Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom elengedni az exem,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom elengedni az exem, valami tanács?

Figyelt kérdés

Szóval...17 éves lány vagyok. Alapjában jószívű, kissé naiv és azt hiszem könnyen befolyásolható. Az eddigi életem során mindig csak tengődtem, nem voltak igazán céljaim, álmaim.

A sulimban megismertem egy fiút 2 éve. Kb. másfél évig voltunk együtt, mikor dobott, azzal az indokkal, hogy a féltékenységem miatt kiszeretett belőlem. Tudni kell róla, hogy nem...volt a legjobb barát. A kinézete átlagos, kissé magába forduló, gyerekes volt. Sokszor volt, hogy kellemetlen helyzetbe kerültem miatta, a családjával sem igen jöttem ki, én mindent megtettem érte, viszont ez nem volt kölcsönös. Ez volt az első kapcsolatunk, persze voltak hibák. Sok lánybarátja van/volt, ezmiatt sokszor volt balhé köztünk, de míg én mindig bocsánatot kèrtem, ő ha igen, akkor szarkazmussal, amolyan “nem az én hibám” stílussal. Persze nem szidni akarom, ő is sok jó dolgot tett, és én is hibáztam. Viszont azt hiszem azért néztem el a hibáit, mert az ő boldogságának elérésében megtaláltam életem akkori céljàt. Mindig ő járt a fejemben. És most hogy dobott, úgy érzem nincs értelme az életemnek...tudom lehetne rosszabb is, de mégis, vannak pillanatok amikor tökre nem hiányzik, van amikor meg sirni tudnék. Mivel egy busszal járunk, így minden nap találkozunk nyárig, és reménykedem, egy nyár alatt el tudom felejteni, de mégis félek, hogy szenvedni fogok, hogy kb 3 hónapig nem találkozunk...nem tudom mit tegyek. Keresem mi legyen most “életem értelme” de egyelőre semmi...valaki hasonló helyzet? Mit csinálnátok? :(



2019. jún. 12. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Visszamenni hozzá felesleges lenne, már csak a Te érdekedben is. A feszültség sosem hiányzik egy kapcsolatból. Az elején értelemszerűen nem lesz könnyű, kicsit nehéz folyamat kiverni a fejedből. Viszont ha teszel róla hogy ne járjon a fejedben, akkor nagyon tudsz könnyíteni a helyzeteden. Menj el bulizni a barátokkal, találj valami sportot (vagy ha már van több időt tölts el vele, legalább fittebb is leszel ;) ) vagy fordíts több időt a hobbidra. Persze ez kissé lehet sablon szöveg amit itt lenyomtam, viszont csodát nem lehet tenni ilyen helyzetben. Max jön egy másik fiu aki jobban megtetszik mint az ex és egyből elfelejted. Én is jártam már hasonló cipőben de ha elterelem a gondolataimat és kitörlöm a fejemből, az mindig segít.

18/F

2019. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

17 évesen előtted az élet, úgy meg hogy nyáron nem fogtok találkozni könyebb lesz a felejtés.

Tölts sok időt a barátaiddal, bulizz, ismerkedj

Keress egy hobbit ha még nincs, illetve célt amit el szeretnél érni(továbbtanulással kapcsolatban akár)

2019. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szenvedtem az első barátnődnél, de ez az egész két emberen múlik nyilván. Ő is és te is hibáztál, ha szét mentetek, valószínű nem oknélkül volt, nem illettetek egymáshoz. Próbáld lefoglalni magad, ismerj meg új embereket akikkel tudsz beszélgetni, elmondod akár az érzéseidet, nekem ez segített. Meg a hobbi, tényleg kösd le magad, vágj bele valami új dologba amit még eddig nem csináltál, de érdekel, ez egy jó alkalom valami újnak az elkezdéséhez és állj az élethez pozitívan. Hidd el ez nem a világvége, bár tényleg nagyon rossz, de idővel túl leszel rajta és erősebb leszel, tapasztaltabb :D
2019. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Barátnőmnél*
2019. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy lány akivel fél évig voltam együtt de eléggé gyerekes volt még is megszerettem őt. Feszültség volt köztünk is de voltak szép oldalai is a dolognak. Olykor mint egy szappan opera. Azonban az élet nem csak játék és mese. Semmiből semmibe kijelentette, hogy ő nem tudja mit érez, én pedig hagytam a fenébe, de fájt, hogy idáig húzta, azonban magának hazudott. Elnem tudtam volna vele képzelni hosszútávon egy egészséges viszonyt. A családommal sem bírta volna sokáig mert magas lett volna neki ez a színvonal. Az ő szüleivel viszont nem volt minden rendben és ezt ő is hozta magával otthonról. Nem lehetett megbeszélni a dolgokat kettőnk közt ez melett le akart folyamatosan győzni. Ez csak tini kapcsolat..


Bármennyire is bánt a dolog fejben légy túl rajta, majd a szíved is alkalmazkodik. Írj "búcsú levelet", de ne küld el neki. Írjad le benne, hogy mi volt a jó és a rossz, így felszínre hozod a dolgokat és magad fogod látni a végén, hogy tényleg ez volt a legjobb megoldás. Én mikor írtam az enyémet akkor beütött egy érzés, hogy el sem küldöm neki mivel meg sem érdemli.. Ne légy haragtartó, fogadd el de sose feledd mit csinált veled. És nem kell rosszban lenni, csak semlegesíteni magad. Ez elég nehéz felada, viszont fejlődésnek megteszi a kihívás.


A saját életeddel foglalkoz még ha elején szar kedvel is fog menni és a gondolataid sem lessznek a helyén, csak menj, csináld és jön magától.


22/F

2019. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!