Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire lenne rossz ötlet...

Mennyire lenne rossz ötlet matricát ragasztani akusztikus gitárra?

Figyelt kérdés
Nem tele szeretném ragasztani, és csak egyet ami nem nagyon pici de nem is túl nagy, csak elvileg változtathat a hangzáson mert ugye akusztikus és ott fontos a fedlap. Elég jó minőségű gitárom van, szóval nem szeretném minden áron tönkretenni, de kicsit megvan kapva rajta a festék (úgy lett gyártva vagy max a boltban szívta ki gondolom), szóval szivesen lefedném, és mivel a festés elég bonyolult is lenne, meg a matricát jobbnak is találnám, azt szeretnék rá tenni. Egy nem túl pici matrica nagyon sokat torzítana? Vagy hagyjam mert nem érné meg?

2019. ápr. 21. 21:35
 1/6 Mojjo ***** válasza:
A hangzásba füllel hallható szinten nem fog beleszólni. Szerintem iszonyat gáz egy matrica egy gitáron, főleg akusztikuson, de ha neked tetszene és csak a hangszer hangjának változásától tartanál, akkor hajrá, nyugodtan ragaszthatod.
2019. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bettiiiiiiiiiiiiiiii válasza:
100%
Minimálisan változtat, nem lehet majd hallani semmit. De ha tényleg minőségi és drága gitár, rossz ötlet ráragasztani bármit. Mivan, ha egyszer úgy alakul, hogy el akarod adni?
2019. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor fogja és leszedi..
2019. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy el szeretném adni bármikor is, és elsősorban azért szeretnék rá matricát,mert legalább azzal is elfedném a kis színhibáját, ami miatt szintén nem is tudnám annyira eladni (mondjuk én is megvettem így de mindegy). Szóval ha nagyon rossz ötlet lenne, kibírom matrica nélkül. Mondjuk olyat esetleg késöbb lehetne hogy pl az egészt újrafestettetném? Mert úgyse látszana legalább a hibája, de olyat hol lehetne csinálni? Gondolom gitárboltba nem csinálnák meg.
2019. ápr. 22. 21:37
 5/6 Mojjo ***** válasza:
100%

@4: Már ketten megírtuk, hogy nem lesz hallható különbség a matricás meg matrica nélküli hangban.

Újralakkozás ügyében pedig ne hangszerboltot, hanem hangszerészt keress.

2019. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom,utána már úgy értettem azt hogy rossz ötlet lenne, hogy ha tényleg nagyin csúnya lenne matricával vagy valami, akkor lehet elég lenne egy festés is. Az mondjuk gondolon nem lenne baj, ha csak tennék rá egy matricát, és nagy nem jó, akkor max lefestetem, mert gondolom felkaparják az egész eredeti lakkozást meg mindent, vele együtt a matricát is. És mostmár tudom legalább hogy kit kéne keresni a festéssel is, szóval köszönöm a válaszokat. :D
2019. ápr. 23. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!