Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha gitár multieffekt pedált...

Ha gitár multieffekt pedált összekötök mikrofonnal, akkor a mikrofonba mondott, énekelt hangomat is ugyanúgy átalakítja a pedál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég laikus vagyok a témában, de a lényege az lenne, hogy torzítsa el a hangomat, hogy különböző megeffektelt hangokat tudjak alkotni/létrehozni. Ha azt nézem a hangom is ugyanúgy egy jel, mintha a gitáromat kötném vele össze, szóval én úgy gondolom működőképes a dolog, jól gondolom? :) Előre is köszi a segítséget! :)

2019. máj. 28. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, egy effektpedállal bármit lehet effektelni, minden bemenő jelen ugyanazokat a matematikai műveleteket végzi el. Az más kérdés, hogy bizonyos hatások egyes nem várt inputokkal meglepő eredmény tudnak adni - de persze ez (is) a jó benne. Zajzenében pl. kimondottan bevett módszer mindenféle unkonvencionális hangot keresztülküldeni egy rakás pedálon.
2019. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Megnyugtattál :) Looper pedállal tervezem az egész dolgot és ehhez jönne egy multi effekt pedál. Az igazság az, hogy még bő kb. 15 éve a régi számítógépes kis kézi mikrofonnal csináltam azt, hogy e-jayből kiválasztottam egy ütemet és arra elkezdtem felénekelni mindent sávonként. Így szerkesztettem zenét. Nagyon gagyi minőség volt, de az enyém volt :D Most ennyi idő elteltével szeretném megvalósítani a régi ötleteimet és az újakat is persze...ehhez pedig nekem ez a looperes megoldás teljesen jó lenne és örülnék ha működne.
2019. máj. 28. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán átalakítja neked.
2019. máj. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abszolút, én is szoktam ezzel kisérletezni. Dinamikus mikrofont használj ha közvetlenül a pedálba csatlakoztatod.
2019. szept. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!