Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretitek-e a következő...

Szeretitek-e a következő zenei műfajokat: szintipop, eurodisco/eurodance, italo disco, Hi-NRG, new wave?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsiságból kérdezem... Rajongok a 80-as évek dalaiért, márpedig ezen zenei műfajok többsége meghatározó volt akkoriban.

2019. jún. 26. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években voltam fiatal, persze, hogy szeretem! Az italo disco, euro disco nagyon bejön... Persze csak az eredetiek, nem a feldolgozások, vagy 12"-os változatok, hanem a 7"-os verziók. Pl Miko Mission, Radiorama, Fancy, Max Coveri, Gazebo és a többiek is jöhetnek minden mennyiségben.


De pl magyarok is próbálkoztak, a Tűzvarázsló egy hatalmas italodisco szám, vagy éppen ugye Modern Hungária erősen ráment a stílusra, Neotonnak ott a Szembekötőzsdi, ami szintén italo, de Zoltán Erika is nem egy italo disco számot csinált (persze azóta eltorzította őket a remixeléssel), vagy nagyon jó volt a magyar Master Voice is!


Szóval igen, jöhet, hiszen tényleg meghatározóak voltak, én nagyon sokat hallgatok abból az időszakból, van nem egy kazettám - CC Catch, Gazebo, Ken Laszlo stb...


Nagyon nagy kedvencem Gazebo-tól az I Like Chopin illetve a Masterpiece, Max-him-től a Lady Fantasy, Modern Hungária - Elfújja a szél (nem kicsit Modern Talking), Ryan Paris - Dolce vita, Master Voice-tól a Balaton, Fancy-től a Fames of Love, de még sorolhatnám!


Szóval rajongó vagyok, de mondom nem remixeket, hanem eredeti album verziókat hallgatok inkább.

2019. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is maradok az eredeti verzióknál. '97-ben születtem, viszont a retro dalokért megőrülök. :)


Köszönöm válaszod, ment a zöld kéz!

2019. jún. 26. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szintpopot szeretem, de a régi nevek közül nem nagyon mentem a Tears For Fears-en, meg a Depeche Mode-on túl, pedig érdekel. A múltkor erre a szerb dalra álltam rá egészen: https://www.youtube.com/watch?v=5srEVMgCVU0

Eurodisco-ból, eurodance-ből, meg italo disco-ból nem nagyon hallottam még olyat, ami tetszett volna, az ilyesmi zenék kimondottan idegesítenek.

A new wave egy érdekes kérdés, mert szerintem a többinél egy jóval tágabb besorolás, sokan a nyolcvanas évekbeli szintipoppot is egy alműfajának tartják, illetve a post-punkot, meg a goth zenéket is. Az egyik kedvenc zenekarom mindenesetre pont egy new wave / post-punk banda, a Kino.

2019. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. jún. 27. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Én '87-ben születtem, de korszaktól függetlenül bármilyen jó zenét meghallgatok, és igen, közülük is leginkább a '80-as évek szintipop slágereit imádom! Viszont amiket felsoroltál, azok kb. mind a szintipop kategóriába tartoznak, annak különböző alműfajai!
2019. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, ez fel sem vetődött Bennem korábban.. :)
2019. jún. 30. 14:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Italo disco, imádom! [link]
2019. okt. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
98-as vagyok, kimaradt! :)
2019. okt. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Imádom :D
2021. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. okt. 29. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!