Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Nem tudom megoldani a kapcsola...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom megoldani a kapcsolatomat, és a kötődési kényszerem?

Figyelt kérdés

Három hónapja járok egy lánnyal.

Az első hónapban minden álom szerűen működött, remekül éreztük magunkat mind a ketten. Aztán szépen lassan az egészre rávetette árnyékát az, hogy nem tud időt szakítani rám.


Úgy érzi megfojtom és nem hagyok neki semmi életteret, míg én pedig folyton úgy érzem, hogy, ha akarna akkor simán tudna rám időt szakítani, csak egyszerűen nem akar energiát "pazarolni" énrám.

Nekem pedig legalább 2-3 óra együttlét valamilyen formában mindenképpen kellene naponta, de ha tehetném 24/7-ben együtt lennék vele. (Ezt úgy értsétek, hogy randi, vagy séta, vagy csak az iskola után/közben, esetleg telefonhívásokkal)


Ez a probléma eleinte csak enyhe vitákban nyilvánult meg, de mostanra teljesen felemésztette az egész kapcsolatot. Úgy érzem játszik az érzéseimmel. Mert az igazság az, hogy teljesen ráfüggtem és amikor nem vagyok vele akkor már nem is tudom normálisan élvezni az életet, ha pedig egyedül vagyok akkor már a gyomorideg kerülget néha. Benne semmi ilyen hiányérzet nincs, amitől én még inkább úgy érzem, hogy csak játszva vagyok.


Eljárok pszichológushoz és próbálok a barátaimtól tanácsokat kérni, hogy mégis mi a fene legyen. Legtöbben azt mondják, dobjam és kész. Csak az a baj, hogy ha egyedül maradok akkor úgy érzem még nehezebb lesz majd összekaparnom magam és a törődéshiányom sem fog magától megszűnni.

Félek tőle, hogy nem találok még egy hozzá foghatót, vagy, ha mégis, akkor vele is ugyanezek a gondok fognak kiütközni.

Első kapcsolatom, és, hogy őszinte legyek, nincs sok barátom, és soha sem értettem az emberi kapcsolatokhoz.



2020. jan. 21. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Kapcsolatfüggő vagy, nehogy már mindennap elvárt legyen hogy több órát csak veled töltsön.

Engem már nagyon idegesítenél, menekülnék

2020. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Mind a kettőtöknek megértőnek kell lennie egymással szemben. Neked is meg kell értened azt, hogy vannak olyan emberek, akiknek kell egy kis tér, egy kicsit egyedül lenni.

És vele is meg kell értetned, hogy neked ez fontos, de ne úgy, hogy veszekedéseket generáltok. Egyezzetek meg például legyen egy fix nap, amikor biztos, hogy találkoztok és legyen egy másik fix nap, amikor pedig nem.

2020. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem amin átmész én is ugyan ilyen vagyok. Sokkal nehezebb fiúkkal akár ismerkednem is mert még írásban is zavar hogy nem írnak vissza nem figyelnek rám. De ezt meg kell tanulni mellőzni és kontrollálnj. Nem szabad nekikesni egyből mégha nagyon akarsz is. De ha van kedved írj és segítek. Nekem már nagyrészt sikerült ezt leküzdenem.
2020. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Találnod kell egy másik kapcsolatfüggőt.
2020. jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, magam is valami hasonlóra jutottam.

Esetleg vannak akik ebben "szenvednek" és találtak megoldást a párjukkal, vagy jobb lenne, hogyha különválnánk és egyszerűen csak keresnék valakit aki olyan mint én...

2020. jan. 22. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán mások vagytok.

Vannak emberek, akik több időt, vannak, akik kevesebbet akarnak másokkal tölteni.

Csak találni kell olyat, akivel passzoltak.

Ha nem sikerül kompromisszumot kötni, akkor tényleg az a legjobb, ha számítok, mert így mindketten csak szenvedni fogtok:/

2020. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!