Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ezt minek neveznétek?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt minek neveznétek?

Figyelt kérdés

Hello!

Tulajdonképpen elég nehezen leírható amit szeretnék elmondani, de megpróbálom minél érthetőbben. Kapcsolat teremtés, és megtartási problémám van lányokkal szemben. (Amolyan ha akarnék se tudnék helyzet, ezt fejtem ki most.) Szóval a háttér részről annyit, hogy nekem egy komolyabb kapcsolatom volt eddigi életemben, ami röviden leírva egy viszonzatlan szerelem volt (lány nem viszonozta)és elég komoly nyomot hagyott bennem az eset. Azt hiszem elég komoly volt felőlem a szitu, mert azóta egy lelki leamortizáláson mentem keresztül kvázi a dolog miatt. Szokásos szerelmi világfájdalom, biztos pontosan ti is tudjátok, hogy miről van szó, csak ennek a hatása (ez már 3 éve volt) a mai napig kihat.

Nem is tudom, az a gond, hogy a lányokhoz való hozzáállásom úgy unblock kicsit megváltozott. Senkit nem vagyok hajlandó közel engedni magamhoz, és nem egyáltalán nem viszonzom, ha egy lány nyit felém, vagy szívesen kapcsolatba lépne velem. Kvázi, akkor is, ha flörtöl velem egy lány egyszerűen belül olyan érzésem van, hogy "ihhh, mit nézel még?" Tudom, ezt most kicsit fura ahogy leírom, de lehetséges, hogy érzéketlenné váltam a dologgal kapcsolatban, és totál érdektelenné? Ha próbálkozok egy lánnyal is, akkor is belülről az az érzésem van, hogy "csak az idődet vesztegeted" és ez az, hogy akarva, akaratlanul nem megy egyszerűen érzelmileg a dolog. Nem indít be semmi, és egy olyan lány sem, akit face to face ismerek. Érdekes mód a szexuális vággyal nincs gond btw.(Tehát alkalmi kapcsolataim jelenleg is vannak)

18/F



2020. máj. 30. 02:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ezt tinikori mulandó világfájdalomnak. gyere vissza 10 év múlva, ha akkor is ez a helyzet áll fenn, addig meg hagyd az agyalást, tanulj, foglald el magad olyan dolgokkal amikben jó vagy, fejlődj.
2020. máj. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Elég csajosan írsz, lehet, hogy lappang benned valami másság.
2020. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Ne hallgass a többi válaszolóra. Az érzéseid teljesen normálisak. Megtörték a bizalmadat és az, hogy ebből mennyi ideig tart felépülnöd teljesen egyéni. Azonban kell tudatosan is változtatnod a helyzeten, mert csak az idő nem javít meg semmit. Mit tegyél? Próbálj hinni az embereknek. Nehéz, de jobb meg-megsérülni néha, mintsem örökké bizalmatlannak és magányosnak lenni. Szerintem kezeld a lányokat is csak barátként először. Akkor könnyebben alakul ki jó viszony és bizalom is. A többi meg később kialakulna, mert ahogy írtad szexuálisan vonzódsz hozzájuk. Szóval a fontosabb az, hogy adj időt az ismerkedési fázisra, ha kell sokat. Ha kell, akkor több hónapig beszéljetek komolytalan dolgokról, először nyíljon meg a lány, te meg csak akkor ha készen állsz rá. Szóval tényleg legyetek barátok egy lehetséges kapcsolat előtt. Ne haverok, hanem bizalmasok! Neked is menni fog- ha több idő is kell hozzá- ne félj, nem maradsz egyedül!
2020. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig, kérdező, jobban teszed, ha szépen megedződsz. Az élet nem a te elvárásaidhoz fog igazodni, tehát ha jóban akarsz lenni vele, neked kell igazodnod. Apropó, elvárás. Csalódni azért szokott az ember, mert van egy képe a másikról, amit magában (magának) kialakított róla, és nem veszi észre, hogy a képnek köze nincs az illető valódi énjéhez. Pedig vannak jelek! Csak eleinte "ez még belefér2 elkiáltással a szőnyeg alá söpörjük őket, s tovább hiszünk az idealizált képben. A vége persze csalódás, és még mindig nem vesszük észre, hogy nem a másik ember a rossz, hanem a képünk volt fals.
2020. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Yoda m. ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Úgy látom, mind aki válaszolt neked, úgy látja a helyzeted, ahogyan saját egyéni tapasztalatai alapján azt értékelni tudja. Pusztán csak szavaid, leírásod általi közlésedből építkezve...

Igazából jól.

Azt hiszem a (4.) Miquel válasza áll esetedben is legközelebb a valósághoz. Azért is mondom ezt, mert magam is ezt tapasztalom az elmúlt és megélt éveim során.

Azt már tudom, de tapasztalom is, hogy Miquel nem a fiatal generáció szülötte, s a válaszait olvasva derül az ki, hogy az idő "vasfoga" által edződött, sok mindent megtapasztalt, s kellő bölcsesség hatja át. Úgy hogy magam sem tudnék mást mondani, mint Ő.

Vagyis összefoglalva: Amikorra felhagysz az ábránd és illúzióképek dédelgetésével, aztán felhagysz a régmúlt, de édesnek és egyben fájdalmasnak tűnő emlékképek dédelgetésével... gondolok itt a plátói szerelemmel imádott nő szentségére... akkor majd megtalálod a módját, hogy letisztult elméddel azt keresd egy-egy lányban, ami a szemnek NEM is látható. És azt vedd észre bennük, amilyenek valójában...(jó és kevésbé jó tulajdonságaikat egyformán!)... mert igaz a Kisherceg-ben található mondás:

"Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."


Az ERŐ legyen Veled!

2020. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :')
2020. jún. 2. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!