Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon összetörtem szegénynek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon összetörtem szegénynek a szívét. Mit kéne tennem? (sztori lennt)

Figyelt kérdés

A nyár végén megismerkedtem a fiúval. Azóta szinte folyamatosan beszélgettünk. Ahogy elkezdődött a suli, ő is elkezdett abba az egyesületbe járni, ahova én járok. Ergó heti kétszer találkoztunk. De még így sem éreztem, hogy egyről a kettőre akarna jutni. Csak vártam és vártam... aztán feladtam. Elkezdtem őt hanyagolni és mikor már épp azt tervezgettem, hogy hogyan és mikor fogom egyértelműen megmondani neki, akkor egyszer csak szerelmett vallott nekem. Itt kéne jönnie a happy endnek, nem igaz? Hát.....nem igazán. Mert én már túl tettem magam rajta. Semmit nem indított meg bennem ez a vallomása. De ő nem tudja megérteni, hogy hogy alakulhattak így a dolgok, mert hogy én kezdeményeztem, ő meg viszonzott... csak azt nem érti hogy túl későn. Azóta én már rá is jöttem hogy nem is voltam belé szerelmes, csak megtetszett. ezt el is mondtam neki, ő meg elmondta az ő történetét miszerint én meg eleinte nem is tetszettem neki csak látott valami esélyt a dologban, ezért kezdett el velem beszélgetni, hogy beindulhasson a kémia. De ez a kémia túl lassan indult be. Ráadásul azt mondta, hogy azzal jött rá igazából, hogy mennyire szeret, hogy mikor hanyagoltam, a hiányomat nagyon rosszul viselte. Ez mind tök aranyos meg minden, de én már ne mtudnék vele összejönni. Neki és nekem se lenne már jó.

Ő még mindig magában örlődik, nagyon depressziós lett miattam és teljesen úgy néz ki mint aki sosem tudná ezt lezárni magában. Én félek, hogy nemsokára valami nagy butaságot fog csinálni, esetleg kárt tesz magában, vagy ilyesmi. Ezért valamivel le kéne zárni ezt az egészet. de nagyon nem tudom, hogy hogyan. Meg nem akarom, hogy az új hobbiját miattam feladja. Mert azokon a két napon amikor még látom, mindig olyan letört, mint aki legszívesebben inkább meghalna és még be is szólnak neki mert hibázik sokat, mert hát depressziósan mire is tudna koncentrálni. Szóval lényeg ami lényeg, hogy segíteni akarok rajta, de nem tudom hogy csináljam, hogy ne tűnjek úgy mint aki meggondolta volna magát, de mégis befogadja amit mondok neki.

Konkrét válaszokat szeretnék, nem csak olyat hogy "beszéljétek meg", mert az kevés. ha elkezdünk beszélni, az vitába torkollik mindig és csak egymást vádolgatjuk amiből nem lesz semmi. Kérlek titeket, hogy konkrét monológ ötleteket írjatok nekem, amivel nem tudok melléfogni. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.

15 l; 17 f



2017. nov. 8. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Figyi, nem tehetsz semmit. Az meg hülyeség lenne a srác részéről, ha valami baromságot csinálna, hiszen mindenkinek volt mar szerelmi bánata, es mindenki el is felejtette... Rövidebb-hosszabb időn belül.


Te egyáltalán nem vagy hibás. Nem tehetsz arról, hogy nem szereted viszont. A fiu meg (bár ez kicsit igazságtalanságnak tűnhet) csak magának köszönheti, hogy igy alakult. Ha gyorsabban kapcsol, simán Happy end lett volna, de mivel semmit nem mert csinálni (pedig gondolom tetszettel neki) nem igy lett.


Ezzel nem lehet mit tenni. Nekem is volt egy ilyesmi esetem egy fiúval, a srác bár sokáig szenvedett, es nekem sem volt túl jo nézni, de végül talpra állt es minden oké köztünk.


Nem fog megoldódni egy nap alatt, de megoldódik es ez a lényeg.

2017. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Hát ez sajna így nehéz. Mert ha ojat teszel, akkor lehet hogy félreértene, és azt hinné hogy még is szeretnél valamit. A leg vígasztalóbb az ölelés. De lehet, hogy azt is félreértené, és jobban összetörne. Sokan leszarják ha összetörik valaki szívét. De nem szabad mert egy depis srác bármire képes. Ha ennyire letört, akkor nagyon szerethetett téged. Én azt mondom hogy ha nem haragszik rád annyira, akkor vedd fel vele a kapcsolatot. Mindig viccelődj hogy kicsit felvidítsd. Lógjatok együtt amennyire lehet. Próbálj meg vele minden féle hülyeséget csinálni, amitől majd jobb kedve lesz. De itt is van egy bökkenő. Ha eggyütt lógsz vele, lehet hogy jobban beléd szeret. De próbáld meg amiket írtam. Ha bem jön össze, akkor hagyd a francba. Írj egy privit ha kell még segítség.
2017. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors volaszokat.


1 esnek:

Tényleg nagyon rossz nézni ahogy szenved. Ő tipikus érzékeny lelkű ember, szóval még szerintem nagyon sokáig el fog ez neki tartani. És persze mindenki volt már szerelmi bánatos, és hányan is csináltak miatta hülyeséget? Elég sokan. És én nagyonis felelősnek érezném magam miatta.


2-esnek:

Nem haragszik rám, de amiket írtál azok szerintem eléggé olyanok, mintha folytatni akarnám onnan ahonnan abbahagytuk.(privibe folytassuk)

2017. nov. 8. 22:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Rendben
2017. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Én félek, hogy nemsokára valami nagy butaságot fog csinálni, esetleg kárt tesz magában, vagy ilyesmi."

NEm hordhatod más terhét a válladon. Neked ebben nincs felelősséged, nem tehetsz róla,hogy nem akarsz tőle semmit.


A depresszió szót pedig ne használd. Fogalmad sincs, milyen súlyos dolog ez. Ez csak egy kis "tini depi".

2017. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezzel aztán sokat segítettél... ha kell, ha nem, én felelősnek érzem magam, mert én kezdtem az egészet, gyakrolatilag én szerettettem magamba őt, csak máshogy alakultak adolgok, mint ahogy azt fennt is írtam. A "tini deporől" pedig annyit hogy már nem egyszer láttam tini depis gyereket. Ők közel sem voltak ilyen összetörtek, ilyen elesettek mint ő most. Ha nem is konkrétan depressziós, egy laza tini depinél nagyobb sz@rban van. De nem akarok erről vitát nyitni.
2017. nov. 9. 22:56
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ők közel sem voltak ilyen összetörtek, ilyen elesettek mint ő most."

A depresszió akkor is egy pszichiátriai diagnózis, amit neked nem tiszted felállítani.

A rossz kedv és a letargia nem egyenlő a depresszióval. Ne dobálózz ilyen komoly szavakkal.


Nyár vége óta ismered,szóval kb. 3 hónapja? Te tényleg azt gondolod, hogy most eljött neki a világ vége? Van még neki cirka 50 éve párt találni, nehogy azt hidd,hogy most miattad x évig szomorú letargiában lesz, és a nap sem fog rásütni.

2017. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Látom kötelességednek érzed, hogy okokskodj... De én segítséget kértem az ügyben, nem kiokítást.


Fogalmazhatunk így is. Összedőlt neki egy világ. A velem elképzelt világ, ami számára egy nagyon boldog, kedves hely lett volna, az most összeomlott. Kérdés mennyi lesz az x idő

2017. nov. 11. 17:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor mondok egy konkrét ötletet

Hagyd. Mint írtad, a beszélgetésetek csak veszekedésbe torkollik. Figyelj, ha valakit visszautasított valaki, akkor pont az ő társaságára nem lesz szüksége. Ne akarj rajta segíteni, mert csak rosszabb lesz neki. Zárd ki a mindennapjaidból, mert ha mindig ugrásra készen állsz őt vigasztalgatni, akkor csak rosszabb lesz neki. Az utolsó, akitől vígaszt várnék, az a személy lenne, aki elutasított.

2017. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na végre. Köszönöm az ötleted, de van vele egy kis bökkenő. Az, hogy ő a mindenapjaim része, hiszen heti kétszer sőt, van hogy többször is akár akarjuk, akár nem, egy légtérben vagyunk. Egymás nyakán ragadtunk és nem tudunk hogy viszonyulni a másikhoz. Igaz kifelejtettem a sztori leírásból, de erről a mi kis kavarásunkról senki sem tud, és ő nem akarja elmondani senkinek sem. Igazad lehet abban, hogy én lennék az utolsó akitől segítséget kérne, de itt egyben én vagyok az első is. Mert csak én tudok mindenről.
2017. nov. 11. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!