Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőnek mennyi joga van bele...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülőnek mennyi joga van bele szólni egy párkapcsolatba ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Én 16 éves vagyok, a barátom 23.

Akit érdekel a sztori:

3 hónapja ismerkedtünk meg. Fel szerettem volna vállalni a kapcsolatunkat és elmondani, hogy mi a helyzet. A szüleim kiakadtak a barátom életkorán. Az alábbi indokokat hozták fel:

-Mit akar egy felnőtt férfi egy gyerektől?

-Ő nem tartja gáznak hogy egy gyerekkel jár?

-Nem zavarja hogy nem ugyan az a korosztály vagyunk?

-Teljesen más életszakaszban vagyunk (ugyanis a barátom dolgozik én meg még tanulok)

-Még fiatal vagyok,hova sietek?

-Meg tudom neki adni amire szüksége van?

-Ki tudod elégíteni az igényeit (szexben is)?

-Tudod,hogy egy felnőtt férfinak mi kell?

Meg persze a szokásos ,,Úgy sem fog működni,, duma.

Ekkor tartottunk egy kis szünetet. Mindenki lenyugodott, mi meg a barátommal megbeszéltük,hogy ez így nem fog menni.

Nem szeretnénk titokban kapcsolatban lenni, ezért el szeretném mondani a szüleimnek, hogy igen is mi együtt vagyunk.

És most jönnének a kérdéseim:

Mennyi joguk van bele szólni a párkapcsolatunkba?

Jogilag mennyire korlátozhatják/korlátozhatnak?

Mit tudok/tudunk tenni,hogy jobban elfogadják a helyzetet?


Válaszokat előre is köszi

Trollok kíméljenek



2017. okt. 20. 22:06
 1/9 anonim válasza:
82%

Semmi beleszolasuk nincsen, a jog erre nem mond semmit. Dobaloznak itt majd paran azzal, hogy “amig ok tartanak el” de valojaban a torveny szerint nekik ez kotelesseguk, mig neked egyaltalan nem kotelesseged aszerint cselekedni, amit ok mondanak.

Mindenesetre szerintem is szanalmas, hogy egy 23 eves ferfi egy 16 eves lany ertelmi szintjen all, ha csak dugni akar es atver (ezt nem tudhatod) az pedig szinten hanyinger.

2017. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
66%
Nem tudják korlátozni, minden 16 éves olyan hülyeséget csinál, amit csak akar, sajnos a magyar törvény nem védi őket a felnőttektől. Szomorú, hogy 23 éves "férfi" kislány iránt érdeklődik. Te ezt most még nem látod, de pár év múlva érettebb leszel, mint ez a kisfiú és majd rájössz, miért nem tetszik a szüleidnek.
2017. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Semmi joguk. Max kitagadni tudnak, de kétlem, hogy ezt tennék. Dugni/főzni gondolom tudsz. Azt meg megmondod, hogy nincs az az isten, hogy 23 éves korodig szülni fogsz. Ezen csak leakadnak rólatok, mert más gondjuk nincs ám nekik.

31/f

2017. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
56%
Kiskorúnként a szülő dönti el, hogy hova mehetsz és hova nem. A szülő felelős a 18 év alatti gyerekért, és ha úgy ítéli meg, hogy rosszat tesz neked ez a kapcsolat, akkor nem enged el vele.
2017. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

És, ha akadályozzák a szabad mozgásában a leányzót, akár testi kényszerrel, elzárással, ő pedig felnyomja őket a gyámügynél meg hasonlók, akkor mi van ? És ha nagykorúsítatja magát, majd lelép ? Az vajon jó neki ?

31/f

2017. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

szerintem nem akarnak veled kiszúrni, csak a jót akarják neked... ők a szüleid, ez a dolguk...

nem korlátozhatják, de ők tartanak el, ők vigyáznak rád, ők azok akikre mindíg számíthatsz :)

a pasik jönnek és mennek, olyanok mint a busz, ha egy elment jön a következő :D

de a szüleid, a családod, ők vigyáznak rád egészen pici korod óta, támogatak és fognak is az élet minden egyes területén, segítenek neked, egyengetik az utadat, hogy majd ha neked is lesz gyereked te is tud támogatni :) mind anyagilag, mind medig az élet dolgaiba :)

egy pasi se ér annyit hogy a szüleiddel össze vesz / megromoljon a kapcsolatotok :)

még én is csak fiatal felnőtt vagyok(20éves), nincs gyerekem, de én is így állnék hozzá, mivel ismerem az embereket, sok mindent hallottam már, sok mindent láttam már, és ugye okos ember tanul a hibáiból... a bölcs ember mások hibáiból is okul :D

hidd el az élet még nem úgy megy mint ahogy azt te elképzeled, ők már selytik :) hallgass rájuk, és felejtsd el azt a fiút :)

2017. okt. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
54%

Lázadsz és ez teljesen oké. Gyerek gondolkodásod van, bár felnőttnek hiszed magad, ez természetes 16 évesen. De nem vagy felnőtt. Nem kellett még semmiért önállóan felelősséget vállalnod, még semmit nem szúrtál el úgy az életben, hogy annak a következményeit egy életen át viseld. Nem dolgozol, a szüleid tartanak el. Egy álomvilágban élsz, szerető szüleid vannak, aggódnak érted, hiszen máskülönben ki sem írtad volna ezt a kérdést.

Még azt is elhiszem, hogy ez a fiú szeret téged, de hogy nem tud sem felelősséget vállalni, sem a saját egóján kívül mással foglalkozni, az szinte borítékolható, hiszen egy gyereket választott, akit még könnyedén befolyásolhat. ,te pedig alkalmazkodsz az ő igényeihez, csak hogy el ne veszítsd. De a te igényeidet jól látják a szüleid, a barátod viszont nem hinném, hogy látja ezt.

2017. okt. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért ne rohanjunk a TASZ-hoz vagy a Helsinki bizottsaghoz rögtön. A szülő felelős gyermeke lelki, szellemi, testi fejlődésért.

Az más kérdés, hogy milyen pedagógiai módszert használ, mennyire célravezető ez.

16 éves kortól fordulhat a gyámügyhöz valóban, hogy szüntessék meg a szüllő(k) felügyeleti jogát vegyék el. Elakar menni ottonról. Mehet rokonhoz vagy intézetbe.

De a gyámügynek nem lesz kellő indok, hogy mert nem engedik pasizni.

Amúgy meg, nem értek egyet azokkal akik neki esnek a lánynak és a fiúnak. Legyen férfi. Nem ismeritek őket. Így sztereotipia és előitélet marad amit felhoztok.

2017. okt. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem ezt a sok nem normális megközelítést.

A sok überokos felnőtt, osztják ám az észt (szülőkre gondolok). Pár gondolat, ami eszembe jut :

- hagyni kell őket, ha jól érzik magukat, akkor miért ne élvezzék egymást

- sok szülő észosztással (csak jót akarok neki) "idomítja" a gyermekét, nem neveli, óriási különbség

- ha nekem lányom lenne, én mondanám el neki, mit tud okozni a kispárna sarka esténként :-)

- a szobája ajtajára raknék 10cm-es polisztirolt hangszigetelőnek,

- mondanám, hogy jöjjenek nyugodtan oda a szobájába és ..... élvezzék egymást nyugodtan, mért ?

- mert akkor tudom, hogy nyugodt körülmények között, jó helyen vannak

- sok hülye apa meg tiltja, vagy ellenzi, és mi következik ebből ? a lánya majd két whisky után este 8-kor elbújik a bokorba, és lehet hogy 3-an mennek át rajta a suliból (bocs s szélsőséges szemléltetésért)

- egy 23 éves hím még nem férfi, csak biológiailag már működő, egy 16é lány se NŐ még, vagyis pont összeillenek.

- minden 16-24 éves ember (lány, fiú) kapja az érzés és pofont a kapcsolataiban, ne higgyük azt, hogy ész érvekkel lehet ez ellen tenni, belezúgnak valakibe és kész, aztán csalódnak stb stb stb.

- ne akarjunk 16-24 éveseknek aásó-kapa-nagyharang kapcsolatot, meg "csak komolykapcs.érdekel"-t elmagyarázni, úgy sem sikerül.


Hú de tudnám még mondani,

2017. okt. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!