Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kerekesszékben lehet valaha...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kerekesszékben lehet valaha tényleges esélyem a lányoknál?

Figyelt kérdés

Általános iskolában hetedikes voltam, amikor elkezdtem egyre ügyetlenebbül járni, sokszor megbotlottam, kibicsaklott a bokám. A lábfejeim is elkezdtek eldeformálódni. Hosszú tanácstalanság és orvoshoz járkálás után megállapították, hogy Charcot-Marie-Tooth betegségem van, ami egy idegrendszeri betegség és azzal jár, hogy a lábszáram izmai fokozatosan elgyengültek, elerőtlenedtek, különösen a bokaízületnél, az mozgató és érző képessége pedig a minimálisra csökkent, a lábfejem eldeformálódott. Eleinte boka-lábszár rögzítők majd később mankók segítségével jártam, és tudok is még mindig - bár elvileg folyamatosan rosszabb lesz-, csak elég lassan.


Viszont középiskolába már úgy mentem, hogy felírtak/legyártottak nekem egy kerekesszéket, mert azzal könnyebben boldogulok. Eleinte nagyon nem akartam, de amikor már mankó is kellett a rögzítők mellé, be kellett látnom, hogy ez a gyorsabb és egyszerűbb mód, így azóta is azt használom. Mozgatni a lábam csípőből és térdből továbbra is teljesen tudom, fel is tudok állni, meg ugye rögzítővel menni is. A helyzet ellenére megpróbálok mindent ugyanúgy csinálni mintha nem lennék kerekesszékben, sokat megyek vele, használom a tömegközlekedést, elmegyek mindenhova, edzeni is járok, néha úszni is. Régen pont fociztam, ez az egyik legrosszabb a betegségben, hogy az ilyen sportok kiestek.


Nagyon jó a baráti társaságom, teljesen elfogadják, egyáltalán nem érezhető semmilyen hátrány vagy megkülönböztetés abból, hogy én kerekesszékben vagyok, egy csomó helyre eljárunk, sok közös programunk van. Azonban a lányoknál már más a helyzet. Persze, sok lánnyal jóba vagyok, de olyan "semmi extra" szinten. Én pedig sosem mertem még senki felé sem úgy közeledni, kezdeményezni, mert félek, hogy míg egy barátságban egyáltalán nem, de egy párkapcsolatban már nagy hátrány a szék. Főleg nem ismeretlenekkel, vagy akikkel csak látásból ismerjük egymást nem merek kapcsolatba lépni, mert ők valószínűleg nem is gondolják, hogy nem deréktól lefelé bénult vagyok, hanem egy bizonyos mértékig tudom használni a lábam, illetve ott lent is tökéletesen működik. Szerintetek lehet valaha esélyem? Kizáró ok a kerekesszék? Mit tanácsoltok, hogy próbálkozzak így? Jelenleg úgy érzem ez most a betegséggel kapcsolatban a legrosszabb, hogy csoda kellene egy barátnőhöz, hát még szexuális kapcsolathoz.


2019. máj. 20. 01:41
1 2
 11/11 anonim válasza:

A szöveged alapján nagyon penge srác vagy, de saját magad ellensége is. Amíg rágódsz azon, hogy a tolószék miatt biztos nem jössz be a csajoknak, addig tényleg nehéz dolgod lesz.


Nekem pl rövid a farkam, vékony a vádlim, izzadékony vagyok, és nagyon könnyen elvörösödök. Mégis mikor 16 évesene még mindezt leszartam, és nagy volt a pofám dőltek a csajok. Mostanra változtak a dolgok és tök sokat rágódok ezeken a baromságokon, így óriási gátakat szabok magamnak, és lassan 1 éve lesz hogy közöm volt női nemhez.


Mint a lelki válságból fáradhatatlanul kiútkereső bajtárs, a következő ötleteim vannak:


1. Keress egy jó pszichológust, hatalmas segítség ha kibeszéled a bajaid


2. Zenélj (én a gitárt prefarálom) csajok imádják, jót tesz a léleknek is


3. Bár utálom, de tinderen is jókat lehet akasztani


4. Az utolsó pedig egy elvont dolog, de szerintem ez a kulcsa mindennek: szabadulj meg ettől az idióta gondolattól, hogy a kerekesszék miatt nem lehet nőd, a csajoknak fenegyerekek kellenek, az pedig teljesen belülről jön, lehetsz akár egy végtagok nélküli kiherélt himringyó is, de ha tökös vagy, és magabiztos akkor tapadni fognak

2019. máj. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!