Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ghostemane sátánista?

Ghostemane sátánista?

Figyelt kérdés
A szövegei miről szólnak nagyrészt? Nem nagyon értek angolul.

2019. ápr. 29. 06:19
 1/7 anonim válasza:
95%

Nem.

A szövegeiben megjelenik az okkultizmus és a mágia különböző formái, de ezeknek nincs sok köze a Sátánizmushoz. Sokszor tesz említést pogány istenekről, de ez sem arra utal, hogy az lenne. Crowleyt követi, olvassa a könyveit és párszor "reinkarnálr Crowley"ként utal magára. Persze egy keresztény számára már ez is elég lenne arra, hogy a Sátánista jelzőt használja rá, de ez nem ilyen egyszerű téma.

A Hexadaban megemlíti az ördögöt, azt mondja nem engedi neki, hogy elvigye, bár ez lehet más karakter szemszögéből szól.

A Plagues és a Pouyaval közösen csinált 1000 Rounds számában LaVey-t, az ateista Sátánizmus megalkotóját és annak követőire ezeket mondja:

LaVey egy kamu istenség (fake divine, nem tudom hogy fordítsam)

Csak azért hozná vissza az életbe, hogy arcba lőhesse

Rest In Piss, azaz "Nyugodj Húgyban"

Reméli, hogy a követői lógni fognak

Szóval iránta nem a legkedvesebb érzelmeket érzi. :D Ebben nem értek vele egyet, én szeretem LaVeyt, de ettől függetlenül imádom Ghoste zenéit.


A szövegei ezen kívül rengeteg dologról szólnak még, szerelemről, drogokról, halálról, ahhoz, hogy megértsd szerintem szükséges az angol, de ha nagyon nem megy és szeretnéd, akkor lefordítok neked párat. :D

2019. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A kedvenc metálbandámnak (Powerwolf) egyaránt vannak keresztény és "sátánista" zenéi.


Mikor rákérdeztek, azt felelték hogy ők csak róluk zenélnek, nem nekik, és egyik csoportba se tartoznak - se nem hívők, se nem sátánisták.


Tehát attól még, hogy megjelenik a zenében, még nem feltétlenül hisz is benne/követi az előadó.


Amúgy meg #1 tökéletes, részletes választ adott :)

2019. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%
1. vagyok, a Powerwolf nekem is nagy kedvenc, ma ahogy megszólalt a fülesben pont eszembe jutott ez a kérdés és hogy hasonló a szituáció, szóval érdekes egybeesés, hogy leírtad 2. válaszoló. :D
2019. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Powerwolfot én is szeretem:D
2019. ápr. 30. 01:18
 5/7 anonim válasza:
19%
Véleményem szerint tuti sátánIMÁDÓ (a sátánista az más) Mert elég a klippeket nézni meg az egész kinézete
2021. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%

Na az 5-ös szépen le lett pontozva, gratulálok.

Az euronymous zenéjéből is látszik.

2021. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy gondolom, hogy Sátánimádó. Van a fed up című száma, abban azt mondja, hogy nem követ már semmilyen vallást, nem hisz már többé Istenben és a Sátánt is elveti. Nos, aki ilyen témáról ír, az valószínűleg tapasztalta, hogy milyen lehet ez a világnézet. Jómagam is Sátánimádó vagyok, lassan már nyolc éve, hogy ez az én "vallásom". De az a legviccesebb az egészben, hogy én senkinek sem ártok, nem bántok senkit, nem úgy, mint a nagy keresztények.
márc. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!