Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek korai közel közel...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korai közel közel fél év után, ha a barátom nálam alszik?

Figyelt kérdés

Én 17 lány, a barátom 23 éves, heti csak egyszer, jobb esetben kétszer, tehát nem olyan sokszor tudunk találkozni, mivel elég messze lakunk egymástól.

Eddig működött, hogy adott városban találkoztunk, kirándulgattunk, nyár volt, jobb idő volt, így azért szívesebben vonatozik, buszozik, utazik az ember, kevésbé macera, nem nagy fáradtság.


Viszont mostanra már másabbak a körülmények, mindegyikünk elfoglaltabb, én idén érettségizek, ő dolgozik és levelezőn jelenkezett msc-re.

Ezért is gondoltunk arra, hogy könnyebben tudnánk több időt együtt tölteni, kényelmesebben, ha a heti fél vagy egynapi találkozást kiterjesztenénk ittalvással másfélre.


Én azonban egy kicsit tartok ettől az egésztől, ő pedig inkább még noszogat, neki ez rosszulesik, azt érzi, mintha én nem akarnám ezt és mert szerinte ebben nincs semmirossz.

Szerintem sincs benne semmi rossz, csak szüleimet ismerve nem fognak örülni a tervemnek és én emiatt vonakodóbb vagyok ezzel az együttalvással kapcsolatban.

Már be lett mutatva nekik sulikezdéskor, szimpatikusnak ítélték meg, csak nem nézik jó szemmel, hogy én belekezdtem egy párkapcsolatba és mivel ők így lelkileg hatnak az emberre, a kedvemet el tudják venni az egésztől, így én eléggé bátortalanul hozom fel a barátomat érintő témákat.

Másrészről a barátom pedig nyaggat, hogy mikor jön el az idő végre, amikor együttaludhatunk. (még nem feküdtünk le, csak úton vagyunk afelé) Megérti a helyzetemet, de szerinte nincs sok értelme húznihalasztani, mert nem lesz jobb.

Tehát két tűz között vagyok egyedül és nem tudom megítélni kinek az igazára adjak.


Tudom, hogy ti nemigen tudtok segíteni, csak valamiféle empátiáért jöttem, hátha van, aki hasonlóképpen megy vagy ment keresztül ilyen helyzeten.


Valamint érdekel, hogy mi a véleményetek, hogy arcátlanul sietős lennék a barátommal és tényleg a szüleimre kéne hallgatnom vagy pedig nyugodtan előmerészkedhetek az ötlettel itthon, mert ti megengednétek a lányotoknak ezt.


Ha lesz aki végigolvassa és még fáradtságot nem kímélve ír nekem választ is, azt előre is nagyon megköszönöm.



2019. nov. 5. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem még korai lenne a együtt alvás.

Azért nagyobb a korkülönbség és szerintem legalább várj még vele amig nem leszel 18 éves, nekem úgy tünik a leírásodból hogy ez a távkapcsolat már eléggé problémásan müködik az utóbbi időbe az együtt alvás nem fogja jobbá tenni, sőt, szerintem érdemes lenne várnod még a dologgal és ha barátod valójában szeret akkor megfogja érteni. Hallgass a szüleidre!

2019. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Ha tényleg csak alvás, akkor nem baj. Semmi mást ne engedj.
2019. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Lazy Lover ***** válasza:
60%
Nem az mèg a sex se lenne korai
2019. nov. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

#1

Egy tavkapcsolat alapbol problémásabb, mint az, ahol legalább egy városban élnek a felek

Szerintem pont hogy tok jó, hogy eddig működött, mert úgy, hogy nem ismertek egymást előtte (Kérdező, vagy ha igen, akkor javits ki), szerintem nagy dolog a nulláról felépíteni egy működö tavkapcsolatot, főleg úgy, hogy van pár év korkülönbség is

És én teljesen megértem, hogy problémás az, hogy odamenjen az egyik a másikhoz, ráadásul nem több, hanem csak fel-1 napra



Kérdező:

Szerintem nyugodtan felhozhatod a témát a szüleidnel, legrosszabb esetben nemet mondanak, de legalább megprobaltad és barátod és látni fogja, hogy te tényleg szeretnéd, hogy ott aludjon, csak rajtad kívül álló okok miatt nem lehetséges

De tényleg csak akkor kérdezd meg őket, ha magad miatt szeretnéd, nem azért, mert barátod “piszkál” vele


És szerintem a szex se lenne korai, ha mindketten akarjátok (te is saját elhatározásból, nem barátod nyomására, mert ez fontos!)


(Ha gondolod, nyugodtan írhatsz privátot, szívesen segítek ha van még valami kérdésed 🙂 )

2019. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Mi is csak heti egy, kétszer tudunk találkozni a párommal, néha többször is. Viszont az elején mindig csak heti egy volt. Én is emiatt akartam együtt aludni , meg amúgy is tök jó lett volna vele, (most is az). Nagy félénken megkérdeztem, hát milyen választ kaptam? Persze hogy nemet. Mi csak egy év után aludhattunk együtt.

Viszont mi előtte lefeküdtünk már egymással.

Én úgy álltam hozzá, hogy egy kérdést megér. Ha nem akkor nem, de legalább adtam egy esélyt az igennek is.

2019. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgyérzem, hogy azt a kérdést bizony megéri a dolog, bár nem számítok helyeslő válaszra tőlük.

Valahol egyébként félek, hogy ez a nemleges válasz is csak azért fog csalódást okozni nekem, mert a barátom nyomása némi szerepet játszik ebben. Én még magamtól nem ajánlottam fel, hogy jöjjön és aludjon velem. Nem azért, mert én ne akarnám ezt, csak még nem éreztem, hogy ennyire sürgetnem kéne.


De az a helyzet, hogy ha ez az ittalvósdi nem tud majd megvalósulni, nem tudom, hogy miképpen tudjuk majd megoldani, hogy találkozzunk, főleg télen, hóban-fagyban, locspocsban.

Nem akarom elhinni azt sem, hogy a szüleim szívesebben néznék azt, hogy minden szombaton télikabátban, bakancsban útnakindulok egyedül a messzeségbe és hazajövök estefelé, amikor már bőven sötétedés van. Nem is tudom mit lehet csinálni majd, mit kezdünk magunkkal.

A másik amit meg nem akarok, hogy rábólintsanak és azt mondják, hogy megengedik, de éreztetik velem mennyire rossz és bűnös, amit csinálok.

Mégegyszer én nem állnék be egy kapcsolatba így, ilyen körülmények között, bánom, mert most úgy érzem, hogy több keserűség ér miatta, mint jóság.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. nov. 5. 17:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Jól érzed a távkapcsolatok többsége hosszútávon ezért nem müködik, ezért sem javaslom semmiképpen sem hogy ott aludjon még ilyen hamar, már most komoly gondok vannak és így ostobaség lenne elsietni a dolgot amíg a dolog nem állja ki az idő próbáját.

Ráadásul az is intő jel hogy a barátod sürgeti az ott alvást, amelyből ne legyünk naivak nemcsak ott alvás lenne..

2019. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Ahogy kivettem a mondandódból, te igazából még nem is akarod ezt az egészet, csak a barátod nyomást helyez rád. Emiatt pedig semmiképp ne menj bele, csak akkor, ha tényleg te is szeretnéd. És esetleg az is lehet, hogy nálatok alszik, de nem rögtön veled együtt, hanem pl. vendégszobában vagy nappaliban, vagy akár veled egy szobában, csak nem a szó szoros értelmében veled. Ebbe lehet, hogy a szüleid is könnyebben belemennének, tudsz találkozni a barátoddal többet, és nem kell amiatt stresszelned, hogy mivan ha megtörténik és utána megbánod, mert nem álltál még készen rá, stb...

Remélem tudtam kicsit segíteni :)

2019. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazából ő azt sietteti, hogy minél több időt tölthessünk együtt, beszéltünk a testiségről már, alakulni is kezdenek a dolgok, nem erőszakos velem.

Nem erőszakoskodna velem, pláne nem az otthonomban, a szüleim házában, elképzelni nem tudnám róla.

Egyszerűen csak sok a dolga és megértem, hogy így is próbál egyszerűsíteni, mert logikus lépésnek tűnik.


Összességében pedig több mint öt hónapja találkozunk szakadatlanul minden héten legalább egyszer, előtte pedig kéthárom hónapot csak beszélgettünk találkozás nélkül.

De nem gondolom, hogy ez olyan kevés idő lenne és hogy ne tett volna tanúbizonyosságot az elköteleződésem iránt legalább egy elégséges és hihető szinten.


És én igenis várom, hogy itt legyen körülöttem, de visszatart, hogy nem kapna őszintén jó fogadtatást a szüleimtől. Nem akarok itthon sem kellemetlenséget okozni, nem akarom a barátomat sem megbántani, csak túl sok mindenkihez kell alkalmazkodnom.


Köszönöm az új válaszokat.

2019. nov. 5. 18:51
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért az nem jó ha keserűséget érzel a kapcsolatodban a távolság miatt. Elismerem, hogy nem jó. Tudom, viszont szerintem ezt sem kellene erezned, főleg hogy mégegyszer nem mennél bele.

Szereted őt igazán? Mert ha igen akkor ennek nem kellene lennie. Legalábbis nálam egyszer sem fordult elő ez a több mint két év alatt, pedig voltak veszekedeseink is, volt hogy egy hónapig nem tudtunk találkozni se.

Mi télen azt csináltuk, hogy szombaton korán reggel én elmentem X helyre, ő eljött elém ugyan úgy X helyre, és X helyről elmentünk y helyre ahol ő lakott és nála voltunk, utána pedig este haza mentünk. Ez is egy megoldás ha esetleg az ott alvást nem engedik meg.

Mondjuk nem egészen értem, hogy miért nem akarod megkérdezni.. ennyire nyomaszt a szüleid véleménye?

2019. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!