Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék egy zenei stúdiót,...

Szeretnék egy zenei stúdiót, abba kb. Mennyit kéne bele fektettnem? Nagyon szeretnék csomó hangszert venni, de a kottát othol meg lehet tanulni? Mert én elkezdtem, tudok egy pár dolgot.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az még kevés lesz, de ne hagyd abba. Előbb járd ki az általános iskolát, aztán kerülj be egy minél jobb középiskolába, mellette tanulj zenét, aztán majd visszatérünk a kérdésre, ha betöltötted a 16-ot és még mindig ez a vágyad.
2019. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell neked stúdió, meg valódi hangszer, keress egy ingyenes virtuális DAW szoftvert, amin van dobgép, basszus, meg hangszerek és tanuld ki a kezelését.

Van egy csomó.

Ismerek fiatalokat, akik egészen jókat hoznak így össze, de persze az első tanácsa sem rossz, tanulhatsz zenét és vehetsz hangszereket, akár használtan is, bár az új az mindig jobb, főleg ha nem értesz hozzá.

Egy stúdióhoz, amivel már lehet valamit kezdeni, kellhet százezer Ft, a plafon a csillagos ég.

Olcsóbban is ki lehet hozni persze, de akkor az nagyon lejjebb viszi a hang minőségét.

2019. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem nézlek le, mint az első válaszoló, de őszintén, eléggé furcsa a kérdésed.


Ha sok pénzed van - ha jól értem - de kottát sem tudsz olvasni, akkor elég nehéz az ügy, legfeljebb befektetni tudsz ilyenekbe. Stúdióba.


Bár a kérdésed kettős. Befektetni egy stúdióba, illetve zenélni is?


Az előbbire az a válaszom, hogy egyedül nem megy. A legnaivabb studió is sok millió forint, és rengeteg szakértő kell hozzá, egyedül nem lehet csinálni.

Berendezések, termek, szakemberek, zenészek ...

Amiknek csak a havi kiadása is sok millió.


De bocs, végül is a kérdésedre válaszolva ez csak akkor működik, ha ku..va sok befektetni való pénzed van, ha ku..va jól ismered a zenész világot, és ku..va jól értesz az üzlethez.

Nem véletlen, hogy a zenei stúdiókat olyan zenészek hozzák létre - együtt - akik már évtizedek óta a placcon vannak. Érted?


Másik, a kottát elvileg meg lehet tanulni, de nem érdemes, legalábbis az elején. Tapasztalatból mondom, hogy már a ritmust tökéletesen el lehet baszni, ha nincs aki felügyel a kezdetekben.


Pl. egy jól ismert népdalt bárki elő tud adni - ha van minimális zenei hallása - de kottából játszani az más dolog.


Egyébként meg mi az amit elkezdtél? Mit tudsz?

Tényleg kíváncsi vagyok...

2019. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát pár dolgot tudok abletonba meg flbe, jó dallamokat írok rapp zenéhez.

Kottát is nagyon kicsit tudok, és így nem jelenthem ki hogy profi kotta olvasó vagyok.

2019. ápr. 30. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Amúgy én is szeretnék egy csomó hangszert venni. Ez életem álma. Sok hangszer van, amihez nem is kell igazán kotta. Keress ilyeneket.

Legalábbis alapszinten. Gitár, dob, furulya, ...


De komolyabb szinten hiába veszel hangszereket, legfeljebb játékszerek lesznek - ami persze nem baj!

Kicsit én is ilyen vagyok, hogy belekezdek mindenbe, és leszarom, hogy mi a vége.

Jelenleg furulyázok, klarinétozok, gitározok, dobolok, szájharmonikázok, de nem vagyok profi. Csak az élvezet.

DE! Kotta nélkül nem menne. KELL EGY TANÁR az elején.

2019. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat 5#

De inkább én dobot használok abletonba ahogy írtad az könnyebb mert rap hip hop beateket készítek.

2019. ápr. 30. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Főleg arra gondolok, hogy a tanár korrigál, javít, segít.

Főleg egy egy hangszeren, amihez persze más más tanár kellene. Pl. - tapasztalatból mondom - hiába tudsz jól furulyázni, nem fog menni a klarinét, még az alapfogások mellett sem. Egyszerűen más hangszer. Más a fújás, más az intonáció, stb.


Bocs, végül is arra akartam kilyukadni: veszel egy csomó hangszert, ez ok. De még ha tökéletesen ismered is a kottát, minden hangszer más és más.


Ezt csak azért írtam, mert összemostad ezeket a dolgokat.


Egy dolog bevásárolni hangszerekből - ha sok a pénzed -, más megtanulni.


Egyébként tényleg jó szórakozást.

2019. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel látom, hogy élőben vagyunk, kiváncsi vagyok, mire jutottál :-)
2019. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagyis, hogy mit gondolsz a zenei stúdióról?
2019. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van még egy dolog, és kérlek fogadd el - egy ismeretlentől.


A kotta olvasása zenei műveltség, zenei tapasztalat nélkül olyan, mint az orgazmus, amit a másik ember tapasztalt meg és mesél el neked. Talán durva vagyok.


Valahol el kell kezdeni!

2019. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!