Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mennyivel beszélünk máshogy a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel beszélünk máshogy a párunkkal, mint pl egy barátunkkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez egy elég átfogó kérdés, szóval megpróbálom megfogalmazni érthetően, mire is vagyok kíváncsi.

Van egy párom, akit nagyon szeretek, azonban van egy beszédstílusom, szókincsem (nem trágár, lekezelő, extra csúnyán beszélő), amit nyilván nem változtatok meg azért, mert van ő az életemben. Nyilván becézem, vagy kedvesebben szólok hozzá, ha olyan a téma, DE egy hétköznapi helyzetben nem gondolom át a mondandómat 8-szor, hogy meg ne sértsem, vagy nem változok át a közelében egy ilyen káprázatosan empatikus emberré, nem viselkedek máshogy, mint szoktam, mert akkor nem én lennék. Olyan vagyok, amilyen szoktam lenni, amilyen a szüleimmel, barátaimmal vagyok, ugyan úgy viccelődök, ugyan úgy hülyéskedek, ugyan úgy vannak beszólásaim, mert ő azt szereti, amilyen vagyok és én ilyen vagyok.

Ugye a barátaival az embernek meg van ez a csipkelődő, kicsit viccesen bunkó énje is, mert hát haverok/barátok, nyilván érti mindenki, velük nem romantikázik az ember, meg ilyenek, de ha én velük ilyen vagyok, mint feljebb leírtam, akkor én a párommal miért ne csinálhatnám ezt, ha egyszer szeret és kész.

Van egy ismerősöm, aki a barátjával teljesen átvált ilyen elit szintre vagy hogy is mondjam, szóval így megválogatja a szavait, bármit mondani akar a barátjának, megválogatja a szavait, olyan, mintha így felkészülne, pedig velem spontán, de vele szemben meg ilyen tök más, mert nem akarja megsérteni a másikat, nem akarja, hogy az bedurcizzon, és szerintem ez nem jó, mert most azért úgy bánni a másikkal, mintha nem is ő lenne, mert nehogy a másik akkor 2 napig ne beszéljen vele... hát nem is tudom...

Én ugyan úgy beszélek a barátommal, mint ahogy a barátaimmal, mint ahogy a szüleimmel, mint ahogy szoktam amúgy is.

Erről nektek mi a véleményetek?



2020. máj. 12. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egyetértek
2020. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is kb egyetértek veled, mert a párommal is szerintem ugyanúgy beszélek mint a barátaimmal. Ha van különbség akkor az nem szándékos. Nekem inkább az más, hogy miről beszélünk. Tehát van kettő nagyon közeli barátnőm akikre napközben bármikor ráírok, vagy ők írnak nekem és lazán elbeszélgetünk bármi baromságról vagy a suliról stb... Viszont a párommal még nincs meg ez a a lazaság aminek valószínűleg az az oka, hogy miután barátok lettünk elég hamar összejöttünk, tehát vele soha nem voltam olyan közeli barátzónában mint a két legjobb barátnőmmel. De velük meg kellett kb 2 év, h kialakuljon egy ennyire könnyed és bizalmas kapcsolat. Ez nyilván nem engedhető meg a párkapcsolatnál, bár mi lassan haladunk mindenben. Amúgy a párommal is nagyon sok mindenről tudunk beszélni, ha randink van akkor 3-4 órán keresztül jön agától a téma, mégis kicsit mesterkéltebb mint amikor a barátaimmal beszélek. Ezt arra is fogom, hogy ő fiú én meg lány és akkor emiatt nehezebb megérteni egymást, meg előtte még sose voltak közeli fiú barátaim.

Ezt most nem tudom miért írtam le ennyire részletesen, de a kérdésed alapján kicsivel értelmesebb vagy az átlagnál, szóval kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatod :)

17/L

2020. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dwikee01 ***** válasza:
Hát most a szerelem is a barátságra alapul ha azt vesszük csak egy kis plussz van benne igazából
2020. máj. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a párommal ugyanúgy beszélek mint a barátaimmal, 1-2 kivételtől eltekintve, ugyanis ő a barátom is egyben.
2021. ápr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!