Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan vallásos tini,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan vallásos tini, aki betartja a "házasság előtt nincs szex" vallási tanítást, és akkor sem szegné meg, ha 40 éves koráig nem házasodna meg?

Figyelt kérdés
2022. márc. 22. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Van, pont ma volt egy ilyen kérdés. De szerintem 99% pont leszarja ezt, vagy ha így is alakul akkor sem azért mert vallásos.
2022. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Van és ilyen barátnőt szeretnék, ha van valaki.
2022. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Biztos van , de ez beteges és hatalmas idiótaság. Főleg mikor még az apácàk meg a papok se tartják be ezeket a baromságokat mikor ők tanítják. Érdekes módon a gumit is egy kolostorban találták fel. Vajon mire kellett a nagy szenteknek?
2022. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Én igen, bár a "házasság előtt nincs szex" nem a legfontosabb a számomra. Meg számomra a házasság amúgy sem a templomba, meg nem is egy papír aláírásánál kezdődik. Számomra inkább az a fontosabb, ha lesz párom, akkor örökké egymásé legyünk.
2022. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Én be tartom, ahogy a barátom is be szeretné :)
2022. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értettem soha, hogy mi van, ha házasságig várunk, aztán pedig kiderül, hogy amúgy nem működik köztünk a szex... Na igen, én pont emiatt nem tartom be ezt. Hiszek Istenben, de a hit szerintem rohadtul nem ezeken a dolgokon múlik.
2022. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6


A magam részéről azt gondolom, hogy ha egy tinit - főleg ha fiú, akiben több a tesztoszteron, tehát nagyobb a szexuális étvágya - nem tölt el rémülettel az, hogy akár középkorúan is szűz lehet, akkor feltehetően aszexuális az illető. Nem hinném ugyanis, hogy egy átlag embert ne zavarna az, hogy ha ő lenne a 40 éves szűz (volt egy ilyen film). Arról nem is beszélve, hogy lehet a szex sem működne a feleségével, de akkor meg elválni sem lehet olyan egyszerűen, mert a kereszténységben ez macerás.


Ha meg a tini egy átlagos heteroszexuális ember, és nem él némi életet évtizedekig, akkor bizony elképzelhető, maszturbál, vagyis folyamatos bűntudatban él. Hiszen a kereszténység szerint a maszturbálás is bűn.


Én otthagytam a kereszténységet, részben emiatt is. Nagyon nem tetszett, hogy hogy a párkapcsolatomba behozta a bűntudatot, mert "úgy" értem hozzá az akkori barátnőmhöz.

2022. márc. 23. 00:49
 8/16 anonim válasza:
100%
Igen, ezt tanítják, de a bibliában ez nincs benne. Ott az van hogyha szeretsz valakit/együtt vagytok ne legyen megcsalás, és tartsatok ki egymás mellett majd házasodjatok össze és legyetek együtt sokat. Tény hogy bővebben van leírva de nagyvonalakban ez áll a könyvben
2022. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

#7


A 4-es vagyok.


Nem vagyok aszexuális. Valamennyire zavarna, ha 40 évesen is szűz lennék. Mondjuk a zavarna nem is jó szó, inkább azt mondanám, hogy jobban örülnék neki, ha lenne akkorra egy feleségem. De ami miatt teljességgel elfogadom, hogy akkorra is szűz maradok az az, hogy nem ez az ami meghatározza az életem. Örülnék egy párkapcsolatnak, de számomra Krisztus követése a legfontosabb. Legalább is elméletben, a gyakorlatban sajnos ezt nem mindig sikerül teljesíteni. Maszturbálni se szoktam. Bár nem is biztos, hogy annyira bűn, mint amennyire ezt az egyházak beállítják, mert a Biblia nem nagyon beszél erről. Bár én azért nem teszem, mert Pál apostol azt mondta, hogy éljünk teljes testi tisztátalanságban és a testünket arra használjuk, hogy ajánljuk fel áldozatként Krisztus szolgálatára.


Abban egyetértek, hogy kárhoztatják az embert az egyházak, ha a házasság előtti szexről van szó, ugyanis azt emlegetik, hogy az egy pokolbéli fajzat, aki házasság előtt lefekszik a párjával, sőt akkor is, ha a feleségével úgy fekszik le, hogy nem gyereknemzés céljából. A Biblia viszont nem ezt hangsúlyoztatja, hanem azt, hogy a házastársadhoz hűséges legyél és ne váljatok el soha, a 8-as válaszoló is nagyjából ezt mondta.


Az nem zavarna, ha kiderülne, hogy szexuálisan nem illünk össze a párommal, mivel nem ez a legfontosabb. Fontosabb az, hogy Isten mit gondol, én akkor is kitartanék a feleségem mellett, ha szexuálisan nem illenénk össze.

2022. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9


Értem amit mondasz, és bár tiszteletben is tartom a hitedet, de elfogadni igazságént nem tudom.


Véleményem szerint az ember ugyanis szexuális lény, úgy vélem, hogy a szexuális szelekció a női melleket sem véletlenül alkotta olyanra amilyenre. És az sem véletlen, hogy spontán magömlés következhet be a férfiaknál, ha hosszabb szünet áll be a nemi életben.


Éppen ezért, aki azon az állásponton van, mint te:

- nem zavarja, ha 4 évtizedet szüzességben él le.

- nem maszturbál

- nem zavarja, ha a feleségevel nem illenek össze szexuálisan, annak az én véleményem szerint nincsenenek szexuális igényei, vagy csak nagyon kevés van, tehát aszexuális.


Eleinte nem is értettem, miért zavarja az ilyen keresztényeket, hogy ennek hívom őket, de most talán rájöttem miért: a teológiai nézeteiket cáfolja, miszerint az isten képes mindenkinek elegendő erőt adni az ilyen hosszú távú önmegtartóztatásra. Ha csak az aszexuális személyek képesek lazán elleni évtizedeket orgazmus nélkül, akkor nem sok értelme van a témával kapcsolatos imádságoknak egy olyan embernek, akit folyamatosan fűt a szexuális feszültség. Mert annak csak szenvedés lesz a egész. Aztán bírja, ameddig bírja.

2022. márc. 23. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!