Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs halvány lila...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs halvány lila gőzöm sem arról,hogy hogyan kellene csajoznom/flörtölnöm?(hosszú)

Figyelt kérdés

Üdv.


Elöljáróban annyit írnék le először magamról,amit tudni illik a kérdéssel kapcsolatosan viszonylag röviden.Idén leszek 20 éves és ha jól számolom már lassan 5 éve szingli vagyok.Ezalatt az 5 év alatt nem sok nővel ismerkedtem,de azért igyekeztem.Lett volna lehetőségem párkapcsolatot kialakítani egy pár ellenkező neművel,de mivel mindegyik lehetőséget elkúrtam így gondolom nem kell leírnom,hogy mi lett a vége 😂

Viszonylag sok haverom van,és nagyon társasági ember vagyok.Sok házibuliba járok és ezeknek az alapja vagyok.Nagyon jó humorom van(szerintem,és sok ember szerint).Rengeteg röhögünk /röhögök mindenkivel,illetve mindenkivel könnyen megtalálom a közös hangot.Nem tartom magam a világ leghelyesebb fiújának,de azért jól nézek ki és a stílusommal sincsen semmi probléma.Ezenfelül nagyon szeretem magam,elfogadom magam,és mindig igyekszek változtatni a hibáimon.Valamint én úgy élek,mintha ma lenne az utolsó napom.


És most jön a probléma.

Sok hb-ba volt pár bitang nő,ugyanez volt most hétvégén is.De én mindig leszartam őket,mert fogalmam sincs,hogy hogyan kell csajozni(?).Vagy,hogy mivel kellene odamenni hozzájuk.Ha ő/ők jönnének oda hozzám az este folyamán,k4rva jó estém lenne.Szerintem még kőbe is faragnám azt az estét b45dki 😀

Ez az egyik probléma.


A másik problémám az a flörtölés talán.Sokszor kaptam már jeleket,hogy menjek oda valakihez stb.De ezeket is szintén leszartam,és elhülyéskedtem az egészet.


És minden buli után másnap elkap a depresszió érzet,a letörtség stb,hogy mekkora egy kretén is vagyok valójában.De ez már nálam annyira durva,hogy azon gondolkozok,hogy elmegyek egy pszichológushoz.De előtte mindenképpen megvárom a válaszokat ezzel kapcsolatban.


Remélem sok válasz fog jönni,mert unalmas már 5 éve matyizni...😀😀



2020. szept. 2. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nincsenek flörtölős/ismerkedős élményeid, ezért valószínűleg tartasz attól hogy besülsz vagy nem fog menni. Érzel egy tétet ilyenkor, amit elveszthetsz, ezért meg sem próbálod. Az ismerősökkel nincs tét, hisz nem lesz semmi ha valakivel nincs meg a közös hang, nem akarsz tőle semmi komolyabbat. Emellett megvan már a tapasztalatod hogy hogyan tudod a jeget megtörni és haverkodni másokkal. Mondod hogy társasági ember vagy, tehát nem lenne itt gond a beszélőkével, de ugye oda sem mész.


Az egyik ami segíthet, az az elvárásaid csökkentése. Lehet gyakorolni a mentalitásod különböző irányokba való tolását - egy egyszerű példának ott van CR, ő mindent versenynek fog fel és hogy meg kell nyernie. Ha nem sikerül, akkor 10x annyi munkát tesz bele, hogy legközelebb ő legyen a győztes. Ez egy mentalitás, amit fiatal korától kezdve, valószínűleg a családi hátterének köszönhetően sajátított el: kiakart törni abból a szegény közegből, ahova született, ami rengeteg sportolóra elmondható. A kudarc vagy a hátráltató tényezők nem letörik, hanem felspanolják, mert így "tanította" be az elméjét, bizonyítani akar.


Visszakanyarodva hozzád, tehát te is tudod alakítani hogyan állj hozzá dolgokhoz. Az első lépés nyilván az, hogy oda kell menned, de nem kell egyből esküvőt tervezni és arra gondolni, hogy mi lesz ha elutasít. Az agyad azért állít fel félelmet, mert ismeretlen szituról van szó, nem tudja mi fog történni vagy mi történhet és arra hogy kell reagálni. Ezt hívják a komfortzónából kilépésnek, amikor a megszokott rutinodból és tevékenységeidből valami újba akarsz kezdeni.


Arra kell gondolni, hogy csak szeretnél beszélgetni egyet, akár hülyülni vagy flörtölgetni, aztán majd valami lesz. Lehet nem beszéltek többé, de az nem azért van mert sz*r vagy, hanem csak mondjuk nem volt meg a kellő szimpátia vagy neki már van párja - viszont abban a 10-15 percben elvoltatok és kész. Majd lesz olyan akivel kölcsönös lesz a szikra.


A másik probléma lehet ehhez kapcsolódik, legalábbis nekem volt ezzel gondom. Folyamatosan próbáltam fejleszteni magam és szintén javítani a hibáimat, de hiába éreztem hogy adott közegbe teljesen beleillenék, sőt, akár kiemelkedek, mégis mindig az volt a gondolataim között, hogy nem vagyok elég jó. A gyerekkoromból jött ez, amivel foglalkoznom kellett, hogy ténylegesen tudjam építeni az önbizalmam.


Nem mondom hogy nálad is ez van, de elképzelhetőek hasonló kételyek. A pszichológus ettől függetlenül jó ötlet, nem baj ha nincs komolyabb gond, akkor is jó ha őszintén kitudod adni magadból amik a válladat nyomják vagy valakivel át tudod rágni a problémákat és új szemszögből segít rávilágítani a helyzetekre.


Egy harmadik pontnak pedig azt hoznám fel, hogy ilyenkor meg kell találnod az egyensúlyt a párkapcsolati érdeklődés és a haverkodás között. Ha nagyon laza akarsz lenni és mindig csak poénkodni, flört és megfelelő tevékenységek/viselkedés nélkül, akkor az egyenes út a friendzone-ba minden esetben. Ha nagyon keménykedni akarsz és szerepet játszani, az egyenes út az újbóli matyizáshoz. Ezt tapasztalattal tudod csak megtalálni, ebben is fogsz hibázni ugyanúgy, mint minden másban, de tanulsz is belőlük és fejlődsz, ha megfelelő a mentalitás. Ha nem, akkor azt fogod érezni hogy azért utasítanak el vagy azért nem sikerül valami, mert téged nem lehet értékelni és te ennyit érsz, miközben nem erről van szó.

2020. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes hozzászólásodat.


Örömmel olvastam ezt,és nagyon örülök,hogy megírtad.Abszolút igazad,semmi olyan élménnyel nem rendelkezem ami flörtöléshez köthető vagy ismerkedéshez.


Egyébként nem is az lenne a célom,hogy párkapcsolatot alakítsak ki,leginkább csak egy egyéjszakásat vagy valami smárolós estét.

Mert kezdem nagyon úgy érezni,hogy teljesen kimaradok ebből,és ettől végtelen szomorú leszek.😂

2020. szept. 2. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Végig sincs kedvem olvasni ezt a sok hisztit. Nem is lesz soha ha csak nézed őket és matyizol. Azért kell valaki csak, hogy legyen kibe élvezni? Érdekes. Értékelni fogják hidd el hogy ha oda mész hozzájuk , ne szemezgess meg semmi csak csapd le csacsi. Add el magad. Gondolj arra hogy ő akar téged és te nem őt. Játszd magad.


Kretén is vagy :D

Ha ennyire kell szerezd meg. A sült galamb nem fog a szádba repülni. Ha elhiszed magadról bárki elhiszi rólad.

2020. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az szep haver
2020. szept. 5. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Azzal, hogy lepontozol biztos megtanulsz csajozni. Fáj az igazság
2020. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem azert irtam ki a kerdest,hogy szarral oltsal.

Erdekes modon valaki tudott normalisan valaszolni,csak Te vagy ilyen. :)

2020. szept. 6. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes módon én ezt nem oltásnak szántam, hanem hogy felnyítsam a szemed, hogy tenned kéne valamit. Amikor saját magad analfabétának állítod be és ezt te is felismered és pontosan tudod a megoldást de még is felteszed a kérdést nem foglak dédelgetni. Két nagy pofon kéne. Az egyik azért mert lepontoztál a másik azért, hogy bátorítson. Hidd el egyszer meg köszönnéd.
2020. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!