Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtek mi okból olyan...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtek mi okból olyan elítélőek ha az ember 16-17 évesen lessz szerelmes?

Figyelt kérdés
Hiszen 1-2 év és felnőttek leszünk. A szüleink miért akarják meghatározni kivel legyünk és kivel ne? Nagyon sok barátom van ilyen helyzetben. Az normális, hogy majdnem felnőtként szobafogságot kapok csak mert szerelmes vagyok és apukának meg anyukának nem tetszik? Szerintük "túl hamar lettem szerelmes." Megérteném hogy agódnak ha az illető életveszélyes lenne de nem az!

2019. jan. 28. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek ezek a szülők, nem tudják hogyan kell kezelni, hiszen valszeg nem volt még gyerekük
2019. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Huszon éves fejjel én is kicsit másképp látom már a dolgokat. A 18 az nem azt jelenti, hogy aznap kapod meg az észt és logikusan fogsz tudni gondondolkozni mindenről. A 18 csak annyit jelent, hogy bíróság elé, mint felnőtt állsz oda, tudsz piát és cigit venni, továbbá több mindent csinálhatsz egyedül. 18 évesen nem a szabadságod lesz több, pont ellenkezőleg van. A kötelességed, társadalmi elvárások feléd és a felelősséged lesz jóval több.

A szülők míg tehetik terelgetnek, jóval több tapasztalatuk van, jóval több embert láttak és ismertek már mint te. Nekem is ha lesz gyerekem csak remélni tudom, hogy megfogja érteni mért vagyok olyan amilyen. Nekem is voltak balhés haverjaim, voltam már mély ponton, volt hogy majdnem bíróság elé kellett állnom egy ártatlan félre értés miatt, rengeteg embert ismerek, jókat és rosszakat. Rengeteg fiú barátom volt aki úgy játszott a lányokkal, hogy fel se tünt nekik. Már most rengeteg tapasztalat van bennem és sokkal másképp látom a világot, mint tizen évesen (nem nagy pedig a korkülönbség). Ha eltiltanak egy sráctól annak oka lehet. Nem akarnak neked rosszat, még ha most nem is úgy látod. Pár év múlva vissza vágysz majd azokra az időkre mikor ez volt a legnagyobb bajod. Persze ez nem 18 évesen lesz, az még sokszor bőven gyerek.

2019. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én nem ítélem el. Sőt, visszagondolok, hogy milyen szép időszak volt, tini szerelmek, naivság, ártatlanság. Szerintem nagyon aranyos.
2019. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Na na!!! Nem leszel 1 év múlva felnőtt. A törvény előtt nagykorúnak számítasz, de nem vagy felnőtt. Ne keverd a szezont a fazonnal.
2019. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
48%
Ha az én gyerekem lennél, engedném, hogy együtt légy egy helyesírási szótárral, amennyit csak akarsz.
2019. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%
Ők kinézik az mberből, hogy most az hozzád illik vagy sem, megérdemel téged vagy inkább nem. Ők azért igy csak jobban tudják igy kivülről, mig te azt mondod ,,jjj hát nincsen vele semmi probléma, annyira szeret engem'' na igen...talán ezért ilyenek a szülők. Mert egy normális családba féltik a gyereküket, nem akarják hogy bármi történjen, olyan amit megbánsz...főleg a mai világba akármi történhet, és aztán a szüleidnek kell a szülőágyon fogni a kezed. Mert tudják, hogy milyen a mai világ és a 16-17 évesek. Ha felnősz, akkor az már teljességében a te gondod lesz, de addig a szüleiden kell csüggedned. Ők csak jót akarnak neked
2019. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom féltenek, mint a többi eset 99%ban.
2019. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az ilyen típusú szülőknek valójában önmaguktól kellene leginkább félteniük a gyereküket, azt gondolom.
2019. febr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!