Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szoros fiú-lány barátságbó...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szoros fiú-lány barátságból mindig, elkerülhetetlenül kialakul szerelem legalább az egyik félnél? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Mondhatni a legjobb barátom az illető, mindketten sokat tudunk egymásról, és nagyon hasonlítunk. Én személy szerint egyáltalán nem vágyok romantikus kapcsolatra, viszont amikor a családom és az ismerőseim kérdezgetik, hogy mi most járunk-e, mi van köztünk, vagy csak rémisztgatni kezdenek azzal, hogy nincs olyan, hogy az egyik fél nem szeret bele a másikba, megrémülök. Nem akarom, hogy a barátságunknak vége legyen valami ilyesmi miatt. Én tényleg nem érzek iránta semmit, de olykor akaratlanul is eltűnődök, hogy vajon ez fordítva is így van-e. Pláne, hogy nemrég szóba került egy közös külföldi út is. Barátilag. Elvileg.

Veletek volt már hasonló? Mit gondoltok? Fiúk, nektek meg szokott fordulni a fejetekben hasonló? Van egyáltalán fiú-lány barátság? Mi a tapasztalatotok?


(L)


Lehetőleg 16+ korúak válaszoljanak.



2017. jún. 25. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Van fiú-lány barátság. Mondjuk egy út előtt az a legjobb, ha tisztázod vele, hogy neked ő tényleg csak egy barát. Velem volt már olyan, hogy a másik fél többet érzett barátságnál, viszont megbeszéltük a dolgot és teljesen rendben vagyunk, talált magának másik párt. :)

17/L

2017. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Ez a kérdés nagyon sok esetben felmerült már az évek során, de a válaszom még mindig az, hogy létezik. Ha nem így lenne, akkor azzal azt vallaná be az ember, hogy bárkibe bele tud esni, pedig egyáltalán nem így van. Mindenki rendelkezik egyfajta ízléssel, és ha az adott barát nem felel meg az elvárásoknak, akkor csak barátság lehet belőle, semmi több. Mennyi az esély arra, hogy pont ő lesz az, aki ideális számodra egy párkapcsolatban? Nem túl sok. Lehet, hogy közel kerültök egymáshoz, de ez nem ad okot arra, hogy többet érezz iránta. Sokan azt hiszik, hogy beleszerettek a másikba, közben csak nagyon mély baráti érzésekről van szó. Nem ismerik fel, hogy mi a szerelem. Ma már azért gondolják az emberek azt, hogy ilyen biztos nem létezik, mert sok a szeretethiányos, hormonokkal teli tinédzser, akik bárkivel összejönnének, csak legyen. Ha két értelmes emberről beszélünk, akik tudják realizálni a dolgokat, akkor abszolút működőképes tud lenni egy baráti kapcsolat fiú és lány között. :)
2017. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Stark2000 ***** válasza:
100%

Biztosan van fiú-lány barátság. Én nekem is rengeteg olyan ismerősöm van, aki lány, de nem tekintek rájuk különlegesen, csak egyszerű haverként. Abban is biztos vagyok, hogy ők is így vannak velem. Soha semmilyen jelet nem vettem észre, ami arra utalna, hogy bármit is éreznének irántam. Amúgy sem vagyok csaj mágnes, nagyon ritkán tetszek valakinek. :)


Barátságból lett már viszonzatlan szerelem. Én alapból úgy közeledtem a lány felé, hogy járni szeretnék vele, de ez részéről félbe maradt, és megragadtunk egy bizonyos szinten. Nem engedett "beljebb" a világába, és meguntam a több hónapnyi "kínlódást" . Elmondtam neki, hogy nekem ez miért rossz így, majd nem beszéltünk 3 évig. Tavaly augusztusban felkerestem, miután szakítottunk volt barátnőmmel. Akkor valahogy jól esett , hogy tudtam valakivel úgy beszélgetni, hogy régebbről ismerem és tudom, hogy nagyon aranyos, megértő. Viszont augusztustól egészen márciusig beszélgettünk, míg nem szeptember végén beleszerettem. Nem csak tetszett, mint pár éve, hanem megszerettem a személyiségét. Annyira ártatlan, aranyos, megértő és nagy szívű lány volt - azon kívül nagyon intelligens. Életemben először lettem szerelmes így lányba, de sajnos ezúttal sem jött össze. Túl sokat húztam talán az időt a beszélgetésekkel. Nagyon szerettem, hogy megtudtam vele beszélni a dolgokat, és, hogy közvetlen volt velem, feloldódtunk egymással szemben. Nem akartam elrontani ezt, mert úgy éreztem fontosabb ez a dolog. Viszont.. idő közben találkozgatott fiúkkal - amiben próbáltam támogatni.. - ami az én kis lelki világomat rendesen felborította. Úgy tűnt, hogy össze is jön neki valamelyik. Nem bírtam megállni, hogy ne mondjam el neki az érzéseimet. Hétről hétre adagoltam a dolgokat, de olyan érzésem volt, mintha megunta volna a várakozást - több hónap alatt egyszer sem hívtam el randira, sehova, csak szülinapomkor találkoztunk, és 2x megleptem télen, amikor munka után megvártam a buszát, majd hazakísértem.


Szóval.. szerintem bármi előfordulhat. Én két véglettel találkoztam eddig, és simán eltudom képzelni, hogy nálatok is lehet hasonló, csak féltek lépni.

2017. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

17/f

Van fiú lány barátság ezt 100%-ra mondhatom:)

Voltam ugyan ebben a helyzetben mint te megbeszéltük és nem lett semmi:) azóta is ugyan olyan jóban vagyunk, de voltam másképp is hasonló szituációban az utolsó kb eddigi legjobb lány barátommal 1 éves barátság után mind a ketten elkezdtünk többet érezni sokat...nagyoon sokat rágódtunk a dolgon a körülmények miatt(távolság, osztálytársak vagyunk...)azóta most lesz hogy 1 éve együtt vagyunk és életemben nem voltam ennyire boldog. Beszélj vele akkor úgy is minden kiderül:)

2017. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Most lehet le leszek hurrogva, de nem hülyeségből írom le amiket írok.


Fiú és lány közötti barátság kialakulhat különböző okok miatt.

Az egyik ok az lehet, hogy az egyik félnek nem tetszik a másik, vagy ez kölcsönös

A másik ok az lehet, hogy az egyik félnek kapcsolata van

A harmadik ok pedig az, hogy túl rég óta ismerik egymást és félnek attól , hogy elrontsák.


Nekem alakult ki jó pár ilyen kapcsolat köztem és lány között, azonban körülbelül 10-ből 2-t tudok mondani, ami jelenleg is megvan, a többieket pedig nem nevezném barátomnak.


Most elmesélném az egyik történetet :) 16 évesen a gimnáziumban megismertem egy lányt, nagyon megtetszett, barátja volt , amit le is írt , de ettől függetlenül nagyon sokat beszéltünk, együtt mentünk suliba, kajoltunk. Sokat beszélt a barátjáról. Ekkor körülbelül a "barátságunk" olyan 3 hónapot meghaladta.

Nagyon tetszett a lány, szerelmes voltam , de nem akartak elrontani a kapcsolatát és kicseszni a sráccal.

Összejöttem egy lánnyal, választanom kellett, hogy elcseszem a kapcsolatát vagy egy újat építek ki.

Az utóbbi mellett döntöttem, ekkor a lány körülbelül két maximális karaktert kitöltő facebook üzenetet írt, amiben áradozott rólam és leírta mennyire fájt a döntésem.

Ezek után nem beszéltünk körülbelül egy évig és utána mint barátok kezdtünk el, folyamatosan voltak barátai, nekem is barátnőm. Körülbelül több mint fél éve egy buliban találkoztunk, egyetemista lett és megbeszéltük , hogy sétálunk , megmutatom neki a várost. Aztán ismét elmondta, hogy barátja van. Ennek ellenére lebeszéltem vele egy filmezést, hozzám bújt, az ölemben feküdt, miközben simogattam a nyakát, gyengéden a füle mögött. Annyira jól esett neki , hogy kirázta a hideg. Aztán meg akart csókolni, de nem tette végül , mivel barátja van.


Tehát kérdem én lányok-fiúk :) Létezik fiú-lány barátság? Én úgy gondolom 12-14 éves korig létezhet, de ezek után az egyik fél úgy is többet fog érezni , ami már nem barátság.


Ezen a hosszú sztorin kívül még volt körülbelül 4-5 darab ilyen sztorim,ez az egyik leglightosabb volt és ezektől vannak sokkal pikánsabbak is. A lényeg ezek voltak azok amik segítettek eldönteni létezik-e fiú lány barátság.


Ezért van az például, ha már látom , hogy a barátnőmhöz túlságosan közeledik egy srác , találkozni akar vele és folyton keresi, bókol neki azonnal közbe lépek :)

Mert ugyan barátságról beszél, de én is voltam sokszor "fiúbarát".

2017. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ui.: F/22
2017. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van fiú-lány barátság! Nekem rengeteg olyan haverom van, akik biztos, hogy nem éreznek többet barátságnál. Ez nálam is így van. Maximum azoknál nem létezik, ahol mindketten nagyon kanosak, aztán jó lesz egy-két alkalomra, lol. :D
2017. jún. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan terjed ez a baromság, de nekem mindig is fiú barátaim voltak. Eddig nem lettem szerelmes. Micsoda meglepetés...
2017. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Emberek.Érzelmielg nem visszamaradott embereknél nincsen SZOROS fiú-lány barátság ami valamelyik oldalról nem fog átalakulni.A lány haverokat,felszines barátokat ne vegyük ebbe a kategoriába.Ha egy fiú és egy lány jól kijönnek,napi szinten beszélnek akár órákat,találkozgatnak,ott biztos,hogy az egyik félnél legalább el fog indulni valami.
2017. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom miért gondolja néhány válaszoló a szoros baráti kapcsolatot haverságnak...

Itt lent Bácsmegyében vidéken nem ugyanaz a kettő...

2017. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!