Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudtok adni valami tanácsot?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudtok adni valami tanácsot?

Figyelt kérdés

A történet(az egészet elmondom az elejétől a végéig, hogy értelmes legyen): Tavaly előtt kerültem be egy kollégiumba. Volt már ott egy ismerősöm így nem mahyon voltam egyedül. Neki volt egy szobatársa akivel gyorsan összebarátkoztam és így 3-asban elég jól megvoltunk. Még tavaly decemberben fennt ott voltam náluk a szobában, amikor(hogy mindenki név nélkül maradjon) B elkezdte fájlalni a mellkasát és nehezen kapott levegőt. Azt hittük először, hogy pánikrohama van, így szóltam is A-nak, hogy menjen szóljon egy nevelőnek, én addig ott maradok B-vel. Kis idővel, miután A elment szólni egy nevelőnek B elvesztette az eszméletét és újra kellett élesztenem. Azt hittem, hogy meg fog halni. A mentőknek is csak defibrillátorral sikerült őt visszahozniuk. Utána kiderült, hogy infarktusa volt valami születési rendellenesség miatt, amit nem vettek soha észre. Sajnos olyan mértélű volt a károsodás, hogy műszívre kellett rakni. Rögtön felkerült a transzplant listára de mivel van valami rendellenessége, amitől a szervei tükrözve vannak(és ez nagyon ritka) ezért eddig még nem találtak megfelelő szívet. Attól a naptól kezdve minden 2. Nap mentem őt látogatni. Olyan gyógyszert kap, aminek mellékhatásaként depresszió alakult ki, viszont nem szedhet anti-depresszánsokat, mert üti valamelyik gyógyszerét. Furcsamód, csak akkor boldog, mikor én megyek őt látogatni. Elvileg ha más van nála, mindig olyan levert hangulata van. Én úgy érzem, mintha valami kialakult volna köztünk. Mintha ez több lenne, mint barátság. Az utóbbi egy hónapban sokat romlott az állapota, azt mondták az orvosok, hogy minnél előbb szív kell neki. Nem tudom, hogy túléli-e. Tegnap sírógörcsöt kapott és azt mondta, hogy nem akar meghalni. Az a gondolat hogy lehet hogy meghal, megrémiszt. Szóval a kérdés lényege az lenne, hogy hogyan tehetném emlélezetessé, számára kellemessé azt a kevés időt, ami lehet hogy hátra van neki. Most decemberben lesz 1 éve, hogy ágyhoz van kötve, így kimozdulni nem nagyon tud. Előre is köszönöm a válaszokat, remélem segítenek.


16/l, Ő 17/l



2017. okt. 14. 21:42
 1/3 A kérdező kommentje:
UI.: elnézést, hogy kicsit kuszán fogalmaztam és vannak benne helyesírási hibák, de össze vissza keringenek a gondolatok a fejemben
2017. okt. 14. 21:45
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Kamunak hangzik... DE ha nem az, akkor a kérdésem az lenne, hogy ha a csaj úgyis meghal, akkor minek akarod emlékezetessé tenni neki az utolsó napjait? Lássuk be, ő nemigen fog emlékezni ilyen dolgokra, elvégre halott lesz. Ha a saját lelki terhedet akarod ezzel könnyíteni, akkor megsúgom: nem fogod tudni. Sorry az őszinteségem miatt, de semmi értelme az egésznek.
2017. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy naív vagyok, de ilyet, ilyen hosszan kifejtve talán nem találna ki senki.


Érdemi segítséget, tippet sajnos én sem tudok adni, de már a puszta jelenléted is nagy segítség számára lélekben, nagy értékelendő, hogy nem hagytad magára!

2017. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!