtube.com/watch?v=Ddn4MGaS3N4

https://www.youtube.com/watch?v=SzREx4vCZpU


Vagy ott van az Animals as Leaderses Tosin Abasi akinek annyi érdekes technikája van, és a legtöbbet szeretném elsajátítani. Egyszer egy 8 húrost is vennék ilyenekért.


https://www.youtube.com/watch?v=yV5WKvNZ_6g


Meg énekelni is tanulok egy ideje, vagyis elég régóta de nem gyakoroltam túl sokat. Ebben is szeretnék jobb lenni, mert szerintem baromi jó amikor emberek egy szál gitárral kiállnak és mellé énekelnek is ilyen lazább dalokat.


https://www.youtube.com/watch?v=c-_fxsmt5BI

https://www.youtube.com/watch?v=M4rmSZ_PPSA

https://www.youtube.com/watch?v=EqqIix7ojsg

2019. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Waff ***** válasza:
87%

Ez egy végtelen folyamat, egy ember élet kevés hozzá....szóval így van ezzel mindenki, kérdező :)


Utolsó@: "A zsűri utána azt mondta, hogy "Mindent amit lehet tudni tudsz a gitározásról..."

Érdekes egy zsűri lehetett...ha ekkora baromságokat mondtak...mert mèg pl Malmsteen se tud mindent a gitározásról, és nem is fog mindent tudni...ő is csak ember.

2019. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, konkrétan aki ezt mondta az BZ volt, a másik két zsűritagot nem ismertem, de nem is tűntek valami szakmainak a kritikáik alapján. Kivétel nélkül minden fellépőnek max az öltözetét/megjelenését kritizálták. Volt egy csávó aki Queen-t énekelt és valami óriási hangja volt de jól lehúzták, mert, hogy minek van Dio-s pólóban, Freddie Mercury se lépett fel más zenekarok pólójában...
2019. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, én 18 éve gitározok. (már ha az első pár év szerencsétlenkedés zeneiskolába belefér)


De mióta elkezdtem komolyabban dolgozni tanulni, már nincs rá annyi időm mint régebben. Igazából ez a zenélés dolog egy teljes embert kíván. Ha maximalista vagy, akkor csak akkor leszel elégedett, ha az időd nagy részét ennek szenteled.


Én mondjuk azóta már lejjebb vittem az igényeimet, meg az elvárásaimat. Érdekes módon azóta a szerzeményeim is sokkal jobbak, és minden görcs nélkül tudok ezzel foglalkozni. Meg úgy általában jobb ha a zene megmarad hobbinak, és nem ebből kell megélni, mert akkor tényleg úgy, és azt csinálsz amit akarsz.


De egyébként a technikai tudásommal elégedett vagyok. Tudom is tartani a szintet amit akarok. A tanulással meg már nem foglalkozok, vagyis nincs olyan hozzáállásom, hogy többet akarok tudni. Az érdekel, hogy a lehető legjobban élvezzem, és ha tanulok is valamit az csak véletlenül történik. Vagy inkább úgy mondanám, h a folyamat része.


De egyébként régen én is sanyargattam magam amiatt, hogy jújj még mennyi mindent nem tudok, de rá jöttem, h nincs értelme. ugye ezt akár a "nagyok" is mondhatnák, de helyette inkább zenélnek. Egyébként is bármi történhet. Lehet, h balesetet szenvedek, és oda lesz a kezem (ismerek ilyen embert) vagy meghalok 3 év múlva.. akármi. Addig kell csinálni amíg élvezetet okoz, vagy amíg lehet.

2019. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Waff ***** válasza:

Ki az a BZ? Bäck Zoli? :D :D

Milyen tehetségkutató volt ez ha még Malmsteen hangtechnikusa is ott volt? :)

Tényleg nem kötekedésből kérdezem vagy mondom, de te szűk 7 év után úgy játszottál, hogy tehetségkutatón a zsűrinek leesett az álla, és még a világ egyik legnagyobb gitárosának a technikusa is külön gratulált a helyszínen?

Aztán írod hogy ülve játszottál...mert állva nem megy annyira...most akkor ülve profin vagy, de állva nem?

Ezután írod, hogy szeretnéd megtanulni az éneked kísérni gitáron, egyszerre a kettőt...mert az milyen jól hangzik (egyébként tényleg)...ez érdekes...profikat megszégyenítve tolod a Malmsteent meg Paul Gilbertet, de nemtudod az éneked gitárral kísérni (ami az egyik alap dolog gitározásnál szerintem, és 1-2 év alatt alapszinten elsajátítható).

Tényleg nem bántás...csak érdekes amiket ott leírsz....

2019. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértelmezted. Sehol nem írtam, hogy nem tudom kísérni a kettőt. Konkrétan énekelni szeretnék megtanulni. És nem unblock Yngwie hangtechnikusa volt lent, hanem a MAGYAR gitártechnikusa, akit akkor szokott hívni, ha Magyarországon jár. Állva régebben nem ment olyan precízen, mivel előtte 7 évig nem volt egyetlen zenekarom se és itthon egész addig csak ülve gyakoroltam. Attól meg nem kell hanyatt esni, hogy a """"szakmai"""" zsűrinek leesett az álla tőlem, mivel Bátky Zoltánon (bz) kívül a másik kettőnek nem nagyon volt köze a zenéhez. Bár a gitárhoz neki se sok. Az meg bőven erős túlzás, hogy profikat szégyenítek meg. Ha csak egy Bodor Máté lett volna a zsűribe akinek azért van köze a PG stílusú játékhoz egyből átlátta volna a sok kis hibát. Itt egy videóm a szóban forgó dalról amit ott játszottam


https://www.youtube.com/watch?v=RUdszeIbzf0


Még aki nem is ismeri az eredeti verziót hallhatja a hibákat, főleg a hamis nyújtások, mivel régen csak az érdekelt, hogy minél gyorsabban és pontosabban tudjak játszani. Azért hozzáteszem, ezt a dalt egy hét alatt tanultam meg és a videó is egy hét után készült, szóval lehet több idő ráfordítással jobbat is kihozhattam volna belőle. Ezt pl vagy 2, 2 és fél hétig tanultam napi 5-6 órába és elégedett is vagyok vele.

https://www.youtube.com/watch?v=v_zKh7Q6U3o

A 7 év meg szerintem egyáltalán nem nagy szám.. Manapság kínai kisgyerekek 3 év után jutnak ilyen és magasabb szintekre.

2019. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Eötvös József gitárművész mondta, hogy a cél maga az út, mindig lehet jobb és jobb a zenész.

És ez maximálisan igaz. Csak valaki három lépésre jutott eddig az úton, valaki pedig már 83-ra. És a lényeg, hogy mindig önmagát akarja túllépni az ember. Ha nem tud, és nem is akar, vagy mindig csak másokon, az ott, abban a pillanatban tegye le a hangszert, és csináljon valami egész mást. Ha már "uncsi" és nincs benne semmi, ami kidolgoznivalót, újdonságot, gyakorolnivalót vagy szépséget adna, akkor ugyanúgy halott ötlet.

Remélem, sokáig megmarad még benned a motiváció, a vágy a fejlődésre. Sok boldog gitáros éveket kívánok még!

2019. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"főleg a hamis nyújtások, mivel régen csak az érdekelt, hogy minél gyorsabban és pontosabban tudjak játszani."


Mondjuk a hamis nyújtás nem számít hibának. Nem fog attól rosszabbul szólni.

2019. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!