Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok ajánlani nekem...

Tudnátok ajánlani nekem hasonló bandákat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok zenekart követek, a legtöbb metal műfajba tartozik.

Bandák/ előadók, amik nagy kedvenceim: Deftones, Converge, Apey & the Pea, Stubborn, Trillion, She loves Pablo, The Devil's Trade, Apey. Nálam itt az egész diszkográfia kimerül, mindent szeretek tőlük.

A következő előadókat is nagyon szeretem, de itt csak bizonyos albumokat hallgatok: Gojira (Magma, L'Enfant Sauvage, From mars to sirius), The Southern Oracle (Blind Messiah, Hiraeth) Slayer (Reign in blood, Seasons in the Abbys, God hates us all) Pantera (Vulgar display of power), Vörös Attila szólóprojektje (Strenght of will). Red Swamp (Tiszassipi)

Ezen kívűl hallgatok még más előadókat is, de nem gyakran: Machine Head, Korn, Rammstein, Cane Hill, Omega Diatribe, Emmure, Lost Society, Alien Weaponry, Ektomorf, Jinjer, AC/DC, Ørdøg, ManGod Inc, Dungaree.

Nemrég elkezdtem megszeretni a black metalt, így most ismerkedem a Mayhem-el, de főleg a MgLa tetszik, két album már rongyosra van hallgatva.

Ezek függvényében lennék kíváncsi hasonló stílusú zenékre. Ha nem tudtok segíteni, akkor írjátok le a kedvenc előadóitokat, bármire nyitott vagyok, hátha megtetszik.

Ami nem fog tetszeni: Folk, Punk, mulatós, népi, elektronikus, semmilyen hungarista zene, semmilyen politikai, rasszista, ideológiai zene, emo, grindcore, mainstream, pop-rock (keverve), Rap. Leginkább a kreatív előadókra vagyok kíváncsi, akik tudnak újat mutatni, és nem a mainstream közönség felé indulnak. Ha az előadó még feltörekvő vagy kevésbé, alig ismert, akkor annak nagyon fogok örülni.

Metallica, Iron Maiden, Hammerfall, Ossian, Kárpátia, és hasonló zenék sem az én műfajom. Ha van olyan külfödi előadó, aki az anyanyelvén vokálozik, azérr már ugrándozni fogok az örömtöl :D

Előre bocsánat, de ez egy nehéz feladat, viszont aki segít, annak örök hála:)



2019. máj. 24. 18:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azért*
2019. máj. 24. 18:08
 2/12 anonim válasza:
100%
Tool
2019. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TR75 ***** válasza:
100%

Tacoma Narrows Bridge Disaster

Hasonlóak a Toolhoz, de inkább instrumentális, eddig 3 lemezt készítettek, mindhárom más (a második, Exegesis című lemezük miatt hasonlítják leginkább őket a Toolhoz). Nekem ők a kedvencem.

Magyarok közt a Képzelt város. Nekik is minden albumuk más, használnak elektronikát is, hol többet, hol kevesebbet, talán az Anatolij tetszene neked is.

2019. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nargaroth, Taake, The Exploited, Minor Threat, Aggalloch, Darkthrone, Burzum, Bathory, Arcturnus, Coldworld, Electric Wizard, Eyehategod, Gorgoroth, Summoning, Kreator, Xasthur, Down, Sodom, Dissection, Dark Angel, Testament, Kyuss, In Flames(régi), Dark Tranqallity, Evoken, Destruction, Death, Ahab, Black Flag, Carpathian Forest, Tiamat, Katatonia
2019. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TR75 ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még az Apocalipsis. Az első albumukat nagyon csípem (a nótákhoz készült klipek-videók elég nyomasztóak lettek), utána valahogy furcsa zenéket kezdtek el csinálni. (Az Alfa/Omega/Delta albumukat konkrétan nem is tudom hova tenni)

[link]

Ők is instrumentálisak.

[link]

2019. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link] - ez segíthet kersgetni, illetve a rawkbawx pont rocks oldal.


Más is hallgat Jinjer-t és Apey and the Pea-t :) Cool!


OneHeadedMan (magyar metal elég jó kis váltásokkal)

Stereochist (stoner)

Down (stoner)

Tool (prog.metal)

Infected Rain (metalcore)

ArchEnemy (melodikus svéd death)

2019. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kojee ***** válasza:
100%

Infectious grooves:

https://www.youtube.com/watch?v=1f7XwCsx4fs

Isten Háta Mögött - Szokásos Hátborzongató Kora Reggeli Ordítás :

https://www.youtube.com/watch?v=KhaYdgSvB5Y

Incubus: s.c.i.e.n.c.e album

Meshuggah: destroy-erase-improve album

2019. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Apey and the pea? A kedvencem, a legsuttyóbb a világon, de komolyan😀 miattuk kezdtem bele komolyabban a metal-ba, a srcácok is nagyon jó fejek😀
2019. máj. 28. 16:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

HEX = KoRn

Abraham = Messugah

Pothead = Machine Head

Ha nem veszett volna el az előző hosszászólásom, amiben jó pár hatást még összeszedtem, akkor most örülnél neki :)


Ezért csak néhányat hatást gyorsan:

Napalm Death, Slayer, Exodus, Slipknot, német trash metál vonalon többek is vannak.



Nekem nagy kedvencem, de csak néhány helyen láttam hatását, mert ez epikusabb, melodikusabb : Dark Tranquillity , akiktől a Fiction egy könnyen fogyasztható album.

2019. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenéért kellett szegény négyest lepontozni? Csupa jót mondott :(
2019. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!