Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Kit válasszak? Az Exem vagy a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit válasszak? Az Exem vagy a legjobb barátom?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni.

Néhány hete szakítottam az exemmel, majdnem egy évig voltunk együtt, de elviselhetetlen volt a kapcsolat, folyton veszekedtunk és már nem működött. Azt ígérte változni fog és tényleg látom a javulást, reménykedem benne, hogy sikerül megváltoznia azért, hogy könnyebb élete legyen.

Ettől függetlenül viszont mindenki azt mondja, hogy ne Higyjem el neki, hogy valaha is változni fog. Bevallotta, hogy rettenetes amit velem csinált és már látja a hibáit. Bocsánatot kért és újra találkozni szeretne, ami teljesen rendben van, mert úgy váltunk el, hogy később még lehet belőle valami. Nem tudom, hogy szeretem-e. Kötődöm hozzá.


A legjobb barátom már 4 éve húzza lassan az agyam, és kiderült, hogy hasonló a helyzet. Mielőtt osszejottem exemmel még akartam volna vele kapcsolatot, de aztán végül ő őrült annak, hogy végre boldog vagyok valakivel. A kapcsolatom alatt számtalan konfliktus volt abból, hogy a legjobb barátom fiú. Az évek alatt én is sokszor gondoltam rá, mi lenne HA. De aztán ahogy telt az idő, ő nem lépett, én pedig osszejottem az exemmel.

A barátom viszont azt mondta, hogy mivel már bevallotta, hogy szeret engem, így vagy osszejovok vele, vagy felejtsem el és hagyjuk a “barátságot”, mert ő így már többet nem tud a szemébe nézni. (Amit valamilyen szinten meg is értek.)

Mit tegyek? Mindkettőjükhöz kötődöm...


2019. aug. 26. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én NEM az exbaratot választanám

Lehet, hogy meg fog változni, de ezt könnyebb mondani, mint csinálni

2019. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Thispain ***** válasza:
43%
Alkoss egy szerelmi háromszöget. Ez alatt azt értem, hogy a háromszög mindhárom tagja kötődik egymáshoz.
2019. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem szabad választani. Elmondom miért.

1. Ismereda mondást: Felmelegítve csak a töltött káposzta jó" Az exed nem hiába lett az exed. Hiába mondja megváltozott, a második kapcsolat sem lesz jó. Persze kis ideig tartani fogja magát, de egy idő után újra előjönnek a régi dolgok. AMi egyszer nem működött, az másodjára sem fog működni.

2. Milyen barát az aki érzalmi zsarolással akar megszerezni? "Ha másé leszel, akkor köztünk vége a barátságnak" Ez érzelmi zsarolás. Ez a kapcsolat sem fog működni, mert te nem kötüdsz hozzá érzelmileg. ( csak mondogatod, de nem érzed)

3. Ha valaki nem tud egyből választani 2 ember között az azt jelenti, hogy nem ők azok akikre szükséged van. Te csak félsz, hogy elveszíted mindkettő barátságát, ami voltaképpen hamis barátság.

Ha van eszed, akkor egyikkel sem jössze össze, hanem megkeresed azt a srácot akibe igazán beletudsz szeretni. Ha tényleg a barátaid akkor a barátaid maradnak, ha nem akkor így is úgy is lekponak majd. ( de ők nem barátok)

2019. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem.

Az ex-szel már nem lesz jó. Eddig is szinte csak problémák voltak. Az ex meg ne miattad, hanem maga miatt hozza rendbe az életét.

A barátodat meg valószínűleg nem szereted, hiszen korábban sem őt választottad. Meg most sem egyértelmű, hogy vele megpróbáld, ha már szabad lettél. Mondjuk egy próbát megér.

De ezt neked kell érezni.

A legjobb az lenne, ha tiszta lappal kezdenél és nem mennél vissza az exhez, nem vigasztalódnál a baráttal, hanem élnél, ismerkednél, adnál időt arra, hogy kialakuljon valaki mással (egy harmadikkal) egy normális kapcsolat.

2019. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!