Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve kicsit,bá...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kétségbe vagyok esve kicsit,bár lehet teljesen ok nélkül.Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt már 1-2 hasonló kérdésem ezen az oldalon.Azóta kicsit változtak a dolgok.A szituáció: 19 éves vagyok.Idén érettségiztem.Tetszik egy lány,aki nem mellesleg még évfolyamtársam is volt.Ő is most végzett.Ő is annyi idős szerintem,mint én.Nem beszéltem még vele egy szót sem.Mindössze látásból ismerjük egymást.Azt kell róla tudni,hogy nagyon visszahúzódó.Ezt egyik ismerősöm mondta.Semmi kontaktom nincs vele.Nincs olyan barátom/közeli haverom,akivel beszélő viszonyban lenne.Igazából most már még csak nem is egy településen lakunk.Utcán sem nagyon tudok összefutni vele,nem is nagyon az a kijárkálós típus. A válasz egyértelmű lehet:Írnom kell neki.Na de! Snapchaten beaddoltam,de azt nem is használja már vagy 1 éve,messengeren meg bedobna engedélykérésekbe.Bejelöltem,de mivel nem ismer,ezért nem jelölt vissza.Megkértem pár ismerősömet,akik kB. annyira tudják,hogy ki ő,mint én,hogy ők is jelöljék már be.Őket sem.Szóval ez az indok,hogy nem tudja ki vagyok.Az engedélykéréseket meg sokan meg sem nyitják.Egyik lánybarátom azt mondta,hogy az ijesztő kicsit.Oké,rá kell írni ettől függetlenül,de aggódok mivel már nagyon sokat estem szociálisan.Közeli ismerőseimen kívül nem beszélek senkivel.Magamtól nehezen dobok be témákat,és azok gyakran egyhangúak,vagy béna viccek lesznek XD.A lényeg,hogy szeretnék írni neki,de kicsi az önbizalmam azzal kapcsolatban,hogy mit.Meg szerintetek jó,ha így majdnem vadidegenként ráírok egy visszahúzódó lányra?Ha igen mit?Ebben kéne a segítség,hogy mi legyen az indítás?Mindenki mást mond."Szia,Mizu?"-tól kezdve a "Hova mész tovább tanulni?"típusú random kérdéseken keresztül a nyálas "Szia!Szeretnélek megismerni" fajtájú ráírásokig volt minden ötlet.Erre szeretnék egy kicsi véleményt kapni.Egyébiránt akartam személyesen beszélni csak nem ment,mert pont akkor március környékén bezárták a középiskolákat,és így nem tudtam kezdeményezni beszélgetést.Azóta csak érettségizni voltuk.


Kiegészítő kérdés:Továbbtanuláshoz köthető.Én orvosira jelentkeztem.Nem sikerült kiugróan jól a bioszom és fizikám.Kiszámítottam,hogy nekem a pont nem lesz meg,így ki kell hagynom egy évet.A csajnak szerintem meglesz,mert alacsony pontszámú helyre megy alapból,és jól tanult így pletykák alapján.Ezt azért írtam le mert,hogy úgy gondolom nyárig van esély bármire,mert ha egyetemre bekerül akkor ott nem fog már foglalkozni egykori középiskolás társakkal.Meg magam mellett tudnám tartani,ha egyetemre jár?Nekem meg 1 évet már ki kell hagynom biztosra?Ez rossz pont így nem?


19/F



2020. júl. 3. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írj neki messengeren, hogy régóta tetszik neked, itt meg itt szoktad látni, a koronavírus akadályozott meg abban hogy személyesen odamenj hozzá és ráköszönj,de nem szeretnéd elszalasztani a lehetőséget hogy megismerd őt. Ezután tegyél föl kérdéseket (a továbbtanulás az jó, még a hobbit hozzáteheted, vagy zene/sorozat), végül pedig írd meg hogy nem szeretnéd ha zokon venné a kezdeményezésedet,ezért megérted ha így ismeretlenül nem is akar reagálni, és ez esetben tiszteletben tartod a döntését, de hogy megkönnyítsd a dolgát, te is írsz magadról elöljáróban, és akkor írj is magadról.

Ez egy konkrét, határozott, őszinte kezdeményezés, én nőként mindig szerettem az ilyet, mert nem volt mellébeszélés.


Ha nem látja, írj egy közös ismerősötöknek, hogy írjon már rá, hogy nézze meg. Ha kérdezi miért, nyugodtan mondhatod hogy szeretnéd ha ez a lány és közted maradna.


Azt nem lehet tudni, mi lesz a későbbiekben, vannak szerelmek, amikért érdemes bevállalni és végigcsinálni a távkapcsolatot. Szerintem ez ne legyen ok arra hogy rá se írsz.

2020. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!