Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne beszélnem a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne beszélnem a párom szüleivel vagy inkább vegyem magamhoz?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tudom hogy bántalmazzák otthon de mivel az utóbbi 2 honapban úgy tűnt minden oké hagytam.. Nemrég viszont megint megtörtént és a testét csupa kék és zöld folt borítja. Az arca is feldagadt...azt mondta rendőrségre nem akar menni és hogy minden az ő hibája hogy megérdemli mind azt amit kap ami egyáltalán nem igaz! Nagyon rendes és szorgalmas lány! Általában osztály első mind ezek ellenére is.


18L és én 24F


2021. jan. 11. 23:22
 1/6 Stark2000 ***** válasza:
100%

Nagy és jelentős hatást szerintem nem igen fogsz elérni a szüleinél, ha eddig sem tettél megjegyzést erre a dologra - persze ettől még megpróbálhatod.

Bár nem azért, de én lehet, hogy előbb közbeavatkoztam volna már. Értem, hogy a szülei, de azt azért mégsem hagynám, hogy bántsák, ha már a barátnőmről van szó.

Az "inkább vegyem magamhoz" részt kifejtenéd? Ha van arra lehetőség, hogy hozzád költözzön, én alapjáraton támogatom az ötletet, ha megoldható.

2021. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerettem volna már foglalkozni ezzel de nagyon tiltakozott. Azt mondta ha közben szólók csak rosszabb lesz...


Úgy értettem hogy magamhoz költöztetem. Szerencsére egyedül lakok így megoldható lenne csak ugye ha nem egyezik bele akkor nem tudok semmit sem tenni. Ezért gondoltam hogy beszélek a szüleivel esetleg kicsit megfenyegetem őket hátha ér valamit.

2021. jan. 11. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vedd magadhoz, ha szeretné
2021. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
77%
Kedves kérdező! Én rendőrnek készülök és sajnálatos módon a családi erőszakkal a rendőrség nem tud mit kezdeni. A legtöbb esetben a sértet nem tesz feljelentést illetve leletet sem vesz ez sajnos úgye a családon belüli erőszaknak a vele járulója, hogy a sértet megvan félemlítve, így fél a következményektől, illetve tűri, mert már megvan törve. A legjobb lenne ha hozzád tudna költözni és segítesz neki lelkileg felépülni és az önbizalmát ismét felépíteni. Ehhez neked is óriási türelem fog kelleni, mert szegény lány most gondolom roppant nyugtalan, ingerülékeny, türelmetlen lehet és minden olyan ami nem tetszik neki szóvá teheti, próbálj kedves lenni még ilyenkor is! Azt pedig meg se említsem, hogy az ilyen szűlőt nagyon megverném. Ez nem túl helyes, de arra kérlek verd meg az apját. Ha a féregnek eszébe jutna, hogy feljelent testi sértéssel a legjobb ha azzal védekezel, hogy ő ütött meg először és te csak megvédted magad. Ha lehet adj neki de tényleg! Hihetetlen volt ezt így elolvasni amit ide leírtál sajnálom szegény lányt csak remélni tudom nemierőszak nem volt! :( Remélem segíthettem.
2021. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért szép, hogy leendő rendőr csak úgy verekedne.

Ne szólj bele közvetlenül a családi problémáiba. Főleg ne verekedj a szüleivel, meg szidalmazd őket.

Kérdezd meg a lányt szeretne-e hozzád költözni. Ha nem, akkor nem nagyon tudsz mit tenni, nem tudod elrabolni. Lehet az is, hogy azért mond nemet, mert fél, hogy nem engednék meg a szülei és újra bántalmaznák. Akkor nyugtasd meg, hogy ilyen nem fog előfordulni.

Aztán ha átköltözik és a szülei akadékoskodnak, akkor nekik is szépen el lehet mondani, hogy a lányuk felnőtt, így döntött és te támogatod ebben, mivel látod rajta a kék-zöld foltokat. A hozzáállásuktól függően válaszolhatsz, ha az apja agresszív, akkor megvédheted a lányt, hogy még egyszer nem fog hozzáérni az apja, vagy következmények lesznek.

2021. jan. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is vetess vele látleletet!

Aztán ha neked kigazdálkodható, költöztesd magadhoz

2021. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!