Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan mondanátok ezt el a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan mondanátok ezt el a párotoknak? Hogy halálos betegek vagytok.

Figyelt kérdés

Én barátnőm 14 éves én 20 vagyok.

Mindenen sírva fakad még azon is ha picit össze kapunk.

Szinte zokog az érzelmeitől annyira szeret de én is ilyen vagyok.(érzékeny) Ami nap családi ünnepségen voltunk és kért egy romantikus számot(Arról szólt hogy mennyire fontos a másik fél nekünk) Amin el sírtam magam én is.Sajnos szüleim rákban hunytak el.15 éve mind a ketten.Így nagyobb az esélye hogy én is örökölhetem.Van is egy csomó a mellkasomban amire azt mondták a bőrgyógyászaton hogy zsír csomó.Akkor azt mondták hogy ártalmatlan de ha fáj vagy nagyobb lesz menjek vissza és kiveszik.Ennek a vizsgálatnak lassan 1 éve volt.Azóta picit nagyobb lett de szemmel látható hogy nagyobb lett és ha nyomom az ujjammal fáj is.Utána néztem interneten "lipóma" kifejezésre bukkantam rá de állítólag az nem jár semmiféle fájdalommal.Édes anyám vállán is volt egy csomó a házi orvosa azt mondta hogy zsír csomó ártalmatlan.Mikor elhunyt kiderült hogy rákos daganat volt ami el is törte a kezét. Ezen dolgok alapján arra a döntésre jutottam hogy nincs értelme tovább várni vele ki vettetem nem akarom hogy később problémát jelentsen.Kb 2 éve van meg ez a csomó azota nőtt de nem sokat lehet ez rákos daganat ?


De ami igazán izgat nem kamuzni karok itt a gyakorin mint sokan mások.Feltételes módban írom amit írok ezek után és amire leginkább kíváncsi vagyok.

H egyik napról a másikra kiderülne hogy halálos beteg vagyok hogy mondhatnám el barátnőmnek aki még olyan kicsi és törékeny egy életre össze törne ha elveszítene.És szerintetek túl tenné magát rajta ?

Esetleg volt már aki ilyen fiatalon elveszítette a szerelmét.(meghalt) és ha tud ilyet valaki le írná a történetet hogy mi történt. válaszotokat előre i meg köszönöm.



2015. jún. 14. 23:13
 1/7 A kérdező kommentje:
1.5 éve el írtam bocsánat
2015. jún. 14. 23:15
 2/7 anonim válasza:

Tudod... Én 15éves vagyok most. Volt 1fiú akit nagyon szerettem..

1éve balesetet szenvedett. Ezt nem élte túl. Alig tudtam feldolgozni az esetet, sőt még most is rémálmok gyötörnek. Mindennél jobban hiányzik de lassan újra felállok. De az első hónap kegyetlen volt:alig ettem ittam aludtam. de ott volt mellettem a családom és a barátom. A te eseted más1picit.

Több lehetőség is van

Szakítás: ezzel te szenvedsz viszont ő talán könnyebben továbbléphet. Mármint talán könnyebb így elveszíteni valakit aki fontos nekünk minthogy végignézzük a halálát

Másik:vele maradsz, de ha tudod(elnézést hogy ezt mondom, remélem nem következik be) -hogy meg fogsz halni akkor viszont neki lesz szenvedés utánna az élete.

remélem elég erőssek vagytok lelkileg mert nagyon megterhelô idôszak lesz ez.

Remélem tudtam segíteni, és azt is remélem hogy sokáig együtt maradtok.

Gyógyulj meg, és küzdj amíg tudsz.

És elnézést ha rossz választ adtam

2015. jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) hát remélem nincs semmi bajom csak a kis ördög bennem bújkál mi van ha még is vagy ha később lesz :/
2015. jún. 14. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:

A duzzanatra: Ne a netnek higgy. Ha én így tettem volna, túléltem volna aranyeret, vérfertőzést, és többféle rákot is, mindenféle kezelés nélkül. Menj el egy rendes orvoshoz, aki biztosra megmondja Neked, mi is az.

Az igaz, hogy komoly esélyed van arra, hogy a rák fog elvinni, de ez csak spekuláció. Bármelyik nap otthagyhatod a fogad egy kanyarban, vagy összeeshetsz az utcán. Szóval ne "várd" a saját halálod, mert a végén annyira magába fog szívni a dolog, hogy biztosan igazad is lesz.


A vallomásra pedig:

Tavaly novemberben hunyt el a barátnőm. Szívbeteg volt születése óta. Szerencsére álmában érte a halál, és nem szenvedett egy pillanatig sem. Mikor beszélt Nekem a betegségéről, eléggé letaglózott. Titkon mindig féltem attól, hogy mikor fog eljönni a nap. Mikor eljött, eleinte jól viseltem. Nem éreztem, hogy sírnom kéne, és nem is voltam depressziós. Olyan volt csak, mintha mondjuk elment volna nyaralni. Viszont pár nappal később a poklok poklát éltem meg. Akkorra fogtam fel, hogy ennyi volt. Nem láthatom Őt soha többé, nem ölelhetem meg, nem mehetek el vele hétvégén kikapcsolódni... Aztán egy kicsit megint jobb lett, de persze így is borzasztó volt. A következő sokk a temetés volt. Mivel koporsóban temették, így még láthattam utoljára. Bőven nem vagyok az a fajta, aki mások előtt kimutatja az érzelmeit, de konkrétan végigzokogtam a temetést a szüleivel együtt. Végül fél évbe tellett, mire feldolgoztam annyira a dolgot, hogy együtt tudjak élni a gondolattal. Nehéz volt, de mint látod, itt vagyok, élek, tudok nevetni, jól tudom érezni magam... Ehhez az kellett, hogy elfogadjam, ez az élet rendje. Születünk, élünk, meghalunk. Ki előbb, ki utóbb. Ráadásul ebben az esetben az is nagy segítség volt, hogy tudtam, nem érzett semmit azokban a percekben.


Egyébként a barátnőd még nem érett lelkileg. Most van abban a korban, hogy sok változáson fog átesni. Lehet a végén közel sem lesz ennyire érzékeny. Egy biztos viszont. Amíg nem erősítik meg 2 külön helyen, hogy halálos beteg vagy, eszed ágába ne jusson hogy ilyesmit mondj neki. És Te se törd magad a dolgon. Csak annyit fogsz elérni vele, hogy belehülyülsz a gondolatba, depressziós leszel, és végül ez lesz a veszted egyik alappillére.

2015. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Részvétem barátnőd miatt.Sajnálom tényleg én nem veszítettem míg úgy el szerelmet hogy meghalt de pont elég volt az hogy szüleim fél év alatt mindketten egyedül hagytak.Elég sok volt és szerintem egész életemben nem tudom majd fel dolgozni 1.5 év telt el de most is meg üt a dolog ha csak egy fél pillanatra is rá gondolok én is vagyok boldog főleg most barátnőm miatt

fura módon fiatalsága ellenére is sokat adott."talpra állított" és meg mutatta mi az a boldogság amit akkor mikor elhunytak szüleim már azt hittem nem leszek soha többé.

2015. jún. 14. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszi, sajnos nekünk csak 4 év jutott együtt.


Azt sejtem, hogy a szüleid esete mély nyomot hagyott benned, és ez érthető is. Ami ilyenkor mégis enyhít a dolgon az az, hogy a szülők halála várható. Épp ezért próbáld úgy nézni a dolgot, hogy Ők eddig kísértek Téged ebben a formában. Viszont az emlékük, a tanításuk, és a büszkeségük tovább élnek benned. Mondhatni egy életre ott lesznek a tudatodban és a lelkedben, sosem hagynak el. (Mondhatnám a mennyországos dolgot is, de ateista is vagyok, meg eddig nem láttam olyat, hogy ez élő emberen segített volna.)


Az pedig, hogy fiatal, semmit nem jelent. A bölcsesség és a tudás nem mindig jár együtt a korral. Egy kamasz is lehet okos, és egy öreg is lehet buta. Az pedig, hogy ott volt veled a nehéz korszakodban, nagy szó, mert ezek szerint tényleg szeret. Épp ezért ne állj úgy oda elé, hogy nagyobb az esélyed a rákra. Élvezd az életet vele együtt, ne gondolj arra, hogy mi visz majd el, és mielőtt elhinnéd, hogy baj van, bizonyosodj meg róla. Mindkettőtöknek jót tesz, ha nem aggódtok feleslegesen, hanem jól érzitek magatokat.

2015. jún. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kommenteket nem olvastam el részletesen, de átfutottam rajtuk, azt hiszem mindent leírtak amit lehetett.

Csak annyit szeretnék (ez volt az első gondolatom), hogy ne keseredj el és ne rágódj! Menj el hamar dokihoz, tudd meg mielőbb, mi az. Minél előbb, annál könnyebben tudnak segíteni. És tényleg ne a netnek higgy rögtön, semmiképp ne a legrosszabbtól kezdj el rettegni. De bármit is mond a doki, hidd el, hogy minden rendben lesz. Ha tényleg elhiszed, igazán, akkor sose lehet baj :) Ne arra gondolj, mit szólna szegény lányka, ha ez és ez, hanem arra, milyen boldog lesz, mikor minden gond elmúlik, és még a jó ég tudja hány év múlva is boldogan éldegéltek egymásért :) rendben?

Azért arra megkérhetlek, hogy időnként megírod, mi is van és hogy mizu? :)

2015. jún. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!