Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért törvényszerűség az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért törvényszerűség az ,hogy a fiúknak kell kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Egy lány miért nem mondja el,ha tetszik neki valaki? Egy szórakozóhelyen például általában teljes mértékben a fiún múlik ,hogy a két fél egyáltalán beszél-e valaha. Nyilván megesik olyan is, hogy a lányé az első szó (az ilyen lányok többsége ,akikkel eddig megismerkedtem, átlában a körbeadós kategóriába tartozott, persze voltak nagyon aranyos kivételek). Csak akkor tudom meg hogy bejövök valakinek, ha feltünően néz engem, ha ezt nem veszem észre, soha nem derül ki hogy mit gondol, ha meg nem néz feltünően ,alapból esély sincs rá hogy észrevegyem. Ezért sok alkalom és lehetőség elveszik. Lányok miért nem mentek oda a fiúkhoz akik nagyon bejönnek nektek? Lehet hogy életetek párja lenne.

2021. szept. 25. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem az.
2021. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem az. Nekem is a lány kezdeményezett, 7 éve együtt vagyunk.
2021. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Hát nekem más a tapasztalatom,legtöbb esetben a nők másztak rám,és én nem csináltam semmit (mármint azért hogy rám másszanak). Nagyon ritkán kezdeményezek,de érdekes mód akkor legtöbbször le vagyok pattintva,szóval ebből is tanulva én inkább várok hogy nő csináljon valamit.


Bulin oké mert tele van ri..ncal a hely,ott nehéz nem becsajozni,néha kezdeményezek ott.

2021. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Ma már egyáltalán nem törvényszerű.:)
2021. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
63%
Múltkor volt egy kérdés itt, ahol szavazni lehetett ki hogyan áll a másik nemmel. A fiú szavazatok 99%a az volt hogy "nem volt még soha semmilyen kapcsolatom lányokkal". Ennek ellenére sok ilyen "rámmásztak a lányok" történetet olvasok
2021. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem törvényszerűség engem már több nő is próbált felszedni egyetemen, bárban stb. egy kapcsolatom is úgy indult, hogy ő kérdezte meg meg hívott el randizni

21/F

2021. szept. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelmű. senki nem akar "olyan" lánynak tűnni aki tul könnyen adja magát mert akkor meg mások elitélik emiatt + szociális norma kb hogy a srác kezdeményez a csaj meg csak várja a csodát
2021. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Összetett a dolog. Nem gáz, ha a lány kezdeményez, viszont nem mindegy hogyan, vagy épp kinél. Régi társadalmi hagyománya van, hogy a fiú kezdeményez és ezt sokan komolyan veszik. Te magad is említed a körbeadogatós lányokat. Na sok lány pont attól fél, hogy őket is ilyennek tartják majd, ha ők kezdeményeznek. Emiatt annak is komoly hagyománya van, hogy a lányok próbálnak finoman kezdeményezni. Apró jeleket adni és bíznak benne, hogy a srácok megértik és fognak is kezdeni vele valamit - régen ugye elejtették a zsebkendőjüket, meg felajánlották, hogy írja be a nevét a táncrendjükbe. Ma marad a buliban nézés, beláljolni a profilképét, meg ilyenek. Aztán kérdés, hogy a srác felismeri-e, hogy az jel volt, amit látott és cselekszik, vagy hogy csak képzeli, hogy jel volt, mikor nem is annak szánták, vagy hogy jel volt, csak ő nem ismerte fel.

https://www.youtube.com/watch?v=K1_-kS1N3KY


Van benne hiúság is, hogy az sokkal értékesebb a lányok számára, ha annyira tetszenek egy fiúnak, hogy ő kezdeményez, mintha nekik kell kezdeményezniük. Arról nem is beszélve, hogy ha a lány kezdeményez és kikosarazzák, akkor az mindjárt dupla kudarc, mert nem elég, hogy neki kellett kezdeményeznie, még sikerrel se járt.

Ezt ráadásul a társadalmi hagyományok is megerősítik. Elég erős az a nézet a lányok körében, hogy ha egy srácot nem érdekelsz annyira, hogy kezdeményezzen, akkor nem is érdekled igazán.

De van egy olyan jelenség is, hogy a nehezebben elérhető dolog mindig vonzóbb, mint amit bármikor megkaphatsz. A csajozásban is rengetegszer előfordul, hogy aki elérhetőbb, akár kezdeményezőbb, vagy akár már jártok is, az van, hogy kevésbé érdekel, mint az, akit még fel kell szedni. Ezért van annyi hűtlenség, elhagyás, stb. Sőt az is gyakran előfordul (pont most olvastam egy hasonló kérdést), hogy amikor két csaj (vagy pasi) közül kell választani, akkor sokkal vonzóbb, amelyik megközelíthetetlenebb, nehezebben elérhető. Ugyanez a pszichológiája annak is, hogy miért a rosszfiúkhoz, menő srácokhoz, sztárokhoz vonzódnak a lányok és miért képesek egy ilyen crush miatt hanyagolni, barát zónába száműzni szerencsétlen srácot, aki csak fut utánuk, de nem olyan menő, mint aki elérhetetlen számukra.

2021. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem törvényszerű, szerintem már régóta.

Én kezdeményeztem, azóta ő a férjem.

2021. szept. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!