Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Nagyon szeretem, de nem értem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretem, de nem értem mi van velem... Történt már veletek is hasonló? Hogy ilyeneket gondoltatok? Hogy űzhetem ezt ki a fejemből?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, viszont néha olyan gondolataim támadnak hogy mi van ha már nem szeretem. Magam se értem ez mitől van. Lehet hogy csak a vírus miatt van ez és monoton lett a kapcsolatunk vagy nem tudom. Néha olyan érzésem van hogy majd megfulladok és azon gondolkozom lehet jobb lenne nélküle, de utána egy kis idő múlva rögtön megbánom hogy ilyeneket gondolok. Bűntudatom lesz. Ő a legjobb fiú a világon. Nagyon szeret. Minden hülyeségem elnézi. Mondhatni tökéletes. De nem értem ezeket a fura gondolatokat. Helyre szeretném ezt tenni a fejemben, de egyedül nem jövök rá, hogy ez mitől van. Vele nem szeretnék erről beszélni, nem akarom megbántani. Valaki járt már így? Hogy tudok ebből kimászni? Tényleg nagyon szeretem. Igazából az életem is vele képzelem el. Csak néha nagyon elbizonytalanodom. Néha sírok hogy miért vagyok ilyen. Néha sírok mert majd megfulladok. Néha nagyon bodlog vagyok hogy ő van nekem. Néha repesek az örömtől mert annyira szeretem. Én nem értem miért van ez. A szüleit is imádom. Ő is az enyém. Nem tudom miért van ez...de kezd elegem lenni a hülye gondolatokból. :(

19 éves lány vagyok, 19 éves a barátom is. 13 hónapja vagyunk együtt.

A szex néha jól esik, néha viszont nem. Ő mindig kívánja, én nem. Ezért is szemétnek érzem magam. Pedig amúgy nagyon szeretem vele ezt is. Én nem túl gyakran kezdeményezek. Nem tudom hogy hogyan... Lehet ez is monoton lett, lehet újítani kellene...ahj nagyon nem tudom mi van velem... :(



2021. jan. 4. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud az ember valakit folyamatosan szeretni, nem lehet folyamatosan lángolni. Azt mondják, a szerelem nagyjából 2 év alatt alakul át szeretetté. El kell fogadni, hogy nem lesz mindig jelen az a torokszorító, lángoló szerelem, hanem valami tartósabb, nyugodtabb valamivé alakul át.


Úgy érzem, kicsit görcsös vagy, egyfolytában azonos hévvel akarod szeretni. Nem kell. Nem kötelező, és nem kell folyton rajonganod érte, és nem kell folyton együtt lennetek, és szánhatsz egy kis időt Magadra is. Lehet, hogy még évek múlva is együtt lesztek, lehet, hogy összeházasodtok majd egy szép napon, de ezt ne érezd kényszernek. Ebből bármikor kiléphetsz. Ha megérted és érezni fogod, hogy a döntés szabadsága folyamatosan a Tiéd, kevésbé leszel befeszülve, és kevésbé érzed majd fullasztónak a kapcsolatotokat.


Egy igen öreg házaspár jut az eszembe. Nyugdíjasként váltásban dolgoztak az egyetemen ruhatárosként. Egyikük délelőtt, másikuk délután. Kérdeztem őket (külön-külön persze), hogy nem megy-e tönkre a több évtizedes házasságuk amiatt, hogy ennyi időt töltenek külön. Mindketten ugyanazt válaszolták, egymástól függetlenül: azért vannak még mindig együtt, mert elegendő időt töltenek külön.

2021. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindig is görcsösebb ember voltam. Mindig a legjobbra próbáltam/próbálok törekedni. Lehetséges, hogy ez a szerelemben is így van.

Ez most jól esett. Köszönöm a válaszod.😊

2021. jan. 4. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó választ adott az első.

Te pedig ne akarj mindenben eminens lenni. Alkudj meg azzal a helyzettel, hogy náladnál lehet más valaki jobb. Ne akarj mindig tökéletes lenni. Sokkal felszabadultabban érzed majd magad.

2021. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" Néha olyan érzésem van hogy majd megfulladok és azon gondolkozom lehet jobb lenne nélküle, "

Nyugodj meg, teljesen természetes amit érzel. Fogadd el ezeket magadban.

Amikor van valakid, akkor könnyen látod az egyedüllétben azokat a részeket, amelyek vonzóak. Ha egyedül lennél egyébként őt akarnád, de pihenőre van szükséged olykor, és ez jó. Amikor nélküle vagy, pihensz, rájössz, mennyire szeretnéd őt, és még jobban vissza bújsz hozzá.

2021. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon igaz! Most se találkoztunk, ami amúgy nagyon ritka, szinte minden nap látjuk egymást, de vannak kivételek, mint a most is. 3 napig nem találkozunk és olyan rossz nélküle. :(
2021. jan. 5. 06:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na látod. :) amikor egyedül vagy, élvezd, amikor vele, azt is hogy veled van. Mindig élvezd amit kapsz.
2021. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 barbara tóth ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok a barátommal. Mi fél éve vagyunk együtt, és én kb egy hónapja kezdtem el azt érezni, hogy nem szeretem, de mégis. Jelenleg is itt tartok, de tudom, szívem legmélyén teljesen belé vagyok szerelmes. Néha elhanyagol, de a kapcsolat a kompromisszumokról szól, próbálj meg úgy tekinteni erre az egészre, mint egy kisebb kihívás
2021. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele ezekről. Azóta minden jó. Remélem minden rendben lesz veled.♥️ Kitartást kívánok!
2021. jan. 9. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!