Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Esküvői zenekar kihangosításáh...

Esküvői zenekar kihangosításához milyen és hámy darab hangosítást javasolt élő hangszerek + ének hangosításához?

Figyelt kérdés

Gitár, basszusgitár, dob és ének mikrofonozva lenne, szinti egyenesen a keverőbe (vagy lehet, hogy a basszusgitár is mehet egyenesen a keverőbe DI box-al?)

Milyen méret, milyen típus ajánlott az esetek többségében?


2019. ápr. 17. 07:38
 1/2 anonim válasza:

Az ilyesmit nem darabra mérik.

Millió cucc (és ezek kombinációja) létezik, a nagy része megfelelhet a pénztárcának és igényeknek megfelelően.

2019. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát esküvőn illetve lagziban nem nagyon szokták kimikrofonozni a gitárt sem, (pontosabban én még nem láttam hogy így csinálták volna) szóval sztem inkább azt is a keverőbe nyilván egy multieffekt mehet elé. De ahogy az első hozzászóló is írta tényleg sokféle van, és nyilván függ a cucc mérete a helytől is. Én a helyedben ismerős bandától érdeklődnék.


De felvázolok egy konfigot ahogy a barátaim csinálják.

Felállás: 1 billentyűs, 1 gitáros, 1 szaxofonos, fúvós

Végfok 1000 Watt (asszem SIVA)

12 csatornás keverő

3 mikrofon éneknek (Shure SM58)

1 mikrofon a fúvós hangszereknek

1 csatorna az elektromos gitárnak, multieffekttel használja

1 csatorna az akusztikus gitárnak

2 csatorna (vagy 1 sztereo) a szintetizátornak

2 mélynyomó

2 hangfal

2 kontroll hangfal

1 rack-es effekt a mikrofonnak


Ha jól emlékszem ők így játszanak.

2019. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!