Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aszexuálisként nincs túl sok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aszexuálisként nincs túl sok értelme párkapcsolatban élni, nem igaz?

Figyelt kérdés

A kérdés adott,én jelenesetben arra gondolok hogy ha ,tegyük fel : ha egy adott párkapcsolatban a lány aszexuális a fiú meg hetero és természetesen egy idő után már igényli a szexuális együttlétet ,de viszont a lány nem(mindig tartózkodik,keres valami kifogást,szimplán undorodik/a hideg kirázza ha csak a szexre gondol,vagy csak szimplán nem hajtja meg a dolog nem érdekli,nem tarja lényegesnek a kapcsolatban).És mivel mindezt nem tartja lényegesnek ,nem megy bele .A fiú pedig lassacskán megunja.Egyre több lesz a veszekedés,a fiú talán félre is lép ,vagy szakít.Összegezve ,mi értelme is volt a kapcsolatnak ? Semmi.

Viszont én kíváncsi lennék a ti véleményetekre is ,szerintetek van értelme így belekezdeni egy kapcsolatba vagy sem?



2017. márc. 26. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Mennyi idős vagy? Te vagy a lány?
2017. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik aszexuálissal igen.
2017. márc. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik aszexuálissal lenne értelme.
2017. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is aszexuális vagyok, ezen a kérdésen már én is sokat gondolkoztam. Nekem az a meglátásom, hogy egy kapcsolatban úgyis lesznek olyan problémák, amit át kell hidalni a két félnek, el kell fogadni egymást, esetleg kompromisszumot hozni.

Szerintem egy őszinte kapcsolatban, ami nem a szexuális vonzalomra alakul egy ilyen témát meg lehet beszélni és egy közös megoldásra jutni. Nyilván sajnos sokan még felnött fejjel is elég gyerekesek és sajnos nem igazán tudják ezt megérteni, és úgy kezelik az aszexualitást, mint valami problémát, amit meg kell változtatni, mert nem okés dolog.


Másfelől szerintem egy jól működő párkapcsolat nem csak a saját vágyaink kielégítéséről, az önzésről szól. Ezért én pl. nem tartom kizártnak, hogy a partneremnek egy kapcsolatban szexuális örömöt okozzak néha, ha ő igényli, még akkor is, ha nekem semmi érdekeltségem, örömöm nincs az egész tevékenységben.


23/A

2017. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Van értelme és jövője a kapcsolatnak ha mindkét fél aszexuális például. Ha az egyik nem az, akkor csak egy ideig működhet vagy nem lesznek boldogok a résztvevők. Viszont szerintem van értelme azoknak a kapcsolatoknak is, amiknek vége lesz, hiszen formáltak minket, tapasztaltabbak lettünk miattuk.
2017. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igazság szerint ezt a kérdést azért tettem fel mert már régóta nagyon megkérdőjelezett ez a téma ,főleg mivel senki nem tudta rá a választ ,vagy ha tudta is csak azzal jött hogy :"Nincs minden elveszve!,Ne mindig a legrosszabbra gondolj,még van remény.."

és igen lány vagyok méghozzá 15 éves

2017. márc. 26. 13:33
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Az utolso mondataidban is van igazsag.

Meg ha aszexen talalkozol egy fiuval akkor tisztaba kell tenni a dolgot elötte.

Lehet probalkozni fog, reménykedik, akkor ugye ennek is van megoldada. Lapat.

De talalkozhatsz hasonlo beallitottsagu sraccal.

Nem mindenki "numera vadasz", "falu bikaja". Van akinek az érzelmi kötödés erősebb, Nem annyira jelentős a szex, elintézi maganak, mert a lelked fontosabb neki.

2017. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerelem létezhet egy aszexuálnál is. Szex csak egy mellék dolog egy párkapcsolatnál, szóval igen, létezhet.
2017. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem nyúl.

Vannak nyílván igényei, de végsősoron egy tudatos döntés határozza meg a kapcsolatait.

A házasságnak is úgy kéne mennie, hogy kitart amellett a nő mellett akit szeret (függetlenül attól hogy 10-20 év múlva hogy fog kinézni, vagy hogy milyen teljesítményt produkál az ágyban)

Nem kizáró ok szerintem sem.

2017. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én aszexuális fiú vagyok és emiatt nem lehet barátnőm, mivel a lányok is igénylik ezt, de én képtelen vagyok rá. Mindenesetre 2 aszexuális között lehet boldog kapcsolat.
2017. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!