Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fél éve nem tudok túllépni a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél éve nem tudok túllépni a szakításon. Szerintetek is kár volt?

Figyelt kérdés
Mielőtt összejöttünk a barátnőmmel, évekig legjobb barátok voltunk, lelki társak voltunk, szinte mindent megosztottunk egymással. Egy idő után elkezdtem többet érezni iránta, majd egy vicces szituációban kiderült, hogy ő is irántam. 11 hónapot voltunk együtt. Az első 6 hónap szinte tökéletes volt, egy hangos szó nem volt köztünk soha, mindent megbeszéltünk és megoldottunk. A problémák abból adódtak, hogy elkezdődött a tanév, és mivel neki utolsó éve volt, ezért elkezdett beteges mértékben a tanulásra koncentrálni, érettségire, nyelvvizsgára készülni. Csomó külön tanárhoz járni. Kedden kémia, csütörtökön matek, szombaton angol, ezek között pedig tanult, vagy élvezte hogy egy kicsit otthon lehet és pihenhet. A sok programja miatt pedig elkezdett elhanyagolni. Nagyon rosszul érintett, hogy korábban 2-3 naponta találkoztunk, ez heti egy napra csökkent, ha dolgoztam vasárnap, akkor ennyi se volt. Korábban éjszakába nyúlóan beszélgettünk messengeren, akkor pedig egész délután összesen néhány mondatot, 2-3 óra kihagyásokkal. Szinte egész héten fogalmunk se volt mi van a másikkal, nem voltunk már részei egymás életének. Próbáltam szólni finoman, hogy nekem ez így nagyon nem jó, ha legalább heti még egy napot be tudnánk iktatni, már az is nagyon sokat jelentene. A probléma persze nem oldódott meg, mindig csak le lettem rázva, hogy ne stresszeljem ezzel, neki erre nincs ideje, ez a heti egy nap az összes, amit ki tud sajtolni magából, örüljek annak, ami van. A szeptembert és az októbert elviseltem valahogy, gondoltam, hogy az őszi szünetben majd lesz több ideje. Csalódnom kellett. Beszervezett több angol órát a hétre, a többi napon pedig fáradt volt találkozni, azon a héten is csak egy alkalom jött össze. Utána már egyre kevésbé bírtam ezt a helyzetet, reménytelennek tűnt, hogy lesz változás, egyre többször borultam ki emiatt, teljesen eltávolodunk egymástól. Rengeteget szenvedtem emiatt. Téli szünetben csomó családi programja volt, aztán megint fáradt volt, végül összesen 3 hétig nem találkoztunk, fel se vetette, hogy kéne. Egy pénteki napon ekkor felvetettem, hogy a hétvégén találkozhatnánk, erre az volt a válasz, hogy holnap angol, vasárnap meg tanulnia kell a sulira. Ekkor nagyon kiborultam, megmondtam neki, hogy szerintem ennek így semmi értelme és szakítottam. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy szükség volt erre. Azóta is nagyon hiányzik. Úgy érzem soha nem fogom túltenni magam rajta. Nem tudom elképzelni, hogy újra találnék valakit, akivel ennyire összeillünk. Szerintetek is hiba volt, hogy nem vártam még egy kicsit a dologgal?

2019. jún. 23. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Te csak kimondtad a tényt hogy a kapcsolatnak vége, az hogy nem mondtad volna ki, nem változtatott volna a tényen hogy vége gyakorlatilag, hiszen havi 1 szer tali azt is eröltetésből és sose ér rád az egyfajta jelzés hogy nincs már szerelem
2019. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát igen - most már nyár van és nincs annyi lekötöttsége.. egy kérdést megér, hogy ő hogy állna hozzá, ha újra járnátok? nem veszíthetsz, csak nyerhetsz...
2019. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ndm volt kár, jól tetted. Sőt ha hetekig nem akart veled találkozni, akkor feltehetően nem is bánja, hogy szakitottál vele. Hagynám a fenébe a helyedben.
2019. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. Ugyanilyen szituációban voltam én is, de neked legalább értelmes indokkal áll elő, amit részben meg lehet érteni.

Én a kapcsolatunk elején örültem, ha heti 1 alkalommal találkoztunk, mindent elém helyezett. Ismétlem, a kapcsolat elején. Ha valakibe bele vagy zúgva, akkor nem heti 1x akarod látni. Voltak emellett még érdekes dolgai, így szakítottam is vele, ezt nem lehetett kapcsolatnak nevezni, inkább találkozgatásnak.

Összességében: jobb lesz így, ha rájön, hogy hülyeséget csinált, úgyis keresni fog, ha nem, akkor meg nem kár érte.

2019. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hibáztatlak, ugyan így döntöttem volna valószínűleg, mint te. Tényleg igaz a mondás, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja. A többi csak kifogás. Szerintem jól döntöttél, de még adj magadnak időt, zárd le magadban a dolgokat. Nekem a 9 hónapos kapcsolatomat másfél év volt lezárni magamban.
2019. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, újrakezdeni már nem hiszem, hogy van esély. Január óta nem is beszéltünk. Az érettségivel már lehet, hogy végzett, de szeptemberben egyetemre megy. Ha középiskolában ennyire be volt táblázva, akkor később mi lesz? Azért van egy kis lelkiismeret furdalásom, mert talán nem ő tehetett róla, hogy nem volt ideje, nekem pedig támogatnom kellett volna a céljai elérésében. Viszont ha támogatom, akkor meg én megyek tönkre lelkileg, mert nekem egy párkapcsolat nagyon nem így néz ki. Mostanáig biztos nem bírtam volna ki a heti egy, vagy még kevesebb találkozást, ráadásul úgy, hogy egész héten nem is beszéltünk.
2019. jún. 24. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!