Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez elítélendő? Egyáltalán mi...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez elítélendő? Egyáltalán mi ez az érzés bennem? (hosszú történet)

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú történet lesz, több kérdésem is lenne, így ha válaszolsz, kérlek, olvasd el az egészet, köszönöm!


Szóval 14 évesen összejöttem az akkori legjobb barátommal, nevezzük Ádámnak. Több, mint másfél évig voltunk együtt, ő volt eddig a legfontosabb ember az életemben, nagyon szerettem, közel álltunk egymáshoz, ami nálam elég ritka.


Még pár évvel ezelőtt történtek azok a dolgok, amikből a kérdésem kiindulna.

15 évesek voltunk, majdnem 1 éve voltunk együtt és (hosszú miért) úgy adódott, hogy pár éjszakát együtt töltöttünk, kb. bárki tudta nélkül (mindkettőnknek elég szigorú szülei vannak, azért nem mondtuk nekik).

Egyáltalán nem tartom magam annak a "k.rvás" lánynak (ő volt az egyetlen barátom, vele se terveztem összejönni, most se akarok senkivel...), de valahogy nem is gondolkodtam, olyan természetesen jött az egész, szóval kb. 3-4x oráloztunk, aztán együtt aludtunk (nem is akartunk ennél többet). Utána sokáig abszolút pozitív élményként gondoltam vissza rá és vártam is, hátha lesz még alkalmunk ilyesmire.

Aztán egy-két hét elteltével kialakult bennem ez a rossz, szorongáshoz hasonlító érzés, hogy mi lesz ha valaki megtudja és ítélkezni fog, hogy túl fiatalok vagyunk, elhamarkodtuk, stb. Néha említettem ezt Ádámnak, de ő csak nyugtatott, hogy nem lesz semmi, ő se mondja el senkinek. Kb. fél évvel később szakítottunk, ő tovább lépett, 2 héttel később már új barátnője lett...


Akkor fogalmazódott meg bennem, hogy mi van ha majd Ádám ezt neki elmondja, az a lány továbbadja és így tovább. Vagy mivel már szétmentünk úgy gondolja majd, nem számít és elmeséli másnak.

Ádámnak azóta már a negyedik barátnője van, akkor erősödött fel bennem igazán ez az érzés, amikor a mostanival összejöttek.


Szóval amiért kiírtam a kérdést, az az hogy olyan fura érzés van bennem, szinte félek attól, hogy az exem majd elmondja, ami köztünk történt, ami miatt meg majd elítélnek, pl. visszajut a szüleimhez, vagy Ádám jóba van néhány régi barátommal, akikkel megromlott a viszonyunk, nekik elmondja, ők meg "jóindulatból" elkezdik terjeszteni...


A kérdéseim tehát:

1. Mit tehetnék, hogy ne idegeskedjek azon, hogy mások ezt megtudják, hogy megnyugodjak (vagy nem is tudom, minek nevezzem ezt)?


2. Szerintetek elítélendő, amit tettünk? Ennyi idősen ez "k.rvásnak" számít?

(Mentségként 3 dolgot tudnék felhozni: a) nagyon szerettük egymást, szerintem nem hamarkodtuk el b) a szüleink miatt tudtuk, hogy erre nem gyakran lesz (nem is lett) lehetőségünk c) főleg én mindig is érettebnek éreztem magam a kortársaimnál (ez most nem felvágás akar lenni), részben ezért sem éreztem, hogy mi ehhez túl fiatalok vagyunk.))


Mindenkinek köszönöm, aki elolvasta!



2020. dec. 20. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor történt egyébként ez a szakítás? Ez is fontos. Egyébként a srác szerintem az új barátnőinek nem fogja ezt elmondani, csak képzeld el, hogy a te barátod azzal dicsekszik neked, hogy mit csinált az exével.. Kit érdekel? Még unszimpatikus is. A közös barátok az már más, igaziból annál többet, hogy megkéred ne tegye, nem tudsz tenni.. Letagadhatod egyébként, a te szavad az övével szemben, most ember legyen a talpán aki tud dönteni...
2020. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kapcsolatod másfél évig.

Nincs abban semmi meglepő, hogy pettingeltetek. Ezt a legtöbben maguktól is így gondolják, sőt még többet is.

Az emberek nem veled foglalkoznak, tehát az exed legújabb csajának a barátnője nem rólad fog beszélgetni az unokatesójával, stb.

2020. dec. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus, de szerintem két dologból fakadnak az érzéseid:

- szigorú szüleid vannak,

- mivel Ádám könnyebben túllépett rajtad, és azóta több kapcsolata volt, ezért utólag úgy érzed, méltatlan volt arra, hogy ilyen fontos szerepet töltsön be az életedben.


Szerintem próbáld tudatosítani magadban ezeket:

- A tizenéves kor egy tanulási folyamat (tulajdonképpen az egész élet az, de a tizenéves kor főleg), most próbálgatod a határaidat, belefér, hogy követsz el olyan dolgokat, amit utólag hibának érzel. Ez azt jelenti, hogy fejlődsz, egyre jobb emberismerő leszel.

- A szüleid azért szigorúak, mert féltenek a csalódásoktól. Mindentől viszont nem tudnak megkímélni, pár csalódás része a felnőtté válásnak.

- Egyáltalán nem "k.rvás", amit csináltál. A k.rva pénzért szexel, te meg fülig szerelmes voltál. (Én még a ribiket se ítélem el, akik fűvel-fával, mert 100%-ban valami lelki törés, rossz gyerekkor, szeretethiány van mögöttük, de amit te csináltál, az még nem is ribiség. Kicsit fiatal voltál, az igaz, de őszinte érzelmeid voltak, egy egyéves kapcsolat a te korodban hosszúnak számít, ebben semmi ribis nincs.)


A másik csajtól nem hiszem, hogy félned kell, egyrészt kevés férfi próbál azzal bevágódni egy nőnél, hogy "tudod, kielégítettük egymást a volt barátnőmmel", másrészt olyan nő se nagyon van, aki azzal dicsekedne, hogy a párja mekkorát szexelt az exével.


Nem ismerem a szüleidet, szerintem jó, ha őszintén beszélni tudsz velük, de ha úgy ítéled meg, hogy nem, akkor még mindig mondhatod, hogy Ádám kamuból terjeszt rólad hülyeséget (nem pártolom a hazugságot, de megértem, ha a szigorú szülő belekényszeríti a gyereket).


40/N

2020. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy szexuálisan is közel kerültetek. Senkinek semmi köze a ti nemi életetekhez.
2020. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a srác a barátnőjének meséli, hogy hú de jó volt az exemmel. Nem hiszem, hogy ez beszédtéma köztük. Az meg, hogy elmondhatja a barátaidnak.... hát, te ismered a srácot. Gondolod, hogy tenne ilyet? Kinézed belőle, hogy elterjesztené a kapcsolatotok csak rátok tartozó részét?


A kérdésedre meg a válasz szerintem egyáltalán nem elitélendő. Utólag lehet elhamarkodotnak érzed, de dolgoztak a hormonok, szerelem és viszonylag hosszú kapcsolat. Nem tartom elítélendőnek. Az meg, hogy hogy tudnál megnyugodni. Hát nem tudom. Ezen annyira felesleges görcsölni, történt ami a történt, ezen nem tudsz változtatni. Nem tartom valószínűleg, hogy visszajut a szüleidhez. Azért ennyire csak nem lenne nagy szenzáció ha kiderülne. Nem bankot raboltatok, kapcsolatban felfedeztétek egymást. Szerintem ezen felesleges aggódni, hogy mi van ha egyszer talán megtudják. Akkor megtudják, max. füllentesz, hogy ez nem igaz.

2020. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek - főleg a 3-asnak - köszönöm szépen a válaszokat, ezerszer rosszabb reakciókra számítottam. Sokat segítettetek!
2020. dec. 21. 20:03
 7/7 Tseppkoe válasza:

Szia!

Átérzem ezeket a gondokat, amiket írsz!

Ismerős érzések, nagyon meggyötörtek engem is!

2020. dec. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!