Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogamzásgátlót csak orvosi...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fannfacs kérdése:

Fogamzásgátlót csak orvosi receptre adnak ki patikában?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szüleimmel nem szeretnék ilyenekről beszélni, nőgyógyászt elkerülném és akármilyen hülyén és gyerekesen hangzik én nem merek ezzel gyerekorvoshoz menni...
2019. aug. 12. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fel kell iratni. A nőgyógyász fel tudja.
2019. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Elöször is csak receptre kapható.

Másrészt sem gyerekorvos, sem háziorvos nem ír fel, csak nögyógyász, megfelelö elözetes vizsgálatok után - ugyanis vannak mellékhatásai, amik veszélyesek lehetnek.

Harmadszor, ha ennyire gyerekes vagy, akkor még jobb, ha nem szexelsz.

2019. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel inkább óvszert?

Ahhoz, hogy fogamzásgátlót írjon fel neked egy orvos teljes labor vizsgálat kell, mert nagyon sok mellékhatása van és a doki az eredményeidből látja majd, melyik a legkockázatmentesebb nálad. A te döntésed mit veszel be, de az a gyógyszer aminek mellékhatása lehet rák is, csak brutális lehet.

2019. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem szedném azt a szart.

Régebben szedtem, akkor még egész fiatal voltam nem igazán tudtam mit szedek be.

Nyilván nem mindenkinél okoz problémákat de ez is mint minden más egyén függő.

Minden esetre ha nagyon akarsz szedni. Akkor is el kell menned nőgyógyászhoz. A nőgyógyásznak pedig KI KELL vizsgálnia, ( ehhez való vérkép és a társai) hogy a számodra megfelelő fogamzásgátló tablettát tudja felírni neked. Ez nem játék. Illetve ha elmész akkor azt is mond az orvosnak hogy ha lehet akkor alacsony hormontartalmú gyógyszert írjon fel.

Amíg szűz vagy addig ( ha normális a nőgyógyász) akkor nem vizsgál meg. De ha nem vagy szűz akkor érdemes megvizsgáltatni magad.

18l

2019. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Menj el egy nőgyógyászhoz. Ő kivizsgál és felírja a számodra megfelelőt.

Az előző válaszolókkal ellentétben,én nem ellenzem a tabiszedést. ;)

Egy orvostanhallgató

2019. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!