Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszerek lehetnek...

Milyen hangszerek lehetnek egy rockbandában?

Figyelt kérdés
Gondoltam hogy a haverokkal alapítunk egy bandát de mindenhol más dolgok vannak.Tudnátok segíteni?Én szintizek,két haverom gitározik és egy dobol.

2019. júl. 8. 00:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy basszusgitár nem ártana, és akkor már mehet is a zúzás.
2019. júl. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Gyakorlatilag bármi! Hiszen nem specifikáltad, hogy milyen rock-ot játszotok. Ha pszichedelikust, akkor még a pánsíp, fuvola stb is belefér, ha progresszívet, akkor akár egy vödröt is üthettek stb...
2019. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Jól írja a 2-es. Gyakorlatilag bármit lehet használni.

Ami a standard felállás, tehát ami mindenképpen kell a zenéhez: 1 dobos, 1 gitáros, 1 basszeros. Aztán ezt lehet cifrázni.

2019. júl. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#3 Igazság szerint még azzal is lehetne kötekedni, hogy a sztenderd felállás mennyire szükségszerű. A White Stripes-nak pl. nincs basszerosa, a Ruins-nak meg nincs gitárosa, mégis mindkettő egyértelműen rockzenekar.
2019. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4

Jogos, a "kell" nem volt a legtalálóbb szó, inkább úgy mondom, hogy a gitár-dob-basszer-énekes a legáltalánosabb felállás.

2019. júl. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bármilyenek.
2019. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Gitár, basszusgitár, dob alap. Számos stílusban szokott lenni billentyű is, pl. hardrock, softrock, new wave, progresszív metal, gótikus metal, szimfonikus metal. Utóbbiban nagyzenekar is van jó esetben. Illetve folk metalban és nemzeti rockban előfordulnak még népi hangszerek.

A két gitáros közül az egyik váltson basszusgitárra, és máris kész a banda (feltéve, hogy valamelyikőtök tud egy kicsit énekelni).

2019. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hiányzik mostanában a szájharmonika, nem csak blues zenékhez való. Csörgődob is lehetne igazán. Én az ilyen zenéket szeretem, mostanában nem sok van.
2019. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Basszus gitáron is szoktam játszani és van egy soundstation sbi 100 gitárom.és mi van ha lecserélem a gitárra a szintit?
2019. júl. 9. 19:41
 10/15 A kérdező kommentje:
Meg van még egy VGS BRC 100 IS
2019. júl. 9. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!