Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy ilyen minőségű felvétel...

Egy ilyen minőségű felvétel stúdióban történik, vagy elég hozzá egy mikrofon mint itt?

Figyelt kérdés
[link]

2019. ápr. 17. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A helyiség is fel kell legyen készítve (hangolt és/vagy csillapított) és legalább egy jó pro hangkártyát illik rakni egy nagymembrános kondenzátormikrofon alá. A PC hűtés/hdd/pfc hangja se kéne rajta legyen a felvételen, ezt is illő megoldani.
2019. ápr. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez a felvétel valószínűleg stúdióban készült. Vagy annyira profi eszközökkel és kialakítású szobában, ami itthon magánszemélynek megfizethetetlen.
2019. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mondjuk ez? [link]
2019. ápr. 18. 16:45
 4/11 A kérdező kommentje:

Itt felsorolja a cuccait, mikrofon, keverő, kamera, hangszer. A szobák olyan átlagosnak latszanak.

[link]

2019. ápr. 18. 16:48
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezen persze hallatszik, hogy otthoni, de annyira nem rossz. Vagy igen? [link]
2019. ápr. 18. 16:51
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdésben szereplő mikrofon egy jellegzetes Neumann, ami kétszázezertől indít, több milliós profi cuccig, nem lehet látni melyik típus.

Az utolsó az sokkal tompább, egy audió technika at2020 jobb nála, harmincezerért.

A többit nem néztem.

2019. ápr. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És egy ilyen többszázezres mikrofonra adnak 500 év garanciát?


Szoktam találni koncerteken telefonnal felvett zenéket, és az persze nem szól jól, de kivehető a dallam, az ének, ott ugye a telefon azt veszi ami már a hangszóroból szólal meg, nem külön sávokat. Ezt szeretném megoldani otthon, úgy hogy ne torzítson. Nem külön venném fel hanem egyben mint a hangversenyeket, kórusműveket, csak kis térben, kevesebb hangszerrel, mint egy nagyon minimál unplugged. Nem az a cél hogy kristálytiszta stúdióminőség legyen, hanem hogy kevés legyen az alapzaj, a zörgés, és hogy ne legyen dobozhangja. Jobb szeretném inkább a szoba akusztikájára tenni a hangsúlyt mint a cuccokra, hogy ott helyben is jól szóljon. Tudom menjek szakemberhez és perkáljak le egy millát... én csak jó hangzást szeretnék, nem albumot kiadni vagy megszedni magam egy stúdióval. Folyamatosan szeretnék kialakítani egy egyedi hangzást, csak még fogalmam sincs hogyan.

Addig jutottam, hogy hosszúkás szoba, ferde falak, kevés sarok, hangszigetelés, terelők. De nem tudom számít-e a belmagasság, a kupolás vagy egyenes plafon, üreges padló (régen réztálakat tettek alá vízzel és ezzel más hangzást lehetett elérni) szóval olyan dolgok amik talán nem hangmérnöki feladatok. Igaziból az építészek is csak bólogattak eddig, hogy igen hallottak már az akusztikáról, de biztos csak keveseknek szakterülete.

2019. ápr. 21. 13:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen színvonalon az akusztika kevéssé számít, más dolgok dominálnak.

Kell azért hozzá egy kb 4*5 méteres szoba, átlagosan berendezve.

Egy külső hangkártya két mikrofon bemenettel és egy sztereó mikrofonpár.

A legolcsóbbak a Behringer típusok, interfésznek az UMC 202 HD már tökéletes és a mikrofonnak a Behringer C2 pár, amit nézz meg az árgépben, hol a legolcsóbb, a HitSpace nem rossz bolt, de mindig változik ezeknek az ára.

Ezeknek az alapzaja házi használatra egészen jó, az érzékenységük is, kell hozzá egy jó DAW szoftver, amit megfelelően használsz, kiismerve a tulajdonságait.

Vehetsz persze drágábbat, talán jobb is egy kicsivel, de nem túlságosan, szerintem ez neked tökéletesen elég, ilyen százezer alatti studió kategóriában nincs borzalmasan nagy különbség.

Úgy vedd fel, mintha kórust vennél.

Ha szintetizátorod is van, akkor az UMC 204 HD interfész a megoldás.

Az akusztikai hibák kompenzálására van egy módszer, mérd ki egy mérőmikrofonnal, ehhez is tökéletes a Behringer ecm 8000, itt egy videó, hogyan történik ez, egyébként ezt a sorozatot követve sok válaszra kaphatsz kérdést, iratkozz fel a csatornára és tanulj a sráctól, egyszerűen és érthetően magyaráz el hasznos dolgokat.

Javíthatsz persze az akusztikán is, de nem az lesz a döntő, ha telefonnal, vagy gyenge audio eszközzel akarsz felvételt készíteni.

2019. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, a telefon csak egy példa volt, nem azzal venném fel, csak nem külön-külön, hanem egyben szeretném rögzíteni a hangot.
2019. ápr. 21. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!