Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ha egy lány vagdossa magát, a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lány vagdossa magát, a barátja meglátja és megpofozza azt jogosan teszi?

Figyelt kérdés
Azzal a mondattal hogy nem akarja hogy kárt tegyen magába. +megszorítja a kezét is, a pofon mellé

2021. jan. 13. 16:28
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Egy mentális beteget nem lehet erőszakkal rávenni arra, hogy abbahagyja a mérgező szokásait. Ha a párja megpofozza ezt a lányt, azzal csak azt éri el, hogy benne is elveszíti a bizalmát, elveszít még egy biztos pontot, szorongása mégjobban megnövekszik, ami egy újabb okot ad neki a vagdosás folytatására. Csak próbáld beleképzelni magadat a helyzetébe, mennyi öngyűlölettel éli a mindennapjait egy olyan személy, aki vagdossa magát? Ha egy szerette pluszban meg is pofozza, mit fog gondolni "ő sem szeret, még egy ok, hogy ne szeressem magamat". Aki mentálisan rosszul van, alapbeállítódásként kialakul nála, hogy az emberek nem akarnak jót neki, szóval nem, a pofonban nem a törődést és a féltést látná, hanem még egy ellenséget. Szóval nem, nem jogos és semmilyen formában sem elfogadható. Amit megtehetsz ebben a helyzetben: leülsz vele beszélni, biztosítod, hogy számíthat rád mindenben, esetleg finoman, lépésről lépésre ráveheted, hogy beszéljen egy szakemberrel.

Üdv, egy szorongással küzdő lány, aki régebben vagdosott.

2021. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem

Ha azért teszi,mert mentális beteg, akkor csak árthat

Ha pedig ilyen hiszti, divat-feltűnősködésből(van ilyen barátnőm, és szerintem ez szánalmas, épphogy megkarcolja magát a késsel,aztán egész nap erről beszél meg snapet küldd róla) akkor meg hiába esne nagyon jól nekem is:D de nem éri meg foglalkozni vele

L

2021. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha vágdossa magát (és ezt nem csak divatból teszi), annak valami oka van. A barátja miért nem tud róla? Miért nem segít neki? Jaa mert egy pszichopata vadbarom, ha szsrinte ezen pofonnal lehet segíteni...

Ez olyan, mintha a haldoklóba még egy kést is beleszúrna, mindván "ne haldokolj már.."

Az hogy a kést/pengét, akármit elveszi tőle alap, sőt kötelező.

De inkább beszélgessen vele, hogy miért teszi ezt, hogy tud neki segíteni stb.

A pofonnal csak ront a helyzeten.

2021. jan. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha kiderülne, nyilván nekem nagyon szar lenne, de neki mégjobban. Nálunk egyelőre nem tudja, szeretném, ha így is maradna. Én már kvázi megszoktam, neki viszont egy pofon lenne az élettől, hogy a mindig vidám, fülig érő mosolyt hordó barátnőjének vágások díszítik a karját, csuklóját.

Szerintem itt a pofon nem a lánynak, szólt, hanem mivel a fiú nem érti a helyzetet, csak azt tudja, hogy haragszik (titkon talán magára), így ösztönből megüti azt, akit maga előtt látt, mégha az a személy a szeretett, imádott szerelme is.

Nem, ez a pofon egyáltalán nem volt jogos, és nem biztos, hogy én megtudnék bocsájtani, de szerintem itt a fiú ugyanúgy szenved, mint a lány.


Fontos, hogy ez egy szubjektív vélemény, csak megpróbáltam feldobni egy másik perspektívát.

Ha te vagy a lány, kérlek hagyd abba saját magad bántását! Hidd el, lehet, hogy most nem úgy érzed, de felesleges, nem lesz jobb, és mégcsak értelme sincs:)

2021. jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14%
Miért teszed ezt magaddal? Ha a barátodnak ezt nem mondtad el mit vártál? Majd ott fog neked sírni hogy úristen az mi? Szerintem te fel sem fogod a dolgokat. Es lehet sok leértékelést kapok de én így vagyok vele. De Pofon azért nem kellett volna.
2021. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!