Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha elhagy az önbizalom,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néha elhagy az önbizalom, kevésnek érzem magam, és önbizalomhiányos leszek újra?

Figyelt kérdés

Régen nem volt szinte semmi önbizalmam, viszont pár éve fejlesztem magam, illetve manapság el tudom mondani, hogy tisztába vagyok az értékeimmel, és tudom, ki vagyok (legalábbis amennyire egy tizenéves lány képes erre). Néha viszont -nem tudom, ez mitől függ- elöjön az az érzésem, hogy én nem vagyok senkinek sem megfelelő, nem vagyok elég senki számára. Barátaimmal, családommal semmi probléma, szeretnek és én is őket, viszont néha rájövök, hogy ők mennyivel többek és én sosem leszek jó, mert mindig lesz jobb.

Lehet, ez kicsit rosszul jön ki. De például arra is gondolok, hogy emiatt úgy érzem, nem fogok tudni semmi nagyot elérni, mivel találnak jobbat. Semmiben sem vagyok annyira jó, hogy én biztos legyek benne, mi illik hozzám, mit szeretnék csinálni. Illetve van egy srác, akivel randiztunk már többször, és mondta is, hogy tetszem neki, és ez fordítva is igaz, viszont emiatt a hullámvölgy miatt félek, hogy rájön, talál jobbat és nem foglalkozik velem többet, mivel még simán lerázhat.

Kicsit talán hosszú, de aki elolvassa, annak köszönöm, és hálás leszek, ha valami tanàcsot kapok.



2020. máj. 31. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, és jól emlékszem. Nekem egyrészt az volt segítség, hogy beszélgettem másokkal és kiderült, hogy akit felszínesen tök magabiztosnak látok, az is tele van kétségekkel, vagy legalább is nem olyan kőszikla, amihez képest én pudingnak tűnök.

Másrészt meg próbálok együtt élni ezzel a hülye tulajdonságommal, ami csak arra jó, hogy a sorsomat megnehezítse, haszna semmi nincs. Talán mégis: arra jó, hogy kényelmes, nem kell tenni semmit, nem kell kockáztatni, mert úgysem fog sikerülni. Erre jó. Én igyekszem az ilyen gondolataimat elhessegetni és csinálni azt, amit szeretek. Keresd meg te is, amivel szeretnél foglalkozni, és csináld, ezt meg hagyd figyelmen kívül!

2020. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom milyen érzés ez, néha annyira büszke vagyok magamra, hogy igen "én ezt megtudom csinálni", majd meglátok valaki mást, aki azt nálam még jobban megtudta csinálni. Így voltam pl a rajzolással és emiatt abbahagytam nagyon sok időre.

Sőt nekem vannak lediplomázott tesóim, akik már találtak egy jól kereső állást, és próbálok felnézni rájuk, de néha csak azt érzem jobbak nálam, és én sose jutok el oda, sose lesz belőlem senki.


Ahelyett, hogy úgy veszed, hogy jobbak nálad, inkább gondolj arra, hogy esetlegesen tanulhatsz tőlük valamit, még ha csak úgy, hogy elnézed tőlük, nem pedig kéred, hogy tanítsanak.

A legfontosabb pedig, hogy te meg másnál vagy jobb (én ezzel nyugtatgatom magam):)


Bele kell egy kicsit törődni abba, hogy vannak nálunk jobbak, viszont vigasz, hogy mi is jobbak vagyunk pár embernél.


A fiú miatt ne aggódj, hogy elhagy, még ismerkedj vele, randizgass.

(Tizenévesen még bőven nem kell idegeskedni azon, hogy esetleg hoppon maradnánk :D.)

De ez a te esetetben nem lényeg, hiszen kölcsönös a vonzalom, szóval szerintem elég jó úton haladsz. ;)


De nagyon drukkolok neked, és tényleg csak gondolj bele mindenbe, amit eddig elértél az életben mégha apró dolgok is és töltsd fel velük magad önbizalommal, de ha esetleg lesznek olyan napok, amikor eltűnnek, nem kell megijedni, csak türelmesnek lenni magaddal, hogy újra összeszedhesd magad :).


16/L

2020. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:)
2020. máj. 31. 22:49
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló cipőben jártam/járok

Néha rám is rám tör ez az érzés,de ilyenkor előveszem a papírocskámat,ami nagyon sokat segít és újra "jól leszek" :)

Szerintem próbáld ki te is, hátha beválik.Írd le egy lapra

1.Mik a jó tulajdonságaid?(Külső és belső is)

2.Miket értél már el?

3.Kik szeretnek?

És látni fogod hogy mennyi mindenbe vagy jó és milyen értékes vagy és emiatt mennyien szeretnek :)

Remélem tudtam segíteni

19/L

2020. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt ki fogom próbálni!:)
2020. jún. 1. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:
A 4. es válasz szuper, én is, ha átnézem a portfóliómat, attól jobban leszek! Meg lehet örömnaplót is vezetni: rendszeresen felírod, hogy mi sikerült, minek örültél, miért vagy hálás! 1. voltam, szevasztok.
2020. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez is hasznos lehet, köszi!:D
2020. jún. 2. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!