Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a firebird...

Mi a véleményetek a firebird gitárokról?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen a hangzása? Ti már próbáltatok ilyen formájú gitárt esetleg a Gibson firebird valamelyik verzióját? Vannak olyan híres zenészek akik ilyen gitárt használtak? Megéri ilyet venni? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2019. máj. 27. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed akkor megéri. Van egy asszem német zenekar Dewolff ők ilyen 60-70 es évekbeli nosztalgia rockzenét csinálnak, ée elég jól egyébként. Kb ilyenre tudnm elképzelni ezt a gitárt mind külsőre mind hangilag. Vagy hát nem csak ilyenre persze, de leginkább ez ugrik be róla.


https://www.youtube.com/watch?v=YftQ4RB7lwU


Egyébként láttam olyat h firebird zero, ami egy olcsó firebird volt. De a klasszikus firebirdhez mondjuk nem sok köze volt, csak a test formája volt olyan.

2019. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és azt hizem P90 hangszedő van ezekbe. Keress rá youtubeon h milyen hangja van úgy általában a P90-nek
2019. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm.
2019. máj. 28. 11:49
 4/7 Mojjo ***** válasza:
@2: Bár létezik P90-es Firebird, baromi ritka. A túlnyomó többségük humbuckeres.
2019. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Képtelenség úgy letámasztani, hogy ne dőljön el, olyan, mint egy elcseszett vágódeszka, inkább lp vagy sg.

Johnny Winter használt ilyet.

[link]

2019. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
@5 azért kétlem hogy az ekko lra tragédia... Feje van azzal meg fel lehet akasztani. Nekem az átmenő nyaka miatt kimondottan tetszik tetszik. Én zúzósabb zenéhez is el tudom képzelni. Egyébként a Fatal Error frontemberének is ilyen gitárja van, mondjuk az Epiphonem.
2019. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hm. Köszönöm a válaszaitokat.
2019. máj. 28. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!