Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, tényleg ennyire...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, tényleg ennyire létfontosságú már az a sz*ros facebook, hogy nélküle már nem lehet kapcsolatokat kiépíteni?

Figyelt kérdés
Volt egy lány aki egy-két évvel ezelőtt eléggé kivágta nálam a biztosítékot. Élőben meg face-n is egyaránt sokat beszélgettünk, csak face-n fél év után azt csinálta, hogy beszéltünk és random lelépett 2 órára "pill" címszó alatt, meg azt csinálta, hogy megnézte az üzenetemet és kb. 10 perc után válaszolt, berágtam rá és ott hagytam, mert már nagyon kiakasztó volt (Ez fél évig ment így, csak hogy ne mondjátok, hogy ez nem nagy probléma, fél év után k***a idegesítő) Ezután kialakult bennem, hogy face-n nem beszélgetek, csak a szükséges információkért vagyok fent. Nos, megismerkedtem már azóta nem egy lánnyal és mindegyikkel már szinte elhalt a kapcsolat, mert ha suliban nem beszéltünk/találkoztunk, akkor már el is halt a dolog, gondolom ha face-n beszélnénk nem így történne, de nem tudok ráírni az emberekre, nem akarom ezt megint átélni.

2017. jan. 8. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs képem facebookon kint és van összesen annyi ismerősöm amennyit valóban nagyjából láthatok (azaz kb 100) vissza se jelölök senkit, de igen lényeges, hitték már emiatt kamunak a facebookom, mert mi az már, hogy csak 100 ismerősöd van hü**egyerek, de akinek ilyen a logikája azzal nem is érdemes foglalkozni, mert egy szerencsétlen fas*.

ha nem bír valaki azonnal írni, akkor szerintem nem kéne, hogy kiakadj, én ha ott beszélek valakivel mindig közlöm előre, hogy bocsi a késői válaszért, mert hát csak tisztában van vele, hogy nem élem az életem ott.

a te problémád, hogy nem tudsz a kettőközött lenni.. mert ebből az jött le, hogy vagy facebookozol mindig ha kapcsolatot akarsz, vagy mindig élőben mész, miért nem kombinálod a kettőt? Írni sem kötelező, felis lehet hívni őt.

2017. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárki bármi it is mond amióta ennyire fontos lett a facebook az emberek életében, és csak a saját tapasztalataimat mondom.


-Alig járok el valahova.

-Mindenki rólam pofázik, ha csináltam valamit mert kiderül.

-Ha feltöltök egy számomra tetsző képet akkor mindenki megutál.

-3 kapcsolatomat is szó szerint a facebook tett tönkre

-Totál idegesítő az egész, hogy felugrok várom ,hogy írjon a másik ha nem ír akkor ideges leszek...ha én nem írok ő lesz ideges.

-Néha már az is zavar, ha csak fent vagyok és beszélek valakivel (amikor élőben egyébként tökéletesen el lehetne beszélgetni)

-Barátnőimmel szinte csak veszekedni jártunk fel facebookra (szintén élőben semmi probléma nem volt)



-telle van kétszínű emberekkel

-olyan az egész mintha csak stricik meg k**ák lennének rajta, de halál komolyan.


Összegezve szerintem rohadt szar hatással van az emberekre bele értve magamat is. Viszont senkivel nem lehetne normálisan tartani a kapcsolatot nélküle, mert már mindenki ezen él...olyan mintha a társasági élet fogalmát cseréltük volna el néha arra a szarra.


Amúgy nem lenne egy negatív dolog, mert nagyon jó dolgok is lehetnének benne...de az ember ugye alapból valamilyen oknál fogva mindent szarúl használ fel/elb*z.


Ennyi amúgy egy f**ág az egész, és nagyon káros szerintem de mindegy.



24f

2017. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Párom nincs rajta és mégis létezik 😊 nagyon jól megvan nélküle. Nekem csak azok az ismerőseim, akik igazából is. Ritkán osztok meg bármit is. Csak kapcsolattartásra használom olyanokkal, akiknek nincs viberük. Szerintem azoknak nagyon fontos a fb, akiknek nincs normális életük.
2017. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én beszélgetésre használom, azokkal akit ismerek is.

Sajnos sok ismerősömmel nem tudom máshogy tartani a kapcsolatot, mert az ország különböző pontjaira költöztek, ritkábban futunk össze. Szerintem erre tökéletese alkalmas.

Az meg hogy elmegy 2 órára miért gond? Nem jut eszedbe, hogy mást csinál, mással foglalkozik, nem csak a szros facebookkal? Meg hogy 10 perc után válaszol, jaj istenem.

A élő beszéd sokkal kifejezőbb, mint az írásbeli, írásban sok minden nem jön át.

Fel is tudok hozni rögtön két példát.

Van egy ismerősöm, akivel élőben nagyon jól elbeszélgetünk, sokat nevetünk jól elvagyunk, írásban pedig borzalmas vele beszélni. Pedig ugyanaz az a személy és ő nem változik meg ettől, csak egyszerűen máshogy jönnek át a dolgok.

Másik példa. Van egy másik haverom, vele is teljesen jól elbeszélgetünk a valóságban, de facebookon mindig azt hiszi, hogy én lekezelően beszélek vele, hogy nem akarok vele beszélni, hogy haragszom rá stb. Ez sem igaz! Ez az előző példához hasonlítható, nem úgy jönnek át a dolgok mindig, ahogy az akarjuk. Pedig azokat az idióta smileykat is próbálom erőltetni, hogy látszódjon mi a komoly és mi nem, de hát az sem mindig segít.

Visszatérve a kérdésedre, szerintem te reagálod túl. Fogadd el, hogy nem mindenki akar facebookon írogatni egész nap.

2017. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag chatelésre használom a facebookot, semmi másra. Utolsó esemény a falamon (ami tőlem származik) 2011-ből származik. Egy, vagy talán két profilképem van fenn, még 2011-ből.


Habár, az is igaz, hogy nem is építek ki kapcsolatokat, de nem látom az ok-okozati összefüggést. :D Ismerkedni facebookon - mármint ott, ilyen céllal beszélgetést indítani egy idegennel - kb. elképzelhetetlen. Még itt gyakorin is sokkal jobban működik az ilyesmi, lévén éppen ez a célja - hogy idegenek, többé-kevésbé névtelenül kapcsolatba léphessenek egymással ( / és információt cseréljenek).



__________

TL;DR

Nem használom a facebookot, nincsenek is barátaim, de nem gondolom, hogy van bármiféle összefüggés. Sokkal inkább a szociális érzékenységem és képességeimmel (ill. annak hiányával) van, illetve azzal, hogy nem vagyok kíváncsi az emberek döntő többségére, hacsak nincs valamilyen közös témánk - és általában nincs, mert ők - mondjuk úgy - belülről figyelik a társadalmat. :)


Hm, a TL;DR is olyan hosszú lett, hogy modern figyelemhiányos ésszel egy kín lehet végigolvasni...

2017. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a facebook egy raklap sz*r. Utálom. Csakis a gyors kommunikáció végett használom. Elegem lett már a sok rbancból,a sok csö,csből és sggből. Csak azt látom Tönkre teszi a kapcsolatokat ez a lájk,meg imádás meg mittudomén miféle hülyeségek... iktassátok ki minél előbb -_-
2017. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!