Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti mennyire használtok barrékat?

Ti mennyire használtok barrékat?

Figyelt kérdés
Ti milyen gyakran alkalmazták barrékat gitározás során? Én nem nagyon mert általába olyan számokat játszom amibe kvintek vannak. (metál, rock, kisebb blues solokba is szoktam kvinteket csempészni) barrékat viszont nagyon ritkán alkalmazok.az lenne a kérdésem hogy ez baj? Lesz ebből valami hátrányom?

2019. máj. 12. 13:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Alkalmaztok* hülye szójavító :p
2019. máj. 12. 13:56
 2/23 Mojjo ***** válasza:
100%
Nyilván, ha szinte csak kvinteket tologatsz, nem fogsz megtanulni soha rendesen gitározni és bőven nem csak a barré hiánya miatt. De ha olyan zenét akarsz játszani, ahol szinte csak kvinteket kell tologatni, akkor gyakorlati szempontból ez nem számít, amit kell, azt tudod.
2019. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján gondolom még csak pár hete/hónapja játszol. Ne izgulj, idővel kialakul. Biztos lehetsz benne, hogy kezdetben mindenkinek nehéz, mint ahogy abban is hogy John Petrucci nem azt mondja a koncert után, hogy “milyen nehéz volt az az F-dúr”. Kitartás :)
2019. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nézd, ha fejjel jókat minipogózol és a száddal értelmetlen hangzóhalmokat formázol közben időnként, tiéd a világ, főleg ha ütemen vagy és ura vagy a harmonikus-összetételednek. Tudom, viccesen hangzik, de pont igaz is. Ez ilyen fonák Hofi.
2019. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen kb 5-6 hónapja játszom. Tudok alap akkordokat, nagyon sok kvintet, blues szólókat, skálákat de a barrékig még nem nagyon jutottam el csak egyet kettőt tudok. És tanár nélkül fejlődök. Mások szerint egész hallgatható ahoz képest
2019. máj. 12. 21:44
 6/23 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy semmi szükség rá, de sajnos vannak dalok amik túl jók és úgy írták meg őket, hogy pont nem gondoltak rám. Az F-nél nyilván csalok, inkább lefogom az alsó két húrt egy ujjal és csak a 4 húrt pengetem. Úgy legalább majdnem mindig tisztán szól. Mások is szokták, Cseh Tamás is így fogta, amikor megláttam rögtön sokkal tehetségesebbnek éreztem magam ettől. Már hogy úgy fogja ahogy én szoktam. :D Csakhogy ott az a másik akkord, ami majdnem olyan mint az Em csak egy sorral lejjebb, ehhez viszont fent az első sort végig kellene fogni, amit nem tudok elcsalni sajnos. Az nagyon szokott hiányozni nekem. Gyakorold inkább, mert sok dal van amihez kell, és az emberek 95%-a meg tudja tanulni. Jó, lehet mindenki meg tudja tanulni, csak nem eleget gyakorolták. De jól jön, ja mert a H vagy a Hm is olyan, na azt is úgy fogom mint az F-t, végülis az majdnem ugyan olyan csak kicsit lejjebb. Egyszerűbb néha csak csúszkálni mint ujjakat váltani, és azzal tudsz ilyen spanyolos hangzást is csinálni, na nekem ezek mind nem mennek 70 éve. De ettől még biztos meg lehet lenni nélküle, én is elvagyok, és vannak két hangból álló világslágerek amiből az egyik hangnál le sem kell fogni a húrokat, vagy ott a Nothing Else Matters eleje, már felismeri mindenki anélkül, hogy bármit le kellene fogni. Ezzel szoktam kezdeni a gitárral való ismerkedést, 3 másodperc és mondhatod, hogy tudod egy Metallica szám elejét. Vagy elég végigpengetni üresen a gitárt, és már lehet is énekelni a Hard Days Night-ot, ahogy Hajós András mondta, hogy őt éppen ez a rész fogta meg legjobban a dalban.
2019. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Amúgy amikor kezdtem a gitározás akkor próbálgattam gyakoroltam a barrékat de nem nagyon ment. Volt hogy egy nap 2 órát csak a barrékkal foglalkoztam és egyik se szólt tisztán. Csak azt értem el vele hogy megfájdult a mutatóujjam oldala :D
2019. máj. 12. 22:49
 8/23 anonim ***** válasza:
Én tudom bizonyítani, hogy genetikailag alkalmatlan rá a mutatóujjam, ugyanis középről hátra hajlik, de tényleg na, és úgy próbálom, hogy kicsit az oldalával szorítom le, hátha... de nem nagyon működik. Had fájjon, az nem baj ha fáj, valaminek mindig fájnia kell közben, máshogy meg sem szólalna rajta semmi.
2019. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan az ujjam :D
2019. máj. 12. 23:38
 10/23 anonim ***** válasza:
Az nem lehet! :D
2019. máj. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!