Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mit csinálnát...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben mit csinálnátok? Várnátok a leendő párotokra vagy kimenéttek egyedül külföldre?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves érettségi előtt álló fiú vagyok. Eléggé elhatározott terveim vannak, hogy minimum az életem egy kis részét külföldön akarok tölteni. Kb 14 éves koromban elhatároztam, hogy nem szeretnék ennyi pénzért szenvedni itthon (láttam a szüleimet, hogy nehezen boldogulnak, idősebb testvéremet) Én ott elkezdtem németet tanulni önszorgalomból (iskolában pedig angolt). Szeretnék valahogyan mindkettő nyelvből nyelvvizsgát. Már egy ideje nincs párom + nem is nagyon találok megfelelőt. A korosztályombeli lányok mind nagyon gyerekesek és bárkinek felhoztam eddig ezt a témát. Nem nagyon tudtak vele mit kezdeni és el nem tudták volna képzelni az életüket külföldön. Teljesen más felfogással gondolkodnak mint én. Egyedül eléggé parázok kimenni + nagyon rosszul bírom a magányt. Persze ez még nem most lesz előttem áll még az érettségi + minimum 1 év, hogy itthon is legyen munkatapasztalatom illetve addigra meglennének a nyelvvizsgák. Mit tennétek?

2022. okt. 22. 11:42
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Kimennék. Egyetem alatt is kimentem fél évre, pedig a volt pasim, persze fél év nem olyan hosszú idő. Most is külföldön élek, a férjem családi okok miatt egyelőre Magyarországon. Sokat jövünk-megyünk egymáshoz, ahogy a körülmények engedik. Nekünk így jó. Mondjuk én kifejezetten szeretek egyedül is lenni 😁

A te helyedben biztos, hogy kimennék, fogsz találni barátokat, akár magyar közösséget is, ha van rá igényed. Párt is lehet, hogy ott találsz, akár külföldit, akár magyart. Ha valakivel együtt kell megszervezned a kinti munkát/sulit/életet, az szerintem bonyolítja a helyzetet, addig menj, amíg csak a saját körülményeidet kell figyelembe venned.

2022. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Várom a leendő párom" - ez értelmetlen. És ha 30 évig kell várni? 50 évig? Az életed egy várás lesz?


És miért pont itt várod? Ha ki akarsz menni, miért nem kinn keresel párt...?

2022. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kint lehet nem mernék. Nem a német az anyanyelvem és egyáltalán nem vagyok profi benne. Illetve ha véletlenül meggondolom magam és 1-2 év után haza akarnék jönni ő lehet nem jönne.

2022. okt. 22. 14:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne azon törd a fejed, mi sikerülhet rosszul, mert ezzel csak magadat hátráltatod.

Ha tényleg el akarsz menni, akkor menj a lehetö legközelebbi alkalommal, amikor megoldható, ne várj semmire, ami "esetleg" bekövethezhet.

Másrészt ne úgy állj hozzá, hogy a német nem anyanyelved, ezért nem beszélsz ott- ugyanis csak akkor tanulsz meg jól egy nyelvet, ha minél többet használod, még akkor is, ha nem tökéletesen tudod, ettöl fgoy fejlödni.

Az meg, hogy pár év múlva vissza akarsz-e jönni, még igen bizonytalan, emiatt semmiféle lehetöségröl nem okos lemondani, ha ott találsz valakit, akkor majd kiderül, hogy lesz tovább,

2022. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Ezek szerint igazából nem akarsz kinn élni.

Nem baj, csak akkor ne mondd azt.

2022. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Összegezve -

legmagasabb végzettség: érettségi

szakmai tapasztalat: 0

nyelvvizsgák száma: 0


Azért valami piacképes szakmát kitanulhattál volna itthon, hogy normális életet élhess külföldön... nem sértésből de ilyen végzettséggel és szakértelemmel túl nagy különbségre ne számíts külföld és Mo között: elmehetsz egy gyári munkásnak vagy konyhai mosogatónak 1500€-ért 12 órázni ahol vagy egybezárva töltöd a napjaidat 4-5 román / afgán munkással egy munkásszálón vagy bérelsz saját lakást és ha nem költesz semmire talán 300-400€ meg tudsz spórolni egy hónapban,.. ezt is csak német nyelvterületű országban, pl. Kanadában ez egyenlő az éhhalállal

2022. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most informatikát tanulok. Idén érettségi és jövőre lesz +1 év ami után technikum végzettséget kapok műszaki informatikából. Ezen kívül elszeretnék végezni ezzel párhuzamosan estin egy másik szakmát (burkoló)
2022. okt. 23. 14:06
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Akkor jobban teszed ha orientálódsz egy irányba, akár informatika akár burkoló (mindkettő felkapott külföldön) és közben minél magasabb szintre fejleszted a nyelvtudásodat (elsősorban a célország anyanyelvén).


Legegyszerűbben úgy tudsz elhelyezkedni ha erős nyelvismereted van és legalább 1-2 év szakmai tapasztalatod abban a munkakörben amit végezni szeretnél. Pályakezdőként sem lehetetlen elhelyezkedni de jóval nehezebb munkát találni.

2022. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, hogy a fiatalok hogy tudják ilyen könnyen elhagyni az országot, ahol éltek, a szüleiket, esetleg testvéreiket. Én nem mennék sehova sem, itthon maradnék, elmennék vidékre, ott élnék egy kertes házban, nagy családdal, esetleg egy jurtában, mint ez a család: [link]
2022. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Vagy ez a férfi: [link]
2022. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!