Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A neoton família albumai...

Kpe kérdése:

A neoton família albumai miért nincsenek fent spotifyn, itunes meg a nagyobbb streaming oldalakon, zeneáruházakban?

Figyelt kérdés
Én spotifyt használok, de szoktam nézni a többi oldalt is. Egy darabig fent volt mindenhol,most meg sehol sincs fent régóta a torrent oldalakon kívül. Sok régi hazai és külföldi zenekar többféle módon terjeszti a zenéit. Mi az oka annak,hogy egyes dalok,albumok egy idő után törlődnek az oldalakról? A jogdíjak miatt talán?

2019. máj. 29. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Ha egy zene eltűnik egy streaming service-ről, annak két oka lehet:

a) a jogtulajdonos úgy ítélte, hogy valamilyen okból nem szeretné, ha a zene elérhető lenne az adott platformon

b) maga a zene tartalmazott olyan anyagot, ami valamilyen (általában szerzői jogi) szabályt sértett

Mondjuk a Neotonnál szerintem nem arról van szó, hogy "idővel törlődött" volna némelyik anyag, WebAchive-on most megnéztem, és három éve is ugyanez a három album volt fenn tőlük, ami most. Az ilyen előadóknál sokkal esélyesebb az, hogy soha nem is volt fenn a teljes diszkográfiájuk, mert a kiadójuk nem akarta, avagy nem merült fel bennük, hogy felrakják.

Az utolsó, "jogdíjak miatt talán?" kérdésedet nem értem.

2019. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Csepregi Éva már nem szop olyan jól, mint amikor még Erődős Péter volt a hanglemezgyár igazgatója.
2019. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!