Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Az ember azért szeret, mert...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember azért szeret, mert szeret. Nem kell hozzá semmi indok? Ez szerelem vagy sem?

Figyelt kérdés
Már egy éve vagyunk együtt, de csak egy idézetbe tudok válaszolni arra hogy miért szeretem: Tudod, miért akarlak? Nem tudtam, hogy elveszett voltam, míg te meg nem találtál. Nem tudtam, mi a magány, amíg az első éjszakát nem töltöttem nélküled az ágyamban. Te vagy az egyetlen, aki tökéletes az életemben. Rád vártam, amióta csak élek. Ez lenne az, de félek hogy ez csak egy gyerekes kis ragaszkodás. És ugye attól hogy még ragaszkodunk a másikhoz, az még nem szerelem. Ezt szokták mondani. Ez csak a szerelem egy része. Azt se mondhatom hogy azért szeretem mert szép, mert sok szép lány van, mindenki a maga módján csodálatos. Akkor ezek szerint minden egyes lányhoz ragaszkodnom kellene mert a maga módján ha megismerem, vagy látom, szép! De még sem ragaszkodom minden lányhoz csak ehhez az egyhez. Azt se tudom igazán hogy szerelem vagy sem. Sajnos úgy hozta az élet, hogy sokat kell távol lennem tőle, mivel meszebb lakik mint én. Még sem tudom kiverni a fejemből, mert mardos a hiánya. És valamiért úgy érzem szeretem. Egyetlen egy lánynál sem éreztem még így.

2019. júl. 30. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van oka, indoka. Az állatias ösztöneink azok, amik fajfenntartásra motiválnak.


Lehet részletezni is: Maga a szerelem lényege is annyi, hogy kialakítsa a kötődést. Egyszerűen mert ilyen berendezkedésben, monogámul a leghatékonyabb az utódnevelés (vagyis volt akkor, amikor végleg rögzült ez az ösztön).

Ezt pedig úgy éri el, hogy felszabadít hormonokat és kémiai vegyületeket, amiktől gyakorlatilag kábszis állapotba kerül az agy.

Ennek lényege pedig, hogy elfedje választottunk hibáit előlünk, vonzalmat és vágyat ébresszen bennünk.

Nyilván egy ilyen állapot nem túl produktív az ember az élet más területeiben, így max pár év alatt elmúlik a szerelem.


Tehát valószínűleg azért nincs most indokod, mert szerelmet érzel, igen. Rózsaszín ködben tapogatózol, mint egy belőtt kábszis, aki az újabb adagját akarja.


Szóval alapvető emberi szükségletekről van szó. Bolondját járatják veled...

2019. júl. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyjából jól írta.

Kb. 12 hormon dolgozik ezen az érzésen. Az egyik csinálja a tágra nyílt pupillákat, amitől egy kicsit homályosan látsz, a másik a pillangókat a gyomrodban, stb.

Nagyon jó dolog, és felejthetetlen élmény.

Sajnos (?) ez lecseng az idővel - pont úgy, mint a többi kábítószer.

De ha közben kialakul a szeretet és a megbecsülés, akkor ez tartós is lehet.

A szeretet is egy hormon hatása, de az már nem úgy működik, mint a kábítószerek.

2019. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Ja, az indokot még nem írtuk le részletesen.

Feltétel nélküli szeretet gyakorlatilag nem létezik.

A szeretetnek normális esetben az a feltétele, hogy a TE génjeidet és a te értékeidet (világkép, stb) vigye tovább. Egyértelműen az a legjobb, ha a te gyereked.

De ezért szereted a párod is (mert a gyereked neveli, minden jót megad neki), a testvéred, az unokád, stb.

Persze annál kevésbé, minél távolabbi rokon.


DE ilyen alapon szeretheted a mostoha gyereked is, sőt még egy állatot is.

Persze itt is annál kevésbé, minél távolabbi rokon.


Mindezekért ugye elvárod azt is, hogy ő is szeressen?


Előfordulhat olyan is, hogy látszólag semmi hasznod az egészből - viszont e miatt jó embernek tartanak téged, és megbecsült tagja leszel a közösségednek.


A TÉNYLEG feltétel nélküli szeretet beteges, kóros jelenség! És nagyon ritka.

2019. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy az ember minden tulajdonsággal rendelkezzen, amitől valaki "tökéletes", de hasonlítson nagy mértékben az elvárásaidhoz, és az máris lehet szerelem. Tehát azért hasonlítson rád; meg abba az embertípusba tartozzon, akiknek általában szeretsz a társaságában lenni.

Tehát énszerintem legalább valmai minimális indok kell, hogy beleszeress valakibe, valami ami megfog a szeméyliségében; pl kedves, szerény; vagy mittomén, mindig látod hogy az elesettek pártjára áll; pl iskolai bunyóban kiáll a kisebb mellett , ha valaki őt szekálja, vagy mittomén. Hogy pl akkor igazságos, meg pl lehet valaki ilyen védelmező-típus.

2019. aug. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!