Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom 17 éves de a szülei...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom 17 éves de a szülei úgy bánnak vele mint egy 12 évessel. Hogyan vegyem rá hogy ne tűrje el ezt a bánásmódot, folyamatos ugráltatást, büntetést, szidalmazást?

Figyelt kérdés

17 éves és van hogy sarokba állítják... vicc kategória.

Mindenben tökéletesnek kell lennie, ha egy 4-est kap az már a világvége. A legkisebb hibáért úgy megbüntetik mintha nagy hülyeséget csinált volna. Múltkor például egy apróság miatt 2 hét szobafogság (nyáron!) és ilyenkor minden gépet, mobilt elvesznek tőle.

Anyukája mondja meg milyen ruhát vegyen fel, mit ehet (múltkor le lettem cs . szve mert csokit adtam neki ajándékba), hova mehet (kb sehova).

Alig gépezhet naponta, mobilját folyton elveszik, ő meg nem csinál semmit.

Sztem komoly pszichológiai gondjai is vannak már ebből.


2020. nov. 1. 22:15
 1/8 A kérdező kommentje:
És amiért a kérdést kiírtam azt elfelejtettem ideírni, szóval kedves anyukája letiltotta h velem találkozzon ezért szeretném h végre ne engedelmeskedjen nekik
2020. nov. 1. 22:16
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Tini kategória vagy családi.

Gondjai biztos vannak, nem mer kíálni magáért, pont ezért, mert így nevelték.

Evvel, hogy álljon ki magáért nem sokra megy. Nemfog. Esetleg iskola pszichológus nincs? Ő tudna talán a szülőkre is hatni.

N

2020. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
rossz a kategória.
2020. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem csodálom, hogy eltítják tőled, mikor ellenük hangolod. Jó esetben ez a gyerek majd egyetemre megy, tehát még cirka 5-7 évig a szülei tartják majd el és még minimum egy évig jogilag is ok felelnek érte.

Nem kell egyetértened a nevelési elveikkel, de nincs jogod beleszólni se. Ha "felnőttebb" párt szeretnél, akit nem a szülei irányítanak, keress egy felnőttet. Ha meg vele akarsz lenni, akkor még minimum egy évig harapj a nyelvedre, aztán ha betölti a 18-at költöztesd magadhoz és éljetek meg ahogy tudtok. Ha a "te gyereked" lesz, te tartod el, te gondoskodsz róla, azt csinálsz vele amit akarsz. Addig viszont, vagy hagyd békén, vagy várj türelemmel és beszéld meg vele, hogy ahogy lehet, hozzád költözik. Onnantól a szüleinek valóban nem lesz beleszólása a dolgaitokba.

Mindezt úgy mondom, hogy szerintem se egészséges, ahogy nevelik.

2020. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4! Azért ezek a nevelési elvek se igazán jók! Sőt! Lehet egyetemre megy, de semmi önállóság és önbizalom nem lesz az ilyen neveltetést kapott gyerekbe. Ez a túlzott szigor se kéne!

N

2020. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

"Ki ez a srác, ki nevet a Holdra,

s mosolyra fakasztja társait?

Ki ez a srác, tűzmeleg szívvel?

Mindenki tudja, hogy Butters! Ő hát!"



De most komolyan, a szülei valószínűleg ugyanolyan elmebetegek, mint a fent említett Butters szülei. 17 évesen? Nem lesz ez jobb később sem! Helikopterszülők vajon, vagy csak simán diktátorok? Ki tudja? De nem is lényeg. Barátod vert helyzetben van és volt mindig is.

2020. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátod nem olyan akaratos, hogy szabadulna, akkor ez a helyzet így marad. Ha nem érzi a helyzet súlyát, vagy beletörődik, és csak te biztatod, akkor a szülei szemében te lennél a rossz
2020. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem egészséges ez a nevelés de nem is valószínű hogy ő nagyon ellenkezni fog. Valószínűleg neki ez már teljesen természetes.


Talán amit a 2. mondott azzal lehetne próbálkozni. Az iskola pszichológus talán tudd neki segíteni. De te ha próbálkozol akkor csak eltiltják tőled. Ellenkezést nem biztos hogy sikerülne kiváltanod belőle vagy ha sikerülne is akkor is lehet könnyedén elnyomnák továbbra is.

2020. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!