Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerekesszékben lehet valaha...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kerekesszékben lehet valaha tényleges esélyem a lányoknál?

Figyelt kérdés

Általános iskolában hetedikes voltam, amikor elkezdtem egyre ügyetlenebbül járni, sokszor megbotlottam, kibicsaklott a bokám. A lábfejeim is elkezdtek eldeformálódni. Hosszú tanácstalanság és orvoshoz járkálás után megállapították, hogy Charcot-Marie-Tooth betegségem van, ami egy idegrendszeri betegség és azzal jár, hogy a lábszáram izmai fokozatosan elgyengültek, elerőtlenedtek, különösen a bokaízületnél, az mozgató és érző képessége pedig a minimálisra csökkent, a lábfejem eldeformálódott. Eleinte boka-lábszár rögzítők majd később mankók segítségével jártam, és tudok is még mindig - bár elvileg folyamatosan rosszabb lesz-, csak elég lassan.


Viszont középiskolába már úgy mentem, hogy felírtak/legyártottak nekem egy kerekesszéket, mert azzal könnyebben boldogulok. Eleinte nagyon nem akartam, de amikor már mankó is kellett a rögzítők mellé, be kellett látnom, hogy ez a gyorsabb és egyszerűbb mód, így azóta is azt használom. Mozgatni a lábam csípőből és térdből továbbra is teljesen tudom, fel is tudok állni, meg ugye rögzítővel menni is. A helyzet ellenére megpróbálok mindent ugyanúgy csinálni mintha nem lennék kerekesszékben, sokat megyek vele, használom a tömegközlekedést, elmegyek mindenhova, edzeni is járok, néha úszni is. Régen pont fociztam, ez az egyik legrosszabb a betegségben, hogy az ilyen sportok kiestek.


Nagyon jó a baráti társaságom, teljesen elfogadják, egyáltalán nem érezhető semmilyen hátrány vagy megkülönböztetés abból, hogy én kerekesszékben vagyok, egy csomó helyre eljárunk, sok közös programunk van. Azonban a lányoknál már más a helyzet. Persze, sok lánnyal jóba vagyok, de olyan "semmi extra" szinten. Én pedig sosem mertem még senki felé sem úgy közeledni, kezdeményezni, mert félek, hogy míg egy barátságban egyáltalán nem, de egy párkapcsolatban már nagy hátrány a szék. Főleg nem ismeretlenekkel, vagy akikkel csak látásból ismerjük egymást nem merek kapcsolatba lépni, mert ők valószínűleg nem is gondolják, hogy nem deréktól lefelé bénult vagyok, hanem egy bizonyos mértékig tudom használni a lábam, illetve ott lent is tökéletesen működik. Szerintetek lehet valaha esélyem? Kizáró ok a kerekesszék? Mit tanácsoltok, hogy próbálkozzak így? Jelenleg úgy érzem ez most a betegséggel kapcsolatban a legrosszabb, hogy csoda kellene egy barátnőhöz, hát még szexuális kapcsolathoz.


2019. máj. 20. 01:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem esélytelen, de nagyon nehéz. Ha belegondolsz, a legtöbb lány elég sokáig tökéletes testű, kisportolt, magas, sármos hercegekről álmodozik. Nemhogy kerekesszékkel, de már akkor sem állnak szóba veled, ha nem vagy elég magas.
2019. máj. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nick Vujicicnak is van felesége. Láng Attila D-nek egy ország szurkolt, amikor párkereső szöveget írt ki a weboldalára, és neki is lett párja (korábban is volt, de megözvegyült). Stephen Hawking kétszer nősült. Most mondhatod, hogy de hát Hawking zseni volt, Vujicic igen optimista és híres is, Láng meg író és igen jó a szövege, de neked is simán lehetnek jó tulajdonságaid, amik bejönnek egy lánynak. Szerintem menni fog.
2019. máj. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
89%
Lehet, hogy csak én vagyok túl naiv, de szerintem az embereknek csak addig vannak előítéleteik és fenntartásaik, addig hátrány számukra valami, amíg nem alakulnak ki bennük igazi érzések. Nekem is voltak fenntartásaim olyan tulajdonságokkal kapcsolatban, amik az előző barátomban mind ott voltak, alapból azt mondtam, hogy így nem megyek bele, nem lenne értelme, nekem úgysem lenne jó, de aztán lettek érzéseim és utólag nem értettem az ellenségesebb hozzáállásom. Lehet, hogy sokszor fogod tapasztalni, hogy emiatt nehezebb közel kerülnöd a lányokhoz, de nem kell mindenkiről lemondanod, mert rólad sem fog mindenki lemondani, érző lények vagyunk, nem mindenki a "tökéletest" hajszolja, és senki sem fog neked nemet mondani, ha megszeret.
2019. máj. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ismerek egy kerekesszékes srácot. Olyan humora, kisugárzása van, hogy bolondulnak érte a csajok. Amióta ismerem mindig volt, van barátnője.
2019. máj. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4 evig volt a csaladunk resze egy ilyen ferfi, nagyon szerette mindenki.

Es azota is van baratnoje uj.

2019. máj. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Nem lehetetlen,de nehéz!

2019. máj. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Biztos vannak olyan lányok akiknek ha amúgy bejössz nem fogja őket érdekelni hogy kerekesszékes vagy engem se érdekelne nem reménytelen az ügy

16L

2019. máj. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Szemely szerint en nem tudnek osszejonni kerekesszekessel, de vannak sokan, akik siman.
2019. máj. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Engem egyáltalán nem zavarna, nem okozna hátrányt, szeretni ugyanúgy tudnám, akkor mi a gond?
2019. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem két teljes évig volt kerekesszékes barátom imádtam őt.Szóval számomra nem hátrány,hogyha valaki kerekesszékkel közlekedik.Számomra ugyan olyan értékes mint akiknek semmi baja sincsen. :)
2019. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!