Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan győzzem le a féltékenys...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem le a féltékenységet?

Figyelt kérdés
Igazából semmi okom nincs rá mégis az vagyok. Tiszta hülyének érzem magam ez miatt. A párommal minden rendben van. Imádjuk egymást gyerek korom óta legjobb barátok vagyunk. Úgy ismerem mint saját magam. 2 éve hogy együtt vagyunk sose nézett másra eszében sem volt ilyen kb minden nap együtt vagyunk. Csak van egy lány akivel majdnem napi szinten irogatnak 1x találkoztak felvételin a lánynak is van barátja. Nem értem miért de engem nagyon zavar. Már volt is erről párszor szó a barátommal de mindig megigertem neki hogy abba hagyom a felesleges féltékenykedest mert bízok benne. Ha ő is bízik bennem mert én viszont bárkivel irogathatok ő soha nem lesz féltékeny. Mélyen magamban érzem is hogy feleslegesen csinálok nagy ügyet ebből de valahogy mégis zavar ha irogatnak. Néha egy egy időre elmulik de újra vissza jön ez a rossz érzés. A páromnak meg már nem akarom sokadszorra is felhozni ezt. De nem tudok túl jutni rajta sehogyse

2019. júl. 24. 05:54
 1/2 anonim ***** válasza:
21%
Zokni vagy.
2019. júl. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Figyi, a családodban valószínűleg nem kaptál odafigyelést, nem erősítettek meg téged abban, hogy értékes vagy, így alacsony az önértékelésed, önbizalmad. Ezzel szokott jönni a birtoklási kényszer is. Arra vágysz, hogy kontrolláld a barátodat, hogy ő teljesen a "tiéd" legyen. Az alacsony önértékelés miatt nem vagy meggyőződve arról, hogy szerethető vagy és a barátodnak Te vagy a legjobb.

Azt Te is látod, hogy ez nem a barátod viselkedéséből fakad, hanem egyszerűen benned keletkezik ez az indokolatlan érzés. És ez teljesen így is van. A féltékenységed oka nem egy külső körülmény, hanem egy nagyon is belső sajátosságod. Ezért hiába próbálod megmagyarázni önmagadnak, hogy nincs okod féltékenykedni, mert ez az érzés egyszerűen mindaddig spontán elönthet bármikor, amíg alacsony az önértékelésed. Ezt önismerettel lehet megoldani, méghozzá célszerű vezetett önismereti szolgáltatásokat igénybe venni, pl. pszichoterápia. Pár év önismereti munka és az életed gyökeresen megváltozik, még olyan nehézségek is eltűnnek, amikről azt hiszed, hogy veled született.

2019. júl. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!