Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen a jó énektanár?

Milyen a jó énektanár?

Figyelt kérdés

Kb egy évig jártam énektanárhoz. Megmutatta, hogyan kell a rekeszizomba lélegezni, minden órán csináltunk légző gyakorlatokat meg skálázást, illetve dalokat énekeltem.

Viszont semmit nem tanított arról, hogyan kellene jó technikával énekelni. Hogyan ne legyen semmiféle feszültség itt-ott, regiszterek, hogyan kéne ezt jól csinálni. Vagy ez normális? Mert azt mindig mondogatta, hogy ne erőltessem és engedjem el, lazítsam el a torkom, meg ilyenek, de hát mondani könnyű, de megcsinálni...

Drága volt, és úgy éreztem sokat nem fejlődtem, így abbahagytam.

Mit gondoltok?

Jó énektanár volt?


Illetve még egy kérdés: youtubos tanító videókból javulhat a technikám? Érdemesebb azokkal próbálkozni?



2019. jún. 16. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 5 éve járok emléktanárhoz.Kb 2 év kellett ahhoz,hogy megtanuljam a helyes légzési technikát,majd csak azután mentünk tovább,amikor már nem mentem vissza automatikusan fejhangba.Amíg ez nem megy neked,addig hiába tanít mást,mert ez az alapja.

Túl türelmetlen voltál magaddal szemben.

2019. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*énektanárhoz
2019. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akarta, hogy mahinálni kezdj. Az éneklés egy természetes dolog, ezt ne felejtsd el. Úgymond együtt kell fejlődni a hangunkkal.

Elengedni nem tud helyetted a tanárnő, de a levegőkifújó gyakorlatok segítenek az elengedésbe. Meg kell bízni a tanárban, mert az ő dolga megítélni a hangod. Az elégedetlenség hallatszik a hangon(és rontja). Igazából minden gondod, de hála Istennek minden örömöd is hallatszik a hangodon, még akkor is, ha esetleg te nem veszed észre milyen problémád van. Mindenki más, de én magamon azt figyeltem meg, hogy mikor elégedetlen vagyok, vagy túl erőszakosan akarom a jobbik hangomat mutatni, akkor feszülök és rosszabb lesz. Akkor leszek alacsony, ha nem hiszek eléggé abban, amit teszek. Akkor lesz egyenes a hangom, mikor nem viszek bele semmi érzelmet, vagy elzárkózom. És akkor nem jön ki a hangom, ha nem akarom megosztani másokkal.

Nekem is a feszülés nemrég bejött, de annyira, hogy még levegőzni is alig tudtam, pedig előtte jól ment. Dehát a sportot is abbahagytam meg a levegőgyakorlatot is és így nehezen jött a szökőkút. Ha a levegővel probléma van, hiába csinálunk mást, levegő nélkül nincs hang.

Egy virág sem azonnal nő szép nagyra. Gondozni kell. Nem marad mindig mag vagy kis hajtás. Ha nem fogadod be a vizet, akkor nem fogsz egyhamar megnőni. Nem könnyű dolog elengedni, de ezt lehet Ő is pontosan tudja. Javaslom a jógát, vagy valami hasonló sportot, mert ezek segítenek a befelé figyelésben, segítenek elengedni.

Nem javaslom még az önálló tanulást, mert könnyen árthatsz a hangodnak. Jó az, ha van ott valaki, aki hall és szól, ha valami van, mert belülről máshogy hallod a hangod. De ha tényleg nem tetszik ez a tanárnő, akkor menj máshova.

Hajrá! Ne add fel!

Minden jót!

2019. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kitta90 válasza:
A jó énektanát meg kell fizetni. És valóban sok gyakorlás kell hozzá,hogy megtanuld a megfelelő technikát,de szerintem inkább legyen alapos,és hosszas az út,minthogy összecsapva valahogy elénekelgess...és tudni kell,hogy ha rossz gyakorlatok maradnak meg,úgy nehezebb lesz megtanulni a helyes gyakorlatokat.
2019. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!