Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lépjek túl a nemi hátrány...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lépjek túl a nemi hátrányaimon?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam jól megfogalmazni a kérdést, se a kategóriát kiválasztani, ezért előre is bocsánat, ha valaki nem érzi tisztának a szövegem. A lényegre is térek. 16 éves fiú vagyok, fontos kiemelni, hogy hetero. Nincs semmiféle szándékom arra, hogy nemet változtassak, mert tudom hogy lehetetlen. Hátrányban érzem magam fiúként és értéktelennek. Engem nem érdekel a pénz, a hatalom, így nem szeretnék olyan válaszokat kapni, hogy (De hát a férfiak vannak mindenhol vezető pozícióban a legtöbb esetben.). Úgy érzem, hogy fiú létemre nem érek annyit, mint egy lány. Olyan faék egyszerűnek érzem magam hozzájuk képest, tisztelem őket mindenért. Tisztelem, hogy kibírják a menstruációt, tisztelem őket, hogy szülnek, tisztelem őket, hogy anyukák lesznek és vigyáznak a családjukra. És nagyon irigy is vagyok. Irigy vagyok, mert ők szülhetnek, és fáj, hogy ilyen csodára én nem vagyok képes, CSAK egy apuka lehetek majd, így szerintem sosem lehetek olyan fontos majd a gyerekem számára, mint az anyjuk (ideális esetben). Amikor a barátnőm beszél a női dolgairól, egyszerűen egy semminek érzem magam, mintha nekem nem lenne semmi identitásom. Nehéz és furcsa is kimondani, de mintha irigy lennék arra (többek közt), hogy ő menstruál.

Pár napja volt a diákelnök választás az iskolánkba, és a DÖK tagok (én is) kampány beszédet tartottak a többi DÖKös előtt a választáson. Értelmes, őszinte dolgokat mondtam, szépen megfogalmazva, minden okom megvolt rá, hogy sok szavazatot kapjak... Aztán három lány együtt kiállt elmondani az ő tervüket, ebből csak az egyikük beszélt. A másik kettő vééééégig csendben volt, néha nevettek egyet... Mindketten több szavazatot kaptak, és volt aki be is vallotta miért szavazott rájuk: Mert szép lányok. Akkor úgy voltam vele, hogy én sosem lehetek boldog fiúként, pedig nem tehetek róla.

Ha van valaki, aki hasonló cipőben járt mint én... Le lehet ezt küzdeni? Hogyan? Vagy én örökre egy ilyen fura ember maradok? Kérek mindenkit hogy lekezelően senki se írjon, mint például hogy csak hülye vagyok, mert ez nekem már sok éves dilemmám és nagyon gyengén érint. Köszönöm előre is.



2021. okt. 16. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A menstruáció csak nyűg a lányoknak, a gyereknemzéshez 2 ember kell, nélküled nem tudnának a nők szülni, te is vigyázhatsz a családodra és hidd el, ha jó szülő leszel, nem leszel kevésbé fontos egy gyerek számára, mondani szokták, hogy egy apa kislánynak első szerelme és fiúnak hőse, mindegy hogy fiad vagy lányod lesz, ugyanolyan fontos szereped lesz, mint az anyjuknak.
2021. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Vannak bajok nalad
2021. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Még nem tapasztaltál eleget, amugy ha nem írnád hogy ki vagy, azthinném hogy valami feminista..


Nem tudom te hogy vagy vele speciál, de azért a férfi élet sem "semmiség". Az alap normákhoz tartozik hogy a fizikai munka dandárja ránk vár at élet során. Tök mindegy hogy valami nehezet kell emelni vagy dolgozni ugyanúgy míg az asszony gyesen van 3 évig otthon...

2021. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Neked mit jelent az,hogy "CSAK" apuka lehetsz? Az,hogy egyszer valamikor talán apa leszel (ha addig mégsem leszel b*zi vagy mű nő) nem zárja ki,hogy te ne lehetnél jó szülő.Nem kötelező hanyagolni a gyereket,nem kötelező mindent az anyukára hagyni,nem kötelező mindenből kimaradni..


Én ezeket nem is értem,semmi hátrányod nincs a nemedből kifolyólag.

Ahogy a nőknek sincs,egyre kevesebb hátránnyal indul mindenki.Csak ne a női dolgokhoz hasonlítgasd a tiédet,neked semmi közöd a menstruációhoz.

Nem is kell senkit tisztelni azért,mert "kibírja",ez nem betegség.Teljesen természetes dolog,és bele halni nem is lehe,tehát ha nem akarjuk is kibírjuk.:D

Van még egy rakás nyűg is ami nektek nagy cucc,nekünk természetes.A mell növekedés is elsőre új dolog és furcsa,de minden nap úgy kelsz fel,hogy az már olyan,az már úgy természetes,fel sem tűnik.

2021. okt. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Örülj neki, hogy nem kapod az utcán a beszólásokat és a füttyögéseket. Nyugodtan elmehetsz este, egyedül bárhová, nem kell félni, hogy valami beteg állat letámad. Stb.

Sok előnye van a férfiaknak is.

2021. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Most az a baj, hogy a lányoknak "könnyű dolguk van" vagy az, hogy szülhetnek? Nem teljesen értem.

Te valami nagyon egyoldalú nevelést kaphattál, ha ennyire lenézed magad a nőkkel szemben. Férfi kép, példa mennyire volt a szemed elött?

2021. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan borúlátó vagy a nemiségedet illetően. Nem jól gondolod a nők és férfiak kölcsönös viszonyát. Mindkettőre szükség van az életben.

A fogalmazásod nagyszerűnek találom. Bizonyára eredményes tanuló lehetsz. Ezekm után meg kell értened, hogy változtatni kell, a tárgyalt nézeteden.

2021. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát komolyan mondom nem vagy normális, soha nem szülnék akkor sem gyereket, ha nő lennék...örülj neki hogy csak megcsinálni "kell", az agyam eldobom komolyan.
2021. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#6 Édesapámmal nagyon rossz a kapcsolatom, kiskoromban anyám elküldte otthonról, családon belüli erőszak, lelki terror, volt itt minden, a nevelő apám meg egyik este csak úgy kidobott minket a házból mert lerészegedett és ezért nem jöhetett moziba, szóval eddig csak negatív problémát láttam életem során, a legközelebbi példaképem is egy animéből van, szóval sejtheted, hogy nagyon rossz a helyzet.
2021. okt. 16. 20:50
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Keress egy pszichiátert és mondd neki el ezeket a gondolataidat. Valószínűleg tud majd segíteni.

[link]

2021. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!