Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tehetnék, hogy jobb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, hogy jobb barátnő legyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg távkapcsolatban vagyunk, nem találkozunk annyit, de nem is ez a lényeg. A barátomnak is vannak hibái, de elsősorban a saját reakcióimon szeretnék változtatni. Hirtelen természetű vagyok, ha valami nem úgy van, ahogy én akarom csúnya dolgokat tudok mondani, valamint a hangulatom is nagyon hamar változik. A barátom inkább a csendesebb, átgondolósabb fajta, nem bocsát meg olyan hamar, idő kell neki. A fő, visszatérő konfliktusunk az, hogy (szerintem) nem telefonálunk eleget. Mostanában ez már megváltozott, viszont az egyik nap a barátom elfelejtett hívni, amikor megígérte. Nagyon vártam, nagyon csalódott voltam, ezért nagyon felhúztam magam, és volt egy nagyobb veszekedésünk. Mivel többször előfordult már, úgy döntöttem eljött az ideje a változásnak. Nem szeretnék több gyerekes megnyilvánulást a részemről. Türelmesebb, empatikusabb szeretnék lenni, mivel nagyon szeretem őt, és nem engedhetem, hogy ilyen dolgon menjen el a kapcsolatunk, mikor az együttélést tervezzük. Elsősorban elkezdtem írni egy naplót, ebbe leírok mindent, amit a barátom fejéhez vágnék amúgy, így lecsillapodnak az indulataim, és tisztább fejjel tudok vele beszélni. Van még valami tippetek?

2020. máj. 27. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt az egyet tudom, hogy nehéz változtatni az ember belső személyiségén.. de ha tényleg megakarod próbálni, akkor próbálj gondolkozni előtte, nehéz, tudom (nálam nem feltétlent ment.. cumi)


Ha szereted, próbálj meg gondolkozni - azaz úgy értem, próbáld visszafogni, mert tudod, hogy baj lehet belőle -remélem érthető-


+Gondolj bele.. lehet ő is hozzád tudna vágni dolgokat, neked rosszul esne? Gondolom igen.. akkor próbáld átérezni

2020. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mikor érzel valami dühöt vagy idegességet, akkor és ott kezdd el kérdezni magadtól, hogy ennek tényleg van-e értelme, vagy megint csak valami gyerekes kirohanásról van szó? Kérdezd meg magadtól, hogy akarsz-e hülyeségről veszekedést, aminek semmi értelme? Keress mintákat hogy 1, mik váltják ki ezeket 2, mik miatt jönnek fel, mi a forrása (emlékek, élmények, valami belső hiány, stb.)


Ha megvan a minta (pl. azt érzed jelentéktelen vagy), akkor el lehet indulni a forrás felé. Mi a legkorábbi emléked arról hogy ezt érzed? Hol éreztél még ilyeneket? Azok jogosak voltak-e vagy beképzelted? Folytathatnám még. Szakemberhez is el lehet menni, semmi gond nincs azzal. Sőt, pont hogy egy érett és felelős döntés ha valaki elindul a belső utazására és javítani akar a mentális és lelki állapotán.


A napló amúgy jó, főleg ha visszaolvasod és látod hogy hülyeségen akadtál ki. Szerintem az is jó ha elkezdesz párbeszédet írni magadnak, az egyik szereplő az lenne aki épp ideges vagy sértett benned, a másik aki nyugodtan gondolkozik és tudja mi lenne a megfelelő lépés.


Viszont megoldani nem fogja a gondokat, csak utólag jössz rá hogy mi volt, mikor már megvolt a szokásos parádé.

2020. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A naplóírásos megoldás mutatja, hogy egy okos és értelmes lány a Kérdező, ami már szerintem egy jó jel.

Én úgy gondolom, hogy a sűrű viták hátterében mindig egy olyan hiba áll, ami alapjában jelen van, tehát hoztátok magatokkal a kapcsolatba. Ez lehet egy alapvető jellemvonás, egy előző kapcsolatból hozott csalódás, egy fájó dolog a múltból, stb. És hogy ha két ember szereti egymást, akkor megbeszélik ezeket a dolgokat, és nem hagyják, hogy ezek az egyébként kijavítható dolgok rá nyomják a bélyeget a kapcsolatukra. Ennek pedig a legjobb megoldása az egymáshoz való alkalmazkodás. Te ezt felismerted, és nagyon helyesen tetted, hogy tanácsot kértél.

Mindenképpen fontos az őszinteség. Mondd el neki, hogy miért viselkedtél így az utóbbi időben, miért volt mostanában köztetek ez a feszkó, ugyanolyan tisztán és őszintén, ahogy ide kiírtad. Kérd meg, hogy ne haragudjon rád emiatt, és mondd el azt is, hogy változtatni fogsz ezen a mentalitáson, és nyugodtan kérd a segítségét ebben. Bár most távol van, de biztos hozzá tud járulni valahogy ahhoz, hogy megváltozzon ez az egész, ezt nektek kell megbeszélni. Erről szól az alkalmazkodás, ami egy alapvető feltétele a boldog párkapcsolatnak. Szerintem menni fog, látszik, hogy nem vagy buta lány, meg fogjátok tudni oldani. Csak ügyesen!

2020. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

A naplómban csináltam egy interjút magammal, amiben megkérdeztem bizonyos cselekedeteim okát, megoldását magamtól. A legnagyobb problémát valószínűleg oda lehet visszavezetni, hogy apukám egész életemben nem volt úgy jelen, ahogy kellett volna. Hazajárt, telefonált, ígérgetett. Egyszer valamelyik karácsony után eltűnt, nem hívott többé. Nem voltam már olyan kicsi akkor, tisztán emlékszem mindenre. Ez akkora nyomott hagyott bennem, szerintem emiatt gondolom úgy, hogy ha nincs velem naphosszat valaki, az nem is szeret. Összeszedtem azokat a dolgokat is, amiket el szeretnék mondani a barátomnak, valamint holnap kikérem a véleményét arról, hogy szerinte mi az amit nem úgy kéne csinálnom, ahogy, mert egyedül nem biztos, hogy meg tudom állapítani.

Ma is vicces volt olvasni a naplóba, hogy reggel általában tiszta depressziós vagyok, este, amikor eljutnak a dolgok a tudatomig, akkor meg már felszabadult. Örülök a napló dolognak, nem csinálom rég óta, de azért látom a hatását. Ma azt mondta a barátom, hogy beszélhetünk telefonon, viszont már elaludt (általában mindig elalszik, ha nem ír vissza), de ahelyett, hogy szóvá tettem volna, írtam neki, hogy "Ha elaludtál aludj jól, nagyon szeretlek" :) Persze rosszul esett, de ilyen apróságokért nem fogom többé hibáztatni.

2020. máj. 27. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó úton haladsz, de továbbra is ajánlatos egy pszichológus, aki ezeket a múltbéli, összegubancolódott szálakat segít kibogozni és túltenni magad rajtuk. A gyerekkorba visszanyúló problémákat komolyan kell venni, minél előbb vannak kezelve, annál előbb tudsz kifelé jönni az erdőből. A napló nem oldja meg a gondokat, csak realizálni segít.
2020. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Először meglátom mit tehetek egyedül, utána megfontolom :) Már gondolkodtam rajta, de a rendes időbeosztásomba sajnos nem férne bele.
2020. máj. 27. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!