Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Van értelme jelentősséget...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme jelentősséget tulajdonítani az előző szerelme fotójának?

Figyelt kérdés

A párom mellettem nézegette a galériáját és véletlen megláttam, hogy az egyik mappában maradt egy kép arról a lányról, akivel korábban kavart. Nem szóltam arról, hogy ezt láttam, de nyilván rosszul érintett. Tudom, hogy néha véletlen visszamaradnak képek, mert elfelejti az ember törölni, de az a kép akkortájt lett lementve a Messengerből, amikor mi már komolyabb szándékkal beszélgettünk (de még nem jöttünk össze).

Háttérinfó: több mint 1 éve kavartak, a párom akkoriban szeretett volna összejönni a lánnyal, de kiderült, hogy a lány más irányokba is kacsingatott, végül pedig mással jött össze. Egy nagyon szép és egyedi lányról van szó egyébként, tisztában vagyok azzal, hogy külső terén nem szállhatnék versenybe vele. Nagyon sokáig elég nagy szívfájdalommal beszélt a párom a lányról (akkoriban persze még nem volt a párom, csak egy ismerős). Mostanában csak utálattal, haraggal nyilatkozik róla, például hogy betörné a "nóziját", ha meglátná... Elítéli a hűtlenség minden formáját, mintha attól tartana, hogy én is megcsalhatom... De őszintén? Én az ilyen dolgokban azt érzem, hogy még mindig nem sikerült teljesen elengednie a múltat.

Stílusilag hasonlítok az előző csajra (habár én maximum valami gyenge utánzat lehetnék). Másban nem igazán. Sőt, szinte ellentétek (alkat, arcvonások, haj, temperamentum...).


Alapvetően nincs okom panaszra a kapcsolatunkat illetően, de nem akarom, hogy holmi pótlék legyek, annál azért valamelyest több önbecsülésem van még.


Szerintetek van okom aggodalomra, vagy nettó butaság ennyit gondolkodnom ezen?



2021. febr. 14. 09:27
 1/9 A kérdező kommentje:
A kavarás alatt egyébként komolyabbat értsetek, pont olyat, mint amilyen egy kapcsolat. Csak végül nem jöttek össze.
2021. febr. 14. 09:27
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
he
2021. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fotó sokat nem mond önmagában, tényleg történhetett annyi, hogy elfelejtkezett róla, hisz nem mostanában volt. Igazán érdekes a többi infóval lesz, kezdve hogy róla sírt neked sokáig (ami leginkább a pótlék kategóriába tesz), aztán hogy most már beverné a képét. Elfojtott agressziót, sérült lelket mutat, aki nem tudta még feldolgozni mi történt vele, nem zárta még le a korábbi sztoriját. Jelezhet alacsony érzelmi intelligenciát is, de azzal nemhogy előrébb van, csak rosszabb.


Semmi másban nem mutatkozik meg a sérültsége? Nehezen tudom elképzelni, hogy ne tenne féltékeny odaszúrásokat néha, vagy ne próbálna formálni. Ne mondogatná hogy mi fér bele neki és mit utál, mire "ugrik". Biztosan nem hiába érzed, hogy azt sugározza, hogy fél hogy megcsalhatod te is.

2021. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben, mint te. Exemnek előttem volt egy szerelme, egy olyan szép csaj, hogy még én is elgondolkodtam rajta :D Viszont a kapcsolatunk alatt végig kisebbségi komplexusom volt miatta. Másfél év után szakítottunk, nem emiatt. Utánam 3 évig nem volt senkije sem. Szakítás után 2 évvel azt mondta az egyik közös ismerősünknek, hogy soha életében nem szeretett úgy senkit, mint engem.


Szóval, szerintem ne aggódj a lány miatt. A kép miatt meg pláne ne, mert képet lehet törölni egy gomb nyomással, de emlékeket nem. Ha a kép nincs, akkor is eszébe juthat néha az a csaj, de ha téged szeret, akkor nincs miért félni. Ha ti összeilletek, jól érzi magát veled, sokkal többre fog értékelni. Különben is, régen még fájdalommal beszélt a csajról, most már inkább mérges, a következő szint az lesz, hogy nem fogja érteni, mit zabált rajta annyira.


Szerintem féltékenykedéssel ne rontsd el a dolgot. Érezzétek magatokat jól együtt, a többi meg nem számít :)

2021. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Aztaqrva, ti nők olyan nyomozói munkát vagytok képesek elvégezni egy pali miatt, hogy a Sherlock Holmes az hozzátok képest kismiska!
2021. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

#5-ös: nyilván... a férfiakra abszolúte nem jellemző, hogy ellenőrizgetik a párjukat és féltékenykednek. Nem ilyet még soha nem hallottam.

Hagyjuk már...

2021. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

#3: nem igazán mondanám, hogy olyan sokat sírt nekem róla, mert nem is beszéltünk akkoriban túl sokat, csak voltak megjegyzései. De elég zárkózott ember, nem fejtette ki bővebben sosem.

Igen, vannak apróbb féltékenységei, de semmi durva. Meg mondjuk én sem csinálok bármi olyat, ami miatt féltékeny lehetne, nem követek idegen pasikat, nem igazán mesélek exekről, semmi ilyesmi. "Formálni" eleinte próbált, valamennyire még most is, pedig tudtára adtam, hogy ez nagyon zavar. Mostmár inkább csak a gátlásaim feloldásának köntösébe burkolja a formálást, vagy nem is tudom, hogy mondjam.

Valóban lehet, hogy komolyabban sérült a lelke... ha nem valami rosszabb... Nem is tudom, mit gondoljak, remélem, idővel kiderül, hogy csak túlgondoltam a témát.


#4: Köszönöm szépen a soraid, megnyugtatóak voltak :) Remélem, igazad lesz


#5: ebben az esetben pont nem kellett nyomozgatnom 🧐

2021. febr. 14. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak voltak nálam szebb csinosabb barátnői. De most én teljesen biztos vagyok abban, hogy csak én kellek neki. Beszélget más lányokkal is, de nem izgat.

Nem dugdossa a telefonját, én sem az enyémet.

Formálni ne hagyd magad, mert az nem lesz jó. Légy önmagad.

Ha nem felelsz meg neki, akkor keressen mást.

Hallgass a megérzéseidre. Ha pótléknak érzed magad, akkor

lehet, hogy az is vagy. Ha egy különleges nőnek érzed magad, akkor az leszel. Ha ő nem erősìt meg ebben, akkor baj van.

A féltékenykedésről meg annyit, hogy aki féltékeny, az általában magából indul ki. Vagyis ő alkalomadtán nem lenne hűséges.

A szeretet meg a gyűlölet egy tőröl fakad. Csak azt tudod gyűlölni, akit szeretni akarsz.

2021. febr. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5.

Szakadok😂 Egyébként mi nők nem a nyomozás megy ennyire könnyen,hanem inkább a túlgondolás. :) Túlságosan belerakunk a fejünkbe olyan gondolatot,aminek köze sincs a valósághoz és ez kapcsolja be nálunk az "FBI üzemmódot".

2021. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!